اشاعه اراده برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز در مدارسبخشنامه ای حاوی ۱۲ نکته برای ترویج نماز از سوی وزیر آموزش و پرورش به مدیران کل و روسای شورای آموزش و پرورش ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، در اجرای راهکار سند تحول بنیادین و اجرای برنامه های سند تحول دولت و همچنین اسنادی که در مرکز اقامه نماز کشور منعقد شده است، قبل از بازگشایی نمازخانه مدارس و تقویت و توسعه اقامه نماز یکی از اولویت های مهم آموزش و پرورش است، در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ فرمان تشویق به اقامه نماز توسط یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش و آموزش عالی ابلاغ شد. آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی ایران.

وزیر آموزش و پرورش در این بخشنامه از مدیران کل شورای ثلاث منطقه انتظار تحقق هر چه بیشتر خواسته های مقام معظم رهبری و اجرای طرح جامع تقویت و اقامه اقامه نماز را دارد. . مؤسسات آموزشی و آموزشی.

وی در این بخشنامه بر تشکیل منظم اجلاسیه های اقامه نماز در مناطق و نواحی با هدف اجرای آیین نامه شورای عالی توسعه و بهبود اقامه نماز و انجام اقدامات لازم برای اقامه نماز جماعت تاکید کرد. در مدارس کشور در دوران شرع با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بر فعال شدن کمیته های فکری مدرسه و استفاده از فرصت ها برای ایجاد ارتباطات شاد دانش آموزی تاکید کرد.

انتخاب ائمه جماعت مستعد و مجرب و مسلط به حوزه های روز و دانش رسانه ای در تمامی مدارس اعم از طلاب و همکاران فرهنگی برای اقامه نماز جماعت و انتقال و نشر معارف دینی، تعیین زنگ متن دعای برنامه به صورت روزانه در مدارس است. در هر ترم و هر کلاس، مطالعه به مدت ۳۰ دقیقه، جذب و راهنمایی خیرین برای ساخت و تجهیز نمازخانه و سایر فعالیت های ترویج فرهنگ نماز در مدارس از جمله مواردی است که در این بخشنامه ذکر شده است.

در این چرخه مستمر وزیر آموزش و پرورش خواستار توجه ویژه مدیران مدارس به اجرای برنامه های نماز و ایجاد بهترین تمهیدات ممکن برای حضور داوطلبانه دوستان و دانش آموزان در نماز جماعت و تولید معنوی و مشارکت اولیای دانش آموزان است. . در روند بهبود برنامه های نماز.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در نظر دارد با تاکید بر اجرای طرح اتصال نماز در منزل، تعامل فعال و موثر بین مدارس، مساجد و خانواده ها و جوامع محلی برقرار کند. و مسجد و برگزاری دوره آموزشی و انگیزشی برای مدیریت مدرسه، مربیان خانواده و معلمان با موضوع مهارت در دعوت دانش آموزان به نماز و ارائه آموزش های لازم برای ایجاد انگیزه و تشویق دانش آموزان و اولیای آنان مطابق با اجرا. راهکارهای طرح کلی تقویت و تقویت اقامه نماز در مراکز آموزشی و تربیتی و متن بین وزارت آموزش و پرورش و مرکز مرکزی دعوت به نماز.

برای پرهیز از هرگونه تغییر کاربری نمازخانه در مدارس و دارالقرآن ها و اجرای زیبای طرح نماز، نور چشمانم را برای سال تحصیلی جدید با اجرای فعالیت هایی با محوریت روش نماز، جشن گرفتن تکلیف فراگیری تقلید و اداره به ویژه اقامه نماز طلاب با حضور استانداری و ستاد، اقامه نماز در ایالت از مواردی است که در این مصوبه ذکر شده است.

در انتهای پیام