اصلاح تعرفه برق در توزیع عادلانه یارانه انرژی استایسنا / فارس سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اشاره به اجرای مصوبه اصلاح مصرف برق در بخش خانگی، گفت: مصوبه دولت در خصوص بند «ی» ثبت ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ درباره آیین نامه تعرفه برق، توزیع عادلانه یارانه انرژی برق و تامین برق. ایدار برای همه مشترکان را در پی خواهد داشت.

حمیدرضا جلایر یکشنبه اول اسفند با اشاره به اینکه این مصوبه همزمان با سراسر کشور از ابتدای بهمن ماه در فارس نیز اجرا شده است، به خبرنگاران گفت: بر اساس این مصوبه، مشترکان پرمصرف، مشمول افزایش هزینه های مصرف برق خواهند شد.

جلایر گفت: در آیین نامه ابلاغی، بهای انرژی مشترکی که الگوی مصرف را رعایت می کند، تغییر نمی کند و صرفاً محاسبه مصارف مازاد بر الگوی مصرف برق مشترکان پرمصرف، تغییر کرده و به پلاکنی افزایش خواهد یافت.

او گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از مشترکان خانگی این شرکت در استان فارس در حد الگوی مصرف، از برق استفاده می کنند که باعث افزایش تعرفه و تغییری در میزان قبوض برق آنها نمی شود.

جلایر با تاکید بر این که تلاش وزارت نیرو برای اجرای سیاست های ترکیبی برای سوق مشترکان پرمصرف به سمت مدیریت مصرف برق است، اضافه می کند: مشترکانی که در مرز از الگوی مصرف قرار می گیرند می توانند با برخی از موارد ساده، به عنوان استفاده از منابع طبیعی روز استفاده کنند. ، استفاده از لامپ های ال ای دی، خاموش کردن روشنایی های غیرضرور و اضافه کردن، استفاده از لوازم برقی پرمصرف مثل اتو، لباسشویی، ظرفشویی در ابتدای صبح یا شب آخر و … میزان مصرف خود را کاهش می دهد و زیرالگوی مصرف می کند. قرار گیرنده و مشمول افزایش قیمت نشوند.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اظهار نظران کرد: مشترکان می توانند با مراجعه به پورتال اینترنتی این شرکت به نشانی www.farsedc.ir و نصب نرم افزار “برق من” قبض برق الکترونیکی خود را دریافت کنید و از این طریق، میزان مصرف برق را نصب کنید. ود را با سایر مشترکان مقایسه می کنند.

جلایر نصب و استفاده از نرم افزار “برق من” را یکی از راهکارهای مصرف برق در پایش مصرف برق توسط مشترکان دانستند و افزود: در این نرم افزار کاربردی، مشترکان علاوه بر دریافت کلیه خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به صورت غیرحضوری، می توانند میزان مصرف را دریافت کنند. مصرف برق اشتراک خود را در ماههای مختلف سال، مشاهده و به راحتی از میزان مصرف بهای برق مصرفی خدا

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری