استقبال از مشارکت مردم در حوزه فقرستیزی / جنگل ها را به بهانه آبادانی تخریب کنیدرئیس جمهور رئیس جمهور با فقر را از برنامه های جدی دولت دانست و گفت: فقر به هیچ وجه زیبنده دولت نیست و ما در حوزه فقرستیزی از مشارکت مردم استقبال می کنیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع نخبگان، خانواده ایثارگران و اقشار مردمی استان گلستان اظهار کرد: در استان گلستان اقوام و گویش های مختلف کنار هم قرار دارند و انسجام، وحدت و یکپارچگی مردم زبانزد همه است که باید قدردان این وحدت و انسجام بود. .

وی یاد و خاطره مفاخر استان گلستان از میرداماد و میرفندرسکی تا حکیم جرجانی و سرداران رشید اسلام، مدافعان حرم و ۴ هزار شهید را گرامی داشت و افزود: همه ما باید نسبت به خانواده های شهدا آدای دین کنیم.

رئیس جمهور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله طاهری تصریح کرد: استان گلستان در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی از آزمون های مختلف سربلند بیرون آمد و تقدیم شهدا از اقوام و مذاهب مختلف فارس، ترکمن، سیستانی، بلوچ و غیره از جلوه های زیبای استان. لستان است، گلستان از جمله استانی است که به مردم آن بسیار علاقه مند و اعتقاد دارم مردما.

به نعمات خدادادی فراوان در استان گلستان اشاره کرد و گفت: باید از نعمات الهی و خدادادی در پیشرفت و آبادانی استفاده کرد، انسان در این عالم است تا زمین را آباد کند و در این راستا باید از ظرفیت هوا و زمین بهره برد اما. از بین بردن جنگل و ساحل، منفعت طلبی، آلوده کردن محیط زیست، زیاده خواهی و امثال آن خلاف عمران و آبادانی است، در یافتگی برای حفظ محیط زیست را مد نظر قرار دهید و اگر یک کارگاه به آسیب آسیب می زند ایجاد نشود. چراکه حفظ وظیفه همه ما است.

اقتصاد روستا فعال می شود

وی گلستان را قطب کشاورزی دانست و یادآور شد: حمایت از کشاورزی به عنوان یک موضوع مهم در استان گلستان مطرح می شود، اگر بخش کشاورزی و کشاورزی روستاها را به عنوان یک کارگاه تولیدی بزرگ فعال به دیگر روستاها در حاشیه شهرها سکونت پیدا نمی کنند، اقتصاد می دهند. روستا باید شود و باید با اعطای فعالات، تضمین بازار فروش محصولات روستایی، ایجاد جاذبه برگ روستائیان را به زندگی در روستاها ترغیب کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد دریا را فعال می کند و به تولید کمک می کند، تصریح کرد: گلستان از نعمت ساحل است، امروز به همراه نماینده ولی فقیه در گلستان و استاندار و برخی دیگر از مدیران استانی در بازدید از بندرترکمن و جزیره عاشورا. بسیار متأسفانه است که چگونه این امکان خدادادی این چنین معطل مانده است در حالی که می تواند باعث ایجاد صنعت گردشگری و ایجاد ساختار شود، در حال حاضر به دلیل مسائل پیچیده اداری بلاتکلیف و معطل مانده است.

به کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و گفت: در بازدید از منطقه اینچه برون به ظرفیت زیاد این مکان پی بردم، باید منطقه آزاد اینچه برون فعال شود و از ظرفیت بازارچه مرزی و همچنین با همسایه استفاده شود، همسایه خواهان توسعه یابد. روابط تجاری و اقتصادی با ما هستند و امروز پس از انجام روابط تجاری ما با ترکم.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی، افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند بیشتر از مشکلات مربوط به مسائل فرهنگی در این استان باشد.

منبع بر مدیریت منابع آبی

جمهوری بر لزوم مدیریت صحیح منابع آبی رئیس منابع کرد و یادآور شد: از آنجایی که نزولات آسمانی کمتری داریم با مدیریت صحیح می توان آب شرب و آب موردنیاز کشاورزی و دامپروری را می رساند، از طرفی از صنایع می تواند با پساب مشکل آب مواجه شود. ود را می سازند.

با بیان اینکه استان گلستان باید به جایگاه واقعی خود در حوزه اقتصادی برسد، باید گفت: در حال حاضر در نقطه ای قرار داریم اما این مکانی نیست که ما را قانع کنیم، استان گلستان باید به آن توجه کند. به طور کلی چندین می توان در استان انجام داد که باید برای آن برنامه ریزی داشته باشد.

وی با بیان اینکه نظام مسائل استان را تعریف می کند و برای حل آن راهکارهای علمی ارائه می شود، افزود: دانشگاه ها به عنوان اتاق فکر باید به حل مسائل کمک کنند و اگر دانشگاه ها در این مسیر نقش ایجاد کنند ما از آنها استقبال می کنیم.

بی عدالتی اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی زیبنده دولت نیست

از برنامه‌های جدی دولت‌ها می‌دانستیم که جمهوری اسلامی با فقر را از برنامه‌های جدی دولت می‌داند و می‌گوید: نباید به فقرا به ویژه فقرا برسید، ضعیف به هیچ وجه زیبنده دولت نیست و باید با آن مبارزه کند، ما در حوزه ضعیفی از قدرت مردم استقبال می‌کنیم. مؤسسات خیریه در ایام مطالبی هستند که به دنبال آن هستند و کمک های مردمی در ایام پلیسی مردم را آرام کرده اند، از طرفی حمایت از گروه های جهادی یکی دیگر از برنامه های ما است، گروه های جهادی در مناطق روستایی و دورافتاده برای کاهش علام مردم می توانند. ه دولت در کنار آنها است و با تشکیل شورای عالی جهاد و بسیج سازندگی از جوانانی که در این کار هستند.

با بیان اینکه در سفر به گلستان بر روی مسائل اولویت دار استان برنامه ریزی شد و برای آنها مشخص شد که در جلسه شورای اداری استان گلستان تصویب می شود، بیان کرد: پروژه های بزرگ در استان مورد توجه قرار می گیرد و برخی از مشکلات. مثل پتروشیمی حل می شود، همچنین یکی از برنامه های جدید دولت سیزدهم تقویت صنایع تبدیلی در استان کل

وی با توجه به اینکه مدیر در نظام اسلامی باید با مردم در مردم و با مردم باشد و این را باید مردم احساس کنند، بر لزوم حضور پررنگ مدیران در مساجد کرد و افزود: باید درب اتاق ها به روی مردم باز باشد و توجه داشته باشید. ارزش های انقلاب اسلامی باید مورد توجه آنها باشد، هر کار زشتی در جامعه باید برای مدیران دولت زشت تر و هر کار نیکویی برای دست اندرکاران دولت باید نیکوتر باشد، بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زیبنده دولت نیست و انجام کار به موقع مردم، عدالت و فستیزی اساس کار دستگاه های اجرایی باشد.

جمهوری با بیان اینکه استان گلستان جنگل، معادن، کشاورزی و بسیاری از چیزهایی است که وجود دارد ولی نیروی جوان رئیس تحصیل کرده و کار بزرگترین سرمایه استان است که همیشه مورد توجه قرار گیرند، قابل ذکر است: لستان وحدت، انسجام و امنیت است.

انتهای پیام