اعلام آمادگی ایران برای کمک به حل بحران بحرانوزیر امور خارجه با همتای آمریکایی‌ها درباره مسائل دوجانبه و تحولات بین‌المللی تلفنی گفت‌وگو و تب.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان با تشکر از پیام تبریک همتای مردمی خود به مناسبت روز ملی جمهوری اسلامی ایران و همچنین سیامین سالگرد روابط دیپلماتیک بین دو کشور اظهار کرد: دو کشور در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و تجاری مشترک های زیادی برای همکاری دوجانبه دارند و حضور تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در نشان دادن توسعه‌های خوب دو کشور برای همکاری‌ها.

او همچنین بر عزم دولت جدید ایران برای توسعه و توسعه روابط دوجانبه میان ایران و کشور در زمینه‌ها.

وزیر امور خارجه با اشاره به بحران ایجاد شده در روابط داخلی و روسیه ضمن بیان خرسندی از کاهش تنشها، اظهار نظر می کند که وضعیت را از طریق گفتو و مجاری دیپلماتیک و بدون ثالث حل و فصل تبدیل کند.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: ما خواهان حفظ صلح و ثبات در منطقه هستیم.

او همچنین کرد جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا برای حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران هر گونه کمه.

دمیت کولبا، وزیر روابط خارجی خارجی نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک مجدد به مناسبت چهلوسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سیامین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور اظهار کرد: ایران و کشور همیشه از روابط خوب و با ثبات بوده اند و تا امروز. طرفی ناتوان است بر روابط خوب دو کشور ممکن است.

او با قدردانی و تشکر از مواضع اصولی ایران درباره بحران مرزی گفت: ما به دنبال جنگ نبوده و خواهان حل و فصل موضوع به صورت دیپلماتیک و مسالمتآمیز هستیم.

ولبا همچنین با اشاره به رشد تجارت تجاری میان دو کشور، حجم امیدواری کرد که این میزان از متا

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری