اعلام جزئیات برگزاری مسابقات قرآن کریم ویژه دانش آموزانمدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش جزئیاتی از برگزاری هفتمین دوره مسابقات قرآن، آیات و نماز ویژه معلمان و چهلمین دوره مسابقات قرآن، آیات و نماز دانش آموزان بیان کرد.

میکائیل باقری در گفت وگو با ایسنا، وی گفت: مرحله پیش فصل و مرحله نهایی چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم در تابستان برگزار می شود و فصل این مسابقات در مرداد ماه به پایان می رسد.

وی با تشریح مسابقات قرائت قرآن دانش آموزان گفت: مسابقات دانش آموزی شامل دو بخش آواز و تحقیق دخترانه و پسرانه است و مرحله پایانی مقطع کاردانش در شهرستان تبریز در آذربایجان شرقی و پژوهشگاه برگزار می شود. اداره کل مشهد، استان خراسان رضوی.

مدیرکل قرآن کریم و اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: ۴۰۰ پسر و ۳۰۰ دختر در دور نهایی ۱۴۵۰ شرکت کننده اولیه در بخش صوت با هم به رقابت می پردازند. کتابخوانی، تحقیق، آموزش و حفظ از موضوعات نظام رای گیری است که با مداحی و دعای پسران ترکیب می شود.

باقری در ادامه بیان کرد: تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه، احکام و انشای نماز و صحیفه سجادیه نیز از حوزه های تحقیق است. ۹۶۰ نفر در مرحله مقدماتی حضور دارند و در نهایت با ۳۰۰ دختر و ۳۰۰ پسر به رقابت خواهند پرداخت.

وی درباره زمان برگزاری مسابقات نیز گفت: – رای گیری از ۲ تا ۴ مرداد و دختران ۶ تا ۸ مرداد برگزار می شود. مرحله نهایی پژوهش از ۲۵ تا ۲۷ مرداد برای پسران و ۲۹ تا ۳۱ مرداد برای دختران برگزار می شود و از پنج برگزیده اول هر رشته دختر و پسر تجلیل خواهد شد.

مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم از جمله تفسیر و حفظ قرآن کریم و روش یادگیری و قضاوت نهج‌العمل در سطح کشوری را پشت سر می‌گذارند. . -بلغه از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه در شهر مشهد برگزار می شود که یکی از همکاران فرهنگی شناخته شده در حال حاضر در این مسابقه حضور دارد و در هر سالن از پنج نفر اول تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/