اعتیاد به مواد مخدر، پایه آسیب‌های اجتماعی استایسنا/لرستان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: اعتیاد به مواد مخدر، پایه و اساس آسیب‌های اجتماعی است.

اردشیر صفاپور، در کارگاه آموزشی دانشجویان دختر ساکن سرای دانشجویی ولیعصر (عج) دانشگاه لرستان، اظهار کرد: نه گفتن به پدیده اعتیاد باید در سرلوحه برنامه‌های زندگی افراد جامعه، قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر، پایه و اساس همه آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: هر کجا اعتیاد به مواد مخدر، رواج پیدا کند به دنبال آن، از هم پاشیدگی خانواده، قتل، طلاق، همسر آزاری، کودک‌آزاری هم خواهد آمد و فرد معتاد به مواد مخدر از هویت اجتماعی هم تهی می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان بیان کرد: براساس تحقیقات انجام شده، بیش از ۳۰ درصد افرادی که به مواد مخدر، معتاد شده‌اند گفته‌اند که قدرت نه گفتن به دوستان را نداشته‌اند؛ بنابراین، این اهمیت دارد که ما قدرت نه گفتن داشته باشیم.

صفاپور خاطرنشان کرد: سن جوانی و دانشجویی به‌ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی، یک سن بسیار حساس است و در این سن، باید تمرین نه گفتن به خواست‌های آسیب‌زای دیگران را جدی گرفت.

وی اضافه کرد: هوشیاری و مراقبت عمومی درباره خطرات اعتیاد به مواد مخدر، باید روزبه‌روز براساس آموزش‌های پیشگیرانه، گسترش یابد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان بیان کرد: رویکرد دشمن نیز آن است که از طریق اجرای روش‌های مختلف جنگ نرم، اعتیاد به مواد مخدر به‌ویژه اعتیاد به مواد مخدر صنعتی را در جامعه گسترش بدهد.

صفاپور ادامه داد: دانشجویان، آینده‌سازان مملکت هستند و به همین علت، بایستی، هوشیاری و آگاهی دانشجویان نسبت به آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه پدیده‌ی اعتیاد به مواد مخدر، بیشتر از سایر اقشار جامعه باشد.

وی عنوان کرد: ما همگی باید تلاش کنیم با افزایش احساس مسئولیت‌پذیری در خودمان، قدرت نه گفتن به مواد مخدر، در سطوح مختلف جامعه، نهادینه شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان از تیم مدیریتی دانشگاه لرستان به‌ویژه مرکز بهداشت، درمان و مشاوره به‌خاطر برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی آسیب‌های اجتماعی، قدردانی کرد.

انتهای پیام