افزایش بیش از ۲ برابری بودجه سال آینده با عدم تحقق ۵۰ درصدی بودجه امسال!!


ایسنا/ سمنان با وجود عدم تحقق حدودا نیمی از بودجه شهرداری، اعضای شورای شهر در لایحه بودجه جدید این شهر برای سال ۱۴۰۱ بودجه شهرداری را به بیش از دو برابر رقم تحقق نیافته سال ۱۴۰۰ افزایش داده است.

مهدی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در وگو با خبرنگاران از حدود ۵۳ درصدی بودجه شهرداری سمنان تا دو هفته گذشته به پایان سال خبر داد خراسان و اظهار کرد: برآورد ۳۰ میلیارد تومان از بودجه ۵۷۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ محقق شده و پیش بینی شده است. می شود در چند هفته باقی مانده تا پایان سال ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان دیگر از بودجه پیش بینی شده امسال.
وی ادامه داد: تمام تلاش شورا و شهرداری معطوف به اجرای بیشتر از بودجه تا پایان سال خواهد بود.
رئیس شورای شهر سمنان در پاسخ به این پرسش که برای چه مشکلی با وجود عدم تحقق حدودا نیمی از بودجه ۱۴۰۰ بودجه شهرداری مرکز استان در سال ۱۴۰۱ تا این حد افزایش مشخص شده است: در بودجه وجود دارد و از این مبلغ میلیون تومان مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی در بودجه.
وی از تامین بخشی از بودجه پیش بینی شده از محل فروش برخی از املاک شهرداری به عنوان یکی دیگر از منابع شهری سمنان برای افزایش بودجه سال پیش رو نام برد و اضافه کرد: سهم شهرداری از ارزش افزوده در سال آینده از سه درصد به چهار درصد افزایش یافته و درآمدهای شهرداری سمنان از این محل نیز با افزایش مواجه شده و می توان به عنوان یک منبع دیگر برای تامین بودجه شهرداری از آن بهره گرفت.
با اشاره به اجرای طرح جهش مسکن در سال آینده گفت: پیش بینی ما این است که با اجرای این طرح، درآمدهای شهرداری از محل عوارض ساخت و ساز با وجود تخفیف ۵۰ درصدی نیز با افزایش قابل توجهی خواهد بود که این طرح با اتکا به این صورت باشد. مهم نیز با فراغ بال بیشتر لایحه بودجه سال آینده را تدوین کرده است.
وی ادامه داد: با اجرای طرح جهش مسکن، محدوده شهری افزایش یافته و از محل ۱۰ درصد زمین اختصاص یافته به شهرداری، زمینه برای افزایش درآمدها از محل فروش این زمین ها نیز فراهم شده است و احتمال تحقق بودجه را از پیش فراهم خواهد کرد.
عدم تصویب بودجه پیشنهادی شهرداری در فرمانداری سمنان
وی از عدم تصویب طرح پیشنهادی شورای شهر در شهرداری سمنان خبر داد و گفت: فرمانداری سمنان ایراداتی به لایحه پیشنهادی بودجه امسال گرفته شده و با بازگشت بودجه به مجلس، این طرح نیز مانند سال بودجه شهرداری سمنان به شورای حل اختلاف خواهد رفت.
عضو شورای شهر سمنان در پاسخ به پرسشی در ارتباط با افزایش عوارض و تعرفه های شهرداری با وجود مشکلات معیشتی شهروندان گفت: همه تلاش اعضای شورای شهر بر این بود که فشار کمتری از این ناحیه به مردم وارد شود.
وی از افزایش حدودا ۴۰ درصدی تعرفه ها در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: به همین دلیل است که می بینید که از اقلام زیادی در یک سال گذشته افزایش بسیار بالاتری داشته است و البته این افزایش را نیز افزایش می دهد چرا که تعارف دارد. یکی از مهمترین منابع درآمدی شهرداری است و برای تداوم ارائه خدمات راهی جز این افزایش ها نبوده است.
خراسانیان ادامه داد: این افزایش حدودا ۴۰ درصدی تعرفه عوارض شهرداری با در نظر گرفتن مشکلات مردم تصویب شده و با توجه به افزایش چند برابری هزینه ها، میزان درآمدها در این افزایش می یابد.

افزایش بیش از ۲ برابری بودجه سال آینده با عدم تحقق ۵۰ درصدی بودجه امسال!!

وی اظهار کرد: در بودجه پیشنهادی شورا ۳۹۰ ردیف اعتباری پیش بینی شده است که همه همکاران ما در شورا و مدیریت شهری بر عملیاتی شدن همه این ۳۹۰ ردیف اعتباری خواهند بود.
خراسانیان در پاسخ به پرسش ایسنا به خصوص به محاق رفتن پروژه های گردشگری شهر سمنان در این شورا و عدم تداوم پروژه های مدیریت شهری پیشین گفت: شورای شهر در این دوره پروژه های تکمیلی نیمه تمام و بر اجرای این طرح هاست.
وی با بیان اینکه به حوزه گردشگری نیز توجه می شود اضافه کرد: این توجه را نیز به ۳۰ میلیارد تومان اختصاص دهید.
اداره کل زندان ها از کاروانسرای شاه عباسی می رود؟
شورای اسلامی شهر سمنان از غیرقانونی بودن فروش و انتقال سند کاروانسرای شاه عباسی از سوی اداره کل زندان های این استان خبر داد و گفت: موفق بعد از کش و قوس های فراوان در نشست اخیر با مسئولین اداره کل زندان ها که با حضور رئیس اداره کل زندان ها. مسئولین دادگستری، میراث فرهنگی، امور اقتصادی و دارایی، سازمان‌سازی، شورا و شهرداری و … برنامه‌ریزی شده تصمیمات خوبی برای آزادسازی کاروانسرا اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه قرار است دادگستری در اسرع وقت کاروانسرا را تحویل اداره کل میراث فرهنگی دهد اظهار کرد: تفاهم نامه بین سازمان برنامه و بودحه و اداره کل زندان ها منعقد شد و قرار شد که برای اداره کل زندان ها ساخته شود.

افزایش بیش از ۲ برابری بودجه سال آینده با عدم تحقق ۵۰ درصدی بودجه امسال!!

وی اضافه کرد: ایجاد می شود که شورا و شهرداری به طور موقت و برای دو سه سال سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری سمنان را در اختیار اداره کل زندان های استان قرار دهد تا از آن به عندان اداری ساختمان استفاده کند و کاروانسرای تاریخی را به طور کامل انجام دهد. تحویل میراث فرهنگی کند.
شورای شهر سمنان با بیان اینکه هیچ دستگاهی به اندازه شورای شهر دنبال آزادسازی کاروانسرا نبوده گفت: شورای شهر همه توان خود را برای این مطالب به حق شهروندان سمنانی به کار می گیرند و اینها هستند که نقش ما در این حوزه، رئیس جمهور هستند.
وی با بیان انتقال سند کاروانسرا به عنوان یک اثر تاریخی ثبت ملی غیرقانونی ست افزود: اداره کل اقتصاد و دارایی استان باید از کاروانسرای شاه عباسی سمنان را به اداره کل میراث فرهنگی استان انتقال دهد چرا که اصولا انتقال منع قانونی است. داشته و امکان پذیر نیست.

مخالف عبور حرم تا حرم از شمال سمنانیم

رئیس شورای شهر سمنان از مخالفت شورای شهر با عبور آزادراه حرم تا حرم از شمال شهر سمنان خبر داد و گفت: پیشنهاد اعضای شورای شهر، عبور از این راه آزاد از جنوب شهر سمنان است.

وی با بیان اینکه عملیات عملیات اجرایی قطعات این آزادراه تا سرخه در حال حاضر مشخص شده است: در نقشه اعلام شده قرار است که آزادراه از مناطق شمالی شهر عبور کند که این روند می تواند آسیب های جدی برای شهر سمنان به همراه داشته باشد.

با بیان اینکه نقشه های مشخص شده فعلی آزادراه از مناطق پایین دست پارک کوهستان عبور می کند ادامه داد: عبور از این، منطقه سمنانی را از منطقه مهمی در پارک کوهستانی که هزینه های زیادی برای آن وجود دارد، محروم می کند. ند.

وی عبور آزاد از این منطقه را مترادف از دست دادن مجموعه بزرگ تفریحی گردشگری کوهستان سمنان ارزیابی و اظهار کرد: گذر آزاد حرم تا حرم از این منطقه توسعه شهری سمنان را با محدودیت هایی روبرو می کند در حالی که محیط زیست از این پروژه مهم گردشگری است. در دوره های مختلف، مدیریت شهری برای آن هزینه زیادی کرده است، ممکن خواهد شد.

رئیسشورای شهر سمنان داد داد: نمایندگان مردم در شهرری همه توان و تلاش خود را برای تغییر
انتهای پیام