افزایش ۱۱ برابری جذب دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضویایسنا/ خراسان رضوی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مناسبی در حوزه آموزش، توانمندسازی و جذب نیروی آا به گونه‌ای که تعداد دانشجویان جذب شده دانشگاه فرهنگیان استان در چهار سال گذشته با افزایش ۱۱ برابر است

قاسمعلی خدابنده در نشست مشترک وزیر و پرورش با نماینده ولی فقیه اظهار کرد: آموزش پرورش رضوی با یک میلیون و ۴۲۰ هزار دانش آموز دستگاه پهنپیکر خراسانی است که خدمات خود را با کیفیت و مطلوب در اقصینقاط استان ارائه می کند.

وی افزود: یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان اجرای عدالت آموزشی است. عدالت آموزشی محقق نمی تواند اینطور باشد که ما بتوانیم فضای آموزشی و پرورشی مناسب در کنار نیروی انسانی مناسب و باکیفیت را در مناطق مختلف استان برای دانشآموزان فراهم آوریم.

خدابنده کرد: از ابتدای سال تحصیلی عنوان جاری تا ۳۱۰ پروژه با بیش از ۱۳۰۰ کلاس کلاس و همچنین فضاهای ورزشی، نمازخانه و دارالقرآن در سراسر استان به برداشت فرهنگی رسیده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: در چند سال اخیر بالاترین جذب کمکهای مدرسه سازی خیرین نیکاندیش را در حوزه شاهد بودهایم و نقاط ضعف مدارس آسیب دیدگی و تغییر در استان از ۳۳ به ۱۹ درصد کاهش یافته است.

وی‌ مشخص کرد: در آزمون استخدامی پیش رو ۱۰ درصد از سهمیه آموزش و پرورش سراسر کشور با جذب ۳۵۰۰ نیروی با جذب ۳۵۰۰ سرباز.

در استان مدارسی دایر است که فقط یک دانش‌آموز دارد

مدیر کل آموزش و خراسان رضوی ادامه داد: در پرورش آزادی عدالت آموزشی تلاش در استان هیچ دانشآموزی حداقل به خاطر عدم ارائه خدمات توسط آموزش و پرورش از تحصیل بازنماند. بر همین اساس در حال حاضر در استان مدارسی دایر است که فقط یک دانش‌آموز دارد.

وی افزود: بالغ بر ۷۰ هزار دانشآموز اتباع خارجی در آموزش و پرورش خراسان رضوی تحصیل می کنند که برای آموزش عدالت آموزشی آموزشی را نه تنها ایرانیان بلکه برای اتباع خارجی که در استان ما حضور دارند، عملیات انجام می دهند و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری. شرایط ادامه تحصیل آنها را ارائه کرده‌ایم.

خدابنده تاکید کرد: در تمام نقاط مرزی و مناطق عشایری و کمتر تلاش کردم این آموزش و پرورش را در نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران جاری کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اضافه کرد:
موزش ‌و پرورش در حوزه فرهنگی و تربیتی خوش درخشیده است. ما در مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت استان با اولویت قرار دادن ترویج فرهنگ ایثار، شهادت در جامعه و در بین دانشآموزان بسیار خوبی را اجرا کرده است.

مرکز شهیدپژوهی در استان دایر است

خدابنده ادامه داد ۱۷ مرکز شهیدپژوهی در استان دایر است که در این مراکز کتابخانه های تخصصی ویژه فرهنگ ایثار و شهادت، زندگینامه و وصیت نامه شهدا در اختیار دانشآموزان قرار می گیرند. همچنین تنها در یک مرحله ۶۵ جلد کتاب از پژوهشی دانش‌آموزان در حوزه شهید و شهادت را چاپ و.

وی گفت: در حوزه مدال آوری و کسب رتبه های برتر در المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری، قرآنی و مهارتی و همچنین ارتقای جایگاه استان در کنکور سراسری با برنامه ریزی هایی که شرایط بسیار خوبی را در نظر گرفته است و به همین دلیل آموزش و پرورش استان در استان های برتر استان ها کشور قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: برگزاری یادمانها و یادواره های شهدا، نامگذاری هر کلاس به نام یک شهید، نصب زندگینامه وصفیت نامه شهدا بر سردر کلاسها جهت آشنایی دانشآموزان با سیره، وصیتنامه و زندگینامه شهدا از سایر دستگاه های تعلیم و تربیت استان. در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

شرکت ۲۲۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی استان در نهضت حفظ جز سی‌ام قرآن کریم

خدابنده با اشاره به اینکه بیش از ۲۲۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی استان در نهضت حفظ جز سیام قرآن کریم ثبت نام کرده و بسیاری از آنها موفق به حفظ قرآن شده اند، افزود: با صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری کارگروه و اتاق فکری. با حضور نخبگان، طلاب فاضل و جوان در آموزش و پرورش استان تشکیل و به تحلیل این بیان پرداخته شد و بر اساس سه جامعه باوری، جامعه سازی و تمدن که رهبری فرمودند، مواردی را از بیانیه گام دوم احصا کردند.

بر اساس گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، وی ادامه داد: باید از دیدگاه های انقلاب اسلامی را در طول چهار دهه گذشته برای دانش آموزان تبیین کنیم. بر اساس هفت راهبرد مقام دوم رهبری در بیانیه گام ارائه می شود که دو مورد آن یعنی موضوع علم و پژوهش و همچنین اخلاق و معنویت به صورت اختصاصی به آموزش و پرورش مربوط می شود و در این زمینه روش های اجرایی را هموار می کنیم.

خدابنده اضافه کرد: همچنین در اجرا و تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در مجموعه دستگاه های تعلیم و تربیت استان کارگروهی ویژه تشکیل شده و برنامه های موجود در جهت چرخش های تحول آفرینش شده از سند به منظور ارائه آموزش و پرورش با کیفیت با توجه به. سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دستور.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری