افزایش حدود ۲۵ درصدی کشف مواد مخدر در خوزستان / ۳۷۰ پروژه آلایندگیایسنا/ خوزستان دبیر شورای هماهنگی پیشگیری از مواد مخدر خوزستان از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در سه ماهه نخست امسال در خوزستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سرهنگ محمد صفری در نشست خبری امروز ۱۰ تیرماه همزمان با گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر، گفت: ۵ خرداد مصادف با ۲۶ جولای روز جهانی زن است. جنگ مواد مخدر در ایران پیش بینی شده است. شعار روز “بررسی چالش های مواد مخدر در سلامت و رفاه انسان” است.

به گزارش ایسنا، اثرات سوء مصرف مواد مخدر در همه اقشار جامعه احساس می شود و افزود: ۶۰ درصد طلاق ها، ۵۵ درصد همسرآزاری، ۳۵ درصد سرقت، ۸۰ درصد زندانیان، ۲۳ درصد نزاع و ۱۷ درصد حوادث ناشی از مواد مخدر پس از تصادفات، بیشترین مرگ و میر مربوط به مواد مخدر است. مواد مخدر نیز عامل اصلی بیماری های عفونی مانند ایدز هستند.

دبیر ائتلاف پیشگیری از مواد مخدر خوزستان گفت: پزشکی در همه حوادث و معضلات اجتماعی ایران نفوذ می کند. ۱۱ درصد تولید ناخالص داخلی صرف دارو می شود.

صفری با اشاره به شهادت ۳۸۰۰ نفر و حضور ۱۲ هزار مجاهد در مبارزه با مواد مخدر گفت: ۶۰ قربانی مواد مخدر در خوزستان قربانی شدند.

وی گفت: حدود ۸۰۵ نوع داروی سنتی و صنعتی وجود دارد. تغییر در افغانستان تأثیر عمیقی بر جامعه ما گذاشته است و شاید منجر به افزایش تولید و مصرف صنعتی شود.

دبیر ائتلاف مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار و درجه یک مبارزه با مواد مخدر است، به طوری که در سال گذشته ۹۰ درصد تریاک جهان به جمهوری اسلامی ایران رسید.

صفری با بیان اینکه سال گذشته ۱۳ تن انواع مواد مخدر در خوزستان کشف شد، افزود: نسبت به مطالعات انجام شده در سه ماهه اول امسال در خوزستان و مدت مشابه سال گذشته بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است. ” به دلیل محموله های سنگین، اکنون حدود ۵۰۰ خودرو توقیف شده داریم. در ادارات کوچکتر بیش از ۳۵۰ مکان در مناطق آلوده بسته شد اما پس از مدتی مجوز صادر شد و فک ها بسته شد.

وی گفت: تولید، زراعت، حمل و نقل و ذخیره سازی، عرضه و تقاضا پنج جرم مواد مخدر است; خرید و فروش مواد مخدر یکی از چهار شغل پردرآمد دنیاست، بنابراین با توجه به درآمد آن به سرعت در حال گسترش است. با وجود اقدامات پیشگیرانه، قاچاقچیان مواد مخدر فرصت های خوبی دارند و کارشان به سرعت پیش می رود.

دبیرکل شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان با تاکید بر لزوم مداخلات فرهنگی بیشتر برای کاهش تقاضا و تلاش برای کاهش عرضه و تقاضا، گفت: در صورت کاهش با تقاضا، کسب و کار نیز دچار مشکل می شود. همچنین کمیته ای به ریاست دادستان کل کشور برای ردیابی دارایی های افراد دست اندرکار در قاچاق مواد مخدر تشکیل شده و تلاش ها برای توقیف خودروها و تجهیزات آنها ادامه دارد. مشاور املاک.

صفری گفت: اصلاحات قانون مبارزه با مواد مخدر به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است و در صورت تصویب، قانون جدید ناکارآمد و مؤثر خواهد بود.

وی افزود: مرکز حمایت از زندگی با هدف پیشگیری، درمان و حفاظت به منظور ترویج زندگی سالم و سالم با امید به آینده عاری از مواد مخدر و مشروبات الکلی راه اندازی شده است. استفاده از داروهای خاص می تواند تا آخر عمر به اعتیاد منجر شود، بنابراین این مرحله از این نظر بسیار مهم است.

صفری بیان کرد: حدود ۳۰ درصد مدارس استان خوزستان نیز زیر نظر مرکز مددکاری قرار دارند تا آموزش های لازم برای امریه و ممنوعیت مصرف مواد مخدر به دانش آموزان ارائه شود.

دبیر شورای هماهنگی پیشگیری از مواد مخدر خوزستان با اشاره به تجهیز اماکن ورزشی روستایی گفت: با توجه به پرسنل بالای خوزستان، مراکز امدادی نیز در این حوزه فعالیت می کنند.

وی با اشاره به انتشار بروشور بیمه سلامت و پرداخت هزینه درمان معتادان متجاهر گفت: در مقاطعی معتادان متجاهر از مناطق دیگر وارد خوزستان می شوند به طوری که تعداد معتادان متجاهر بالاتر از حد متوسط ​​است؛ به طوری که تعداد معتادان متجاهر از مناطق دیگر بیشتر است. در خصوص بسیج معتادان متجاهر در ماده ۱۶ نیز در این راستا ظرفیت محدودی در قرارگاه های سپاه ایجاد شده و تاکنون ۲۰۰ نفر در این حوزه بسیج شده اند. ۹۵ درصد از کمپ ۲۰۰۰ نفری الحدید که نیاز به توسعه دارد ساخته شده است و امیدواریم در سال جاری فاز اول این اردوگاه ۵۰۰ نفری را افتتاح کنیم. پیشگیری از مواد مخدر در طول هفته

صفری هدف از این کار را گسستن پیوند تدارکات و تقاضا با بسیج معتادان خوزستانی دانست و افزود: در این کمپ تمامی خدمات بازپروری، آموزش فنی و اشتغال با هزینه عمومی به جامعه ارائه می شود تا پاکسازی شود. این مردم و این مردم زنده شده اند. ۱۵۶ کمپ ترک اعتیاد مصوب در خوزستان وجود دارد.

وی گفت: با توجه به اینکه خوزستان تعداد زنان معتاد زیادی دارد و عواقب حضور یک زن معتاد در جامعه بیشتر از مردان است، می‌خواهیم ساختمانی سه طبقه با جمعیت ۳۵۰ نفر راه اندازی کنیم. ماده ۱۶ کانون بانوان. امیدواریم این ساختمان در سال جاری تکمیل و اجرا شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان، مشارکت خیرین در ساماندهی سوء مصرف مواد مخدر را خواستار شد و گفت: زندگی با معتاد می تواند منجر به مشکلاتی شود و تاثیر این معضلات اجتماعی بر همه ابعاد زندگی را مد نظر قرار دهند. عواقب مواد مخدر در این زمینه شرایط بهتری در جاهای دیگر ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به شناسایی مناطق آلوده در سراسر خوزستان، بیان کرد: یکی از مناطق آلوده اهواز ماه مبارک رمضان است. در این مناطق اقدامات پاکسازی توسط ۳۷۰ پروژه پلیس انجام شده است.

دبیر ائتلاف پیشگیری از مواد مخدر خوزستان با بیان اینکه میانگین شیوع مواد مخدر در ایران ۵.۴ درصد است، افزود: اندکی کمتر است.

صفری گفت: تمایل دانش آموزان به مصرف مواد مخدر بیشتر است. میانگین سن اعتیاد ۱۵ تا ۶۴ سال است، اما استثناهایی وجود دارد.

انتهای پیام/