اعلام آمار بازدید از موزه سینمامار بازدیدکنندگان از تالارها و سینماهای موزه سینمای ایران در ۱۱ ماه سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

به گزارش ایسنا، در یازده ماه سال جاری هزار و ۲۷ ۱۸۰ ۱۴ نفر در طول روز کاری با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در ایام فعال از تالارهای موزه سینما بازدید کردند.

این در حالی است که بر اساس دستور ستاد فرماندهی تالارهای موزه سینما در فروردین ماه ۱۴ روز و در شهریورماه ۴ روز اجازه فعالیت داشته باشد و در ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد مجاز به پذیرش بازدیدکننده نبودند.

بالاترین میزان بازدید مربوط به روزهای جمعه با ۸۱۳۴ نفر در راس آمار مخاطبین تالارهای موزه سینما به طور روزانه و بیشتر در جمعیت بازدیدکنندگان مربوط به گروه سنی جوانان ۱۸ تا ۲۵ سال است و به طور متوسط ​​در هر روز کاری ۱۸۹ نفر از تالارهای موزه سینما. بازدید کردند.

همچنین سالنهای موزه سینما از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه سال جاری با توجه به مرزهای ویژه روزهای ۲۵۷ (۸.۵) ماه فعالیت ها که تعداد ۴۰۹۸۲ نفر در روزهای کاری سینماها در سالن سینماتوگراف، سینمافردوس، سینما تمدن به تماشای فیلم های سینمایی و هنر و تجربه می باشد. نشستند و به طور میانگین تعداد تماشاگران سینماهای موزه در روزهای فعالیت در سال جاری ۱۰۰ نف.

در آمار تهیه شده، آذرماه رکورددار فروش بلیت‌های سینماهای موزه با شماره ۱۰۶۶۶ بلیت بوده است.
همچنین در سال جاری ۶۶ رویداد و برنامه مرتبط با موضوع سینما در موزه برگزار می شود که از جمله این برنامه ها می توان به چهره های بزرگ نامدار سینمای ایران، رونمایی آثار سینمایی، نشست های تخصصی، نمایش فیلم های مرمت شده تاریخ سینمای ایران، نمایش آثار جشنواره فیلم فجر و حقیقت، تهیه و ضبط گفتگوی تاریخ شفاهی پیشکسوتان سینمای ایران، ساخت سینمای تندیس بزرگان و … اشاره.

تالارهای موزه سینمای ایران همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۹ میزبانان به تاریخ سینما. همچنین سینماهای این مجموعه فرهنگی- تاریخی از ساعت ۱۲ تا ۲۳ فیلم های مندرج در جدول اکران سینماهای تهران را می دهد و بخش های عرضه محصولات فرهنگی، … هنری و صبح تا ساعت ۹ ۲۴ میزبان علاقه مندان به فرهنگ و هنر است.

انتهای پیام