اطلاعات دیابت – اعترافات یک دیابتی نوع ۲ – قسمت پنجم – چرا آدم کنترلی باشیم؟

خوب پس حکم صادر شده است. شما دیابت نوع ۲ دارید. چه کار میکنی؟ یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که یک برنامه بازی برای کنترل این بیماری موذی ایجاد کنید. شما باید تبدیل به یک CONTROL FREAK شوید.

چرا می پرسی؟ بیماری در این مرحله آنقدرها هم تهدید کننده به نظر نمی رسد.

“احساس خوبی دارم. وزن و فشار خون من کمی بالا رفته است، اما چه؟ این در سن من طبیعی است. متوجه شده ام که تحرکم نیز کمتر شده است.” همه نظراتی هستند که احتمالاً از کسی که تازه فهمیده است آخرین قربانی است می شنوید. تمایل طبیعی نادیده گرفتن بیماری است. دوستان من این یک اشتباه بزرگ است.

دلایل کنترل زودهنگام بسیار زیاد است. اصلی “کیفیت زندگی” است. اگر اصلاً تمایلی به داشتن کیفیت زندگی مناسب در سالهای آخر زندگی خود دارید، باید بیاموزید که چگونه به یک کنترل کننده تبدیل شوید.

دیابت با بیماری قلبی و سکته مغزی، ناتوانی جنسی مردان، از دست دادن اندام، از دست دادن بینایی، فشار خون بالا، آپنه خواب، کلسترول بالا، بیماری کلیوی، آسیب عصبی به ویژه در انتهای دست و پا، عفونت و سایر بیماری ها مرتبط است.

به طور خلاصه، شما را خواهد کشت. همانطور که در آنجا نشسته اید و این را می خوانید، اگر عمل نکنید، دیابت شما را به روش های مختلف خواهد کشت. آیا این انگیزه کافی است؟

در غیر این صورت، کیفیت زندگی شما را تا حدی خراب می‌کند که یا نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید یا از شما ناتوان می‌شود. این صدا چطوره؟ من سعی نمی کنم شما را بترسانم – اوه بله من هستم! دریافت عوارض ناشی از “BIG D” ویرانگر است.

پس زود کنترل خود را بدست آورید و کنترل خود را حفظ کنید. عمر شما را طولانی تر می کند و کیفیت زندگی شما را بسیار بهتر از جایگزین می کند.

فراموش نکنید که برای من بازخورد بگذارید. از نظرات شما استقبال می کنم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دیابت به لینک زیر مراجعه کنید.