افزایش خودسرانه قیمت‌ها در آستانه سال عید غیرقانونی استایسنا/ اردبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: افزایش خودسرانه قیمت‌ها در آستانه سال جدید غی

رامین صادقی در جلسه ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی و مایحتاج مردم در ایام پایانی سال در اردبیل اظهار کرد: هیچ یک از صنوف حق افزایش خودسرانه قیمت ها را در ایام پایانی سال ندارند و ممکن است مشکلی در این زمینه رخ دهد، با متخلفان به جد برخورد شود. کواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مردم نگران مایحتاج و کالاهای اساسی در ایام پایانی سال نباشند چرا که به وفور این کالاها تهیه می شود و از ۲۰ اسفند نیز به آنها در مناطق مختلف استان آغاز می شود.

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی وظیفه تنظیم بازار و مایحتاج نیاز مردم را بر عهده می گیرد و تلاشمان بر این است که تا جلوی اجحاف در حق مشتریان گرفته شده و پیشنهاد کالاها به قیمت قانونی و حتی حتی پیشنهاد شود. آیین‌تر از این نرخ در میادین ارائه‌های مختلف است.

صادقی افزود: تعزیرات حکومتی با فعال کردن اکیپ های نظارتی خود بیش از گذشته در ۲ هفته پایانی سال سعی می کند تا بر کالاهای اساسی نظارت کرده و با متخلفان برخورد قانونی را انجام دهد.

وی با اعلام شماره ۱۲۴ برای عموم همشهریان خاطر نشان کرد: هموطنان در صورت بروز مشکل می توانند از طریق این سامانه هر گران فروشی، کم فروشی، احتکار و تخلفات صنفی را گزارش دهند تا در کوتاه ترین زمان بازرسان صمت با حضور در محل مورد نظر به. شکایات مردمی عمل کنند.

رئیس سازمان، معدن و تجارت استان اردبیل در برخی دیگر از سخنان خود اضافه کرد: با ذخیره سازی مناسب کالاها و مایحتاج مردم در روزهای پایانی سال مشکل از نظر تولید و صنعت آن خواهد بود و ما سعی می کنیم از طریق فروشگاه های زنجیره ای موجود در سطحی باشیم. استان، عرضه کالاها را حتی در ایام تعطیلات نوروزی نیز انجام خواهد داد.

سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: گوشت سفید تا ۷۵۰ تن و گوشت قرمز نیز تا ۲۵۰ تن در استان ذخیره شده و عرضه آن از ۲۰ اسفندماه آغاز می شود.

خلیل نیکشاد گوشت مشخص کرد: با ارائه کارت ملی سفید و قرمز با ۲۵ درصد پایین تر از قیمت تعیین شده در سطح استان عرضه می شود تا مردم را به تناسب نیاز خود این کالاها را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه مرغ منجمد هر کیلو ۲۰ هزار تومان و گوشت قرمز نیز بین ۱۰۲ تا ۱۰۵ هزار تومان در قالب این طرح عرضه می شود، گفت: پرتقال و سیب مورد نیاز نیز ذخیره شده است و سعی می کنیم این را تا ۲۰ درصد پایین تر از آن قرار دهیم. نرخ بازار این محصول را به مردم ارائه می کنند.

اما گزارش های میدانی از وضعیت بازار و فروش ایام پایانی سال نشان می دهد که اگر کالایی وجود داشته باشد، خرید مردم به شدت پایین آمده و خرید و فروش ایام پایانی سال به نسبت سال های گذشته از رونق کمتری است که دلیل اصلی آن تورم بیش از حد است. حد و کاهش قدرت خرید مردم در روهای منتهی به آغاز سال جدید است که به نظر می رسد در ۲ هفته پایانی بر شلوغی بازار اضافه شده و شرایط متفاوتی را در خریدهای نوروزی داشته باشند.

انتهای پیام