التزام به حق و حق را باید از یاران امام حسین (ع) آموخت.ایسنا/قم استاد صحنه گفت: تعهد را باید از یاران امام حسین (علیه السلام) آموخت. از جانفشانی که گرانبهاترین فیض در نزد ما بشری شمرده می شود دریغ نکردند و تا آخر بر حق استوار ماندند.

حجت الاسلام هادی الیاسی سخنگوی هیئت مذهبی خادم الرضا(ع) شب گذشته نهم مردادماه در عزاداری شب سوم محرم الحرام که در فرودگاه شهید حیدریان برگزار شد شرکت کرد. در شهر قم حق و حق را پذیرفته اند و فرمود: مردم از نظر پذیرش حق به چهار دسته تقسیم می شوند و بهترین آنها کسانی هستند که حق را قبول دارند و به آن پایبند هستند.

وی در ادامه گفت: عهد را باید از یاران امام حسین (ع) آموخت. از جانفشانی که گرانبهاترین فیض در نزد ما بشری شمرده می شود دریغ نکردند و تا آخر بر حق استوار ماندند.

خادم الرضا (علیه السلام) خطاب به هیئت مذهبی گفت: باید دانست که حق و حق دریافت ارزش زیادی دارد و برای دفاع از آن باید از مال و جان گذشت.

وی درباره قدرت های بشری در تاریخ سازی گفت: در واقعه عاشورا کودک سه ساله ای در میدانی دوید و تاریخ را تغییر داد. در آن روز هیچ یک از شهدا از امام خود نخواستند و فداکاری نشد.

حجت الاسلام الیاسی گفت: فردی که آماده است برای دفاع از حق پا پیش بگذارد. یاران امام حسین (ع) خدا را شکر کردند که به آنها اجازه داد برای دفاع از خود جان خود را فدا کنند.

وی مدافع حق را شایسته لقاء الله دانست و گفت: اگر کسی می خواهد خدا را ملاقات کند، برای دفاع از حق حرکت کند. این موفقیت با رکود و تنبلی به دست نمی آید. اگر می‌خواهیم وطنمان با خدا ملاقات کند، باید به مکتب امام حسین (ع) حرکت کنیم.

سخنگوی هیئت مذهبی خادم الرضا(علیه السلام) در ادامه به برشمردن برخی از موانعی که ما را از لقاء الله باز می دارد، تصریح کرد: گاهی ارتباط ما با دنیا و بدی باعث دفاع از حق می شود. ملاقات با خدا؛ ما باید این وابستگی ها را حذف کنیم و بر این موانع غلبه کنیم تا به آن موفقیت بزرگ برسیم.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط مادی با وجود یاران امام سیدالشهداء (علیه السلام) وجود ندارد، گفت: باید مشخص شود که یکی از یاران امام حسین (علیه السلام) به فکر مال دنیوی آنان بوده است. آیا امام حسین (علیه السلام) پس از تیراندازی، مزد و ثواب خود را خواست؟ زهیر بن قین که تاجر بود برای دفاع از حق و حق از مال و مال خود گذشت; شهدای کربلا نمونه خوبی از تاریخ بشریت هستند.

در انتهای پیام