افتتاح آزمایشگاه سطح ۳ ایمنی زیستی و مرکز ATMP در پژوهشکده سرطان معتمدهمچنین به مناسبت چهل و دومین سالگرد تشییع پیکر جهاد دانشگاهی مرکز تحقیقات سرطان معتمد جهاد دانشگاهی، قطعه ۳ آزمایشگاه ایمنی و مرکز تحقیقات ATMP قطع شد.

به گزارش ایسنا. با توجه به فعالیت های فناوری های تشخیصی و درمانی پیشرفته و توسعه درمان های جدید در پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی (ATMP)، آزمایشگاه ایمنی زیستی سطح ۳ با هدف انجام ژن درمانی، سلول درمانی و ویروس پروژه های درمانی، یکشنبه. ۹ مرداد ۱۴۰۱ با حضور دکتر. روح الله دهقانی فیروزآبادی رئیس جهاد دانشگاهی راه اندازی شد.

با عنایت به فعالیت‌های گسترده پژوهشکده ATMP و به گفته آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور، دیدار اخیر ایشان با پیشکسوتان «ژن‌درمانی و سلول‌درمانی در سازندگی جهاد دانشگاهی موجب اقتدار کشور شد». پژوهش سرطان در جهاد دانشگاهی با توجه به توانمندی های موجود، در نظر دارد این مهم را با قدرتی مضاعف در دستور کار خود قرار دهد و به عنوان هدفی ثابت در این راستا پیشرو پروژه های فناورانه کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی، هم اکنون دبیرخانه کمیته ویژه فناوری ATMP وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ریاست دکتر صرامی رئیس پژوهشکده سرطان جهاد در این پژوهشکده مستقر است و جلسات آن هر هفته با حضور کارشناسان این حوزه از تمامی موسسات و مراکز تحقیقاتی کشور برگزار می شود.

در انتهای پیام