اعلام برگزیدگان جشنواره قصه‌گویی «من کشور را دوست دارم»ایسنا/ خراسان رضوی جشنواره قصه‌گویی «من کشورم را دوست دارم» که با محوریت شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، با مع.

ابراهیم زره، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، در اختتامیه اولین جشنواره داستانگویی من کشورم را دوست دارم که دوشنبه ۱۶ اسفند ماه، در بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: برای بازیابی هویت انقلابی. ، دینی و تاریخی برای نسل امروز یکی از مکان ها و موقعیت هایی که در هر شهر و کشوری در آن برنامه ریزی می کنند، موزه های دارای ابزارهای مختلف است تا مفاهیم و ارزش های خود را به نسل جدید منتقل کنند. در بسیاری از ککورها مفاهیم زیادی وجود ندارد، اما در ککوا محتوا و مفاهیم زیادی در عرصه اندس، دفاع مقدس، اریخ مقینی، مختف مکاتب مختلف وجود دارد. ما دارای قابلیت قوی هستیم و این را هم داریم که با استفاده از نخبگان و جوانان، هویت غنیخ.

وی با اشاره به رابطه با داستان و قصه گویی در قهرمانانی مانند شهید افزود: امروز هنر قصه گویی به عنوان بستر اصلی تمام هنرها میرویم; راکه در هنرهای نمایشی و تجسمی به دنبال قصه هستیم. اری برنامه است و بر روی مخاطب تاثیر می‌گذارد که داستان را داشته باشد. اگر امروز به این موضوع رفتیم به این دلیل است که نسل جدید ما با مفاهیم جدید و مکتب شهید سردار سلیمانی دوست خوب بچه‌ها بود و زبان کودکان و نوجوانان را متوجه می‌شد. او به شیوه‌های با فرزندان شهدا صحبت می‌کرد که آن‌ها شیفته سردار سلیمانی می‌شدند. شخصیت‌های شخصیتی شهید سلیمانی بسیار بزرگ است و بسیار زیاد داستان‌های مربوط به این شخصیت ملی وجود دارد. بر این اساس، این جشنواره و پویش شکل گرفت و استقبال خوبی از آن صورت گرفت و حدود ۵۰۰ قصه از شهرهای م

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رضوی با بیان موضوعی که برای مقابله با مشکلات مختلف برای کودکان و نوجوانان وجود دارد، بیان کرد: در رابطه با مقاومت نیز میتوانیم یک جشنواره بین المللی قصهگویی برگزار کنیم; راکه قصه‌های دنیای مقاومت هم می‌توانند برای فرزندان تمام جهان اسلام مفید فایده باشند. امیدوارم با پیگیری و همراهی دستگاه‌های دغدغه مند در این حوزه، این اتفاق بیفتد. درخواست دارم که قصهگویان و افرادی که در ادبیات داستانی، شعر و هنرهای هفتگانه فعالیت می کنند، حتما به اسناد و مکتوبات دفاع مقدس دسترسی داشته باشند، چراکه دارای داستانهای بسیار زیبایی است و باید از آنها به نفع کودک و نوجوان امروزی استفاده کرد.

قهرمانان ما خود را درس‌آموز مکتب سیدالشهدا می‌دانند

سردار حسینعلی یوسفعلیزاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی، نیز در ادامه این برنامه، بیان کرد: تکریم و اقتدا به اولیای دین فضیلت بزرگ و مهمی است که بهویژه در فرهنگ شیعه نهادینه شده است و به همین تناسب تکریم قهرمانان است. بزرگ نیز در همین زنجیره قرار می‌گیرد و تکریم می‌کند از آن‌ها نیز تکلیف و وظیفه می‌شود. شعار سیدالشهدا این نکته اساسی است که زیر بار ظلم نمی‌رویم و قهرمانان ما نیز با همین منطق پیش می‌رویم. امام خمینی (ره) و شهید سلیمانی در سخنان خود می‌گفتند که هیچگاه نرسیده‌اند، چراکه ترس برادر مرگ ا. برای همین ترس ندارند، چراکه چه بکشند و چه شهید شوند پیروز و قهرمان هستند. سیدالشهدا از منظر ما و عالم قهرمان میدان است و تمام افرادی که به سیدالشهدا اقتدا کردند نیز پیروز شدند. سخن ناب سردار دل‌ها که ما ملت امام حسینیم، ما ملت شهادتیم با همین منطق است. قهرمانان ما اینگونه هستند که خود را درس‌آموز مکتب سیدالشهدا می‌دانند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سالهای اخیر چند بار کلمه مکتب را استفاده کردند. ابتدا مکتب امام راحل که باید آن را سر دست بگیریم و به آن اقتدا کنیم، سپس مکتب بسیج که به امام مدرسه عشق فرموده است و مکتب شهید سلیمانی را که آن را با فریاد بلند در بام جهان طنین انداخته اند، چراکه او شهید بین المللی اسلام است. وقتی یک منطق به مکتب تبدیل شود، جامع و همهجانبه خواهد بود و نمیشود آن را محدود کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس با اشاره به برگزاری جشنواره قصه گویی من کشورم را دوست دارم، اظهار کرد: تشکر ویژه از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و هنرمندان ارجمند دارم که ذوق، سلیقه، هنر و قریحه خود را به سخنان خود می گویم. پیرامون قهرمان من اختصاص داده شد و به «من ایرانم را دوست دارم» و «من ایرانیام» افتخار کردند، آن هم ایرانی با همه مشخصات مطرح شده در منطق انقلاب اسلامی، نه ایرانی باستانگرای غرق در خرافه; ایرانی روزآمد جلوه‌گر شده در بام جهان، به عنوان یک ملت پیشتاز و پیش‌برنده سایر ملت‌ها که براً پرچمش می‌کنند. من این ایرانی را دوست دارم، نه ایرانی ذلیل‌شده در کف شرق و غرب و مستعمره طواغیت عالم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از حسین امینی، حسنیعطی، سید علی محدث و مهدی حیدری به عنوان قصه گوی برگزیده پیام آزادگان تجلیل به عمل آمد و مهسا ناظمی از قوچان مریم عابدیه از یزد و نرجس ترابی از مشهد به عنوان قصه گوی برتر معرفی بزرگسالان. شدند. همچنین زینب آخوندی از قزوین، سارا حاجیزاده از بردسکن و نفیسه دولت شناس از مشهد به عنوان قصه گوی برتر نوجوان و سوفیا عابدیه از یزد، ساینا حاتمی از اسفراین، سیفی از تهران و حدیث سادات قریشی به عنوان قصه گوی برتر کودک معرفی و مورد تقدیر واقع شدند.

انتهای پیام