اسپری چیست؟ انواع و بهترین آنها کدامند؟


موثرترین راه حل برای استفاده از سموم سمپاشی است، سمپاش ها میزان و توزیع سموم را کنترل می کنند تا اکثر آفات را از بین ببرند و همچنین کیفیت محصولات کشاورزی را حفظ و ارتقا دهند. صرفه جویی در زمان، بهبود کیفیت فرآیند اسپری و کاهش میزان اسپری از دیگر مزایای اسپری می باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از پلاسفاماسپری ها بسته به نوع استفاده به اشکال مختلفی تولید می شوند به همین دلیل پس از مشاوره با کارشناسان در فروشگاه اینترنتی پلاسفام به معرفی اسپری می پردازیم.

انواع اسپری

اسپری ها در اشکال مختلفی تولید می شوند که در زیر به شرح هر کدام می پردازیم:

اسپری دست

برای سمپاشی در باغچه ها یا باغچه های کوچک از اسپری دستی استفاده می شود، سمپاش ها کار سختی ندارند حتی افراد مبتدی نیز می توانند از آن استفاده کنند. نوع شارژی به دلیل استفاده از باتری، نیازی به استفاده از نیرو ندارد، همچنین تولید می شود.

موتور اسپری پشت

موتورهای اسپری پشتی دارای موتور ساختاری هستند که باعث شده فرآیند سمپاشی با کیفیت خوبی انجام شود و همچنین به گونه ای طراحی شده است که کاربر بتواند آن را در کوله پشتی قرار داده و سپس عمل سمپاشی را انجام دهد.

بک پمپ مناسب برای زمین های کوچک و متوسط ​​بوده و با نوع لنس و اتومایزر عرضه می شود، نوع لنس دارای موتور دو زمانه یا چهار زمانه است که توان مورد نیاز موتور را تامین می کند. پمپ موجود در پمپ اسپری عقب سموم را جذب می کند و آنها را به داخل ریه ها می راند و باعث می شود که سموم با فشار ۱۰ تا ۸ متر آزاد شوند. باعث مسمومیت تانک می شود.

سمپاش پشت موتور اتومایزر عملکردهای مختلفی دارد. موتور دو زمانه این اسپری باعث چرخش پروانه می شود. پروانه یک اتمایزر هوا با سرعت ۶۰ تا ۱۲۰ متر ایجاد می کند. این سم در جهت جریان هوا از ریه ها خارج می شود و با رسیدن به مجاری هوایی کمتر از ۴۰ تا ۱۵۰ میکرون می شود. این روش منجر به عملکرد اسپری با کیفیت بالا با طول ۱۰ تا ۱۵ متر می شود.

پ‌مپ زنبه‌های

لانه زنبوری دارای مکانیزم انتقال است و مخزن فیلتر ندارد، بنابراین حجم مخزن ابتدا با توجه به محیط و نحوه استفاده مشخص می شود و سپس خریداری می شود و بهترین گزینه برای مناطق صعب العبور است.

اسپری فرغونی

اسپری های فرگانی به دلیل دارا بودن لاستیک و موتور سوخت برای استفاده در فضاهای بزرگ مانند رنگ آمیزی میز و … مناسب هستند. یکی از مواردی که در ترکیب سمپاش فرغونی باید به آن توجه کرد این است که لاستیک ها بریده شده باشند، این نوع اسپری برای محصولات کشاورزی مناسب نیست و ممکن است به محصولات آسیب برساند. برخی از نمونه های این روش، قابلیت نصب چندین لوله به طور همزمان، کارایی آن را افزایش داده است.

اسپری چیست؟  انواع و بهترین آنها کدامند؟

پشت اسپری تراکتور

همانطور که از نام آن مشخص است روی تراکتور تریلر سوار می شوند، بدون لاستیک هستند و به تراکتور متصل می شوند و همچنین دارای توربو لاینر هستند که آسیاب می کنند. مواد سمی که بسیار نرم هستند و روی سطح مورد نظر پرتاب می شوند.

اسپری چیست؟  انواع و بهترین آنها کدامند؟

اسپری های توربین مشابه اسپری های تراکتور عقب هستند، با این تفاوت که در ساختار خود از پمپ پیستونی استفاده می کنند و به دلیل عدم نیاز به اپراتور، مدل های مقرون به صرفه ای محسوب می شوند.

نکاتی در مورد استفاده از اسپری

لباس های مخصوص و عینک آفتابی برای استفاده از اسپری ها برای حفظ سلامت ضروری است. توصیه می شود پس از وزش باد و باران، محصول را در جهت مخالف سمپاشی کنید، پس از اتمام مراحل سمپاشی، از عاری بودن وسایل از سموم دفع آفات اطمینان حاصل کنید و با آب بشویید.

در هنگام خرید اسپری علاوه بر توجه به ظرفیت، ظرفیت اسپری، حجم دماغه، طول لوله و … باید به برند آن نیز توجه کرد و از اصل بودن آن اطمینان حاصل کرد. فروشگاه های معتبر خرده فروشی محصول اصلی را بخرید و برچسب اعتماد الکترونیکی را نگه دارید، مانند فروشگاه اینترنتی پلاسفام که انواع محصولات گیاهی و باغی را ارائه می دهد و مشاوره رایگان برای راهنمایی مصرف کنندگان در خرید محصول ارائه می دهد. وسایلت را به درب خانه بیاور

پایان گزارش تبلیغات