افزایش فعالیت فعالیت کتابخانه فاطمیایسنا / قم مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: با توجه به نزدیک بودن به کنکور دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی به در خواست مراجعه کنندگان دو ساعت به ساعات کار کتابخانه فاطمی اضافه می شود و این مجموعه تا ساعت ۱۰ شب باز است. واهد بود.

حجتالاسلام محمدجواد بهشتی پور در گفتوگویی با اشاره به ساعات کاری و ساختمانهای کتابخانه فاطمی عنوان کرد: کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه (س) همه روزه از ساعت ۸ ۸ صبح تا شب به صورت یکسره برای استفاده از پژوهشگران و دانش آموزان باز است.

وی افزود: با توجه به نزدیک بودن به کنکور دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی در خواست مراجعه کنندگان دو ساعت به ساعات کار کتابخانه فاطمی اضافه می شود و این مجموعه تا ساعت ۱۰ شب باز خواهد شد.

مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد حرم مطهر حضرت معصومه (س) ادامه داد: ظرفیت کتابخانه حرم مطهر برای استفاده دانشجویان و دانشجویان در تالار همکف ۱۱۰ نفر و در تالار عمومی ۲۰۰ نفر است و افزون بر آن پنج تالار پژوهشی با ظرفیت ۱۰۰ نفر ویژه پژوهشگران دانشگاهی و حوزوی سطح ۳ به بالا اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه حضور در بخش برادران کتابخانه فاطمی به ثبت نام و دریافت کارت عضویت نیاز دارد، افزود: ثبت نام در این کتابخانه هر روز در دو شیفت صبح و عصر در بخش برادران انجام می شود.

بهشتی پور گفت: بخش خواهران نیز در دو تالار مطالعه با ظرفیت ۲۱۰ نفر پذیرفته شدگان است که در این بخش با توجه به پژوهش محور بودن، از این کتابخانه برای پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی آزاد و برای تکمیل دانش‌آموزان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه مراجعه کنندگان به کتابخانه فاطمی می توانند از گنجینه قفسه باز کتابخانه استفاده کنند، بیان کرد: در گنجینه قفسه باز کتب چاپی کتابخانه فاطمی در بخش خواهران حدود ۵۲ هزار جلد کتاب و در بخش برادران بیش از ۵۹ هزار جلد کتاب موجود است و در قسمت کتب مرجع هم در قسمت خواهران هزار جلد و در قسمت برادران هزار و ۳۰۰ جلد کتاب وجود دارد.

مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: علاوه بر این بر گنجینه قفسه باز، کتابخانه فاطمی شش گنجینه دیگر شامل گنجینه نسخ خطی، گنجینه نفایس، کتابهای چاپ سنگی سربی، منابع ویژه، پیایندها و گنجینه قران های چاپی را. داراست که در صورت درخواست پژوهشگران در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری