افزایش پرونده‌های قصور پزشکی در کشور / کدام رشته‌ها بیشترین قصور را دارد؟مدیرکل کمیسیون های سازمان پزشکی قانونی کشور از رسیدگی به پرونده پرونده قصور پزشکی در ۹ ماه امسال خبرداد و رشته های پزشکی دارای بیشترین شکایت در این مدت را تشریج کرد.

بابک سلحشور در گفتوگو با ایسنا، درباره آمارهای قصورپزشکی که در کمیسیون های سازمان پزشکی قانونی کشور در مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آذرماه در مجموع ۸۸۵۰ پرونده پرونده قصور پزشکی به کمیته های پزشکی قانونی ارجاع شده است که این تعداد در مقایسه با یکدیگر است. با مدت مشابه سال قبل که تعداد ارجاعات ۷۹۱۹ مورد، افزایش ۱۱.۸ درصدی بوده است.

وی درباره تعداد پرونده های صادره به صدور حکم محکومیت نیز گفت: ۴۶.۶ درصد از این پرونده ها معادل ۴۱۲۴ مورد به صدور حکم محکومیت شده و ۵۳.۴ درصد است، یعنی معادل ۴۷۲۶ نیز به نتیجه می رسد.

مدیرکل امور کمیسیون های سازمان پزشکی قانونی کشور درباره رشته های دارای شکایت نیز اظهار کرد: صرف نظر از مواردی که منجر به آسیب می شود یا تبرئه به ترتیب رشته های دندانپزشکی با ۹۲۱، جراحی عمومی با ۷۷۵ مورد، پرستاری با ۵۷۶ مورد، زنان و زایمان با ۵۲۷ و شکی عمومی با ۵۱۷ مورد در صدر شکایات ثبت شده در ۹ ماه سال ۱۴۰۰ قرار دارند. البته این آمار مربوط به امسال است و الزاماً همان الگو و نسبت در سال‌های قبل نیز تکرار نشده است.

سلحشور درباره این افزایش قصور پرشکی در آمارهای امسال نیز گفت: یکی از کاهش این کاهش و کاهش نگرانی مردم بابت ابتلا به بیماری کوید ۱۹ است. همین دلیل باعث مراجعه بیشتر مردم به پزشکی قانونی و مراجعه بیشتر مردم به پزشکان و کادر درمان ب ر

به گفته وی، مسائل پزشکی قانونی در کمیسیون های مربوط به تمام اسناد و مدارک موجود را بررسی کرده و بدون هیچ گونه سوگیری نسبت به صدور رای اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری