اسلامی: از همکاری با سازمان‌های بین‌المللی و موسسات علمی و تحقیقاتی استقبال می‌کنیممحمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با ارسال پیامی به مدیران و عوامل اجرایی برگزارکننده بیست و هشتمین کنفرانس و اولین کنفرانس بین المللی استهای ایران، از زحمات ملی و سازندگان سازندگان این کنفرانس تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، در پیام

بسم الله الرحمن الرحیم

در ابتدا در ضمن سلام و خیر مقدم به اساتید، محققان، پژوهشگران و دانشجویان حاضر در بیست و هشتمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین‌المللی هستهای ایران، لازم میدانم از زحمات سازنده و سازنده همه جستجوگران این عرصه به ویژه پژوهشگاه علوم و فنون هستند. انجمن هسته‌ای ایران برای برگزاری این کنفرانس تشکر و قدردانی نمایم.

اینجانب معتقدم که همکاری بین‌المللی برای ارتقای کاربرد ایمن، امن و پایدار علوم و فناوری‌های برای پاسخگویی به نیازهای اساسی اجتماعی-اقتصادی و توسعه انسانی نقش مهمی دارد و این قابلیت بالاتر در رفع چالش‌های فعلی و واقعی مشترک برای دستیابی وجود دارد. به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست دارد. در این راستا ما از همکاری با سازمان‌های بین‌المللی و موسسات علمی و تحقیقاتی در سراسر جهان است.

بی شک برگزاری چنین نشست‌ها و همایش‌های علمی به ویژه در حوزه علوم و فناوری‌های باعث رشد مراکز ش. مشارکت و همکاری همه جانبه مراکز علمی و دانشگاهی بین‌المللی باعث افزایش درک متقابل در پاسخ می‌شود همایش‌هایی می‌توانند بستر مناسبی را برای این مشارکت داشته باشند و همراهی کنند.

بدیهی است که سازمانهای مردم نهاد مانند انجمنهای علمی یکی از عوامل اصلی توسعه هستند که با فعالیتهای سازنده خود از اهداف ملتها برای هموار کردن مسیر توسعه پایدار حمایت می کنند. انجمن هستهای ایران به عنوان یک سازمان مستقل و غیردولتی یکی از نمونه هایی است که سازمان های غیردولتی نقش مهمی در توسعه علم و فناوری در کشور دارند.

از آنجایی که انجمن هستهای ایران و همچنین این کنفرانس از یادگارهای شهید بزرگوار دکتر شهریاری است که از بنیانگذاران انجمن هستهای ایران بودند، لازم است نام دیگران و یاد این شهید و شهدای هستند را گرامی بداریم.

در پایان مجدداً از همه ذی‌نفعان، شرکت‌کنندگان و همچنین مشارکت مهم و سازمانی بین‌المللی انرژی ش.

انتهای پیام