استراتژی این است که برق معمولی خانگی را قطع نکنید


ایسنا/ فارس استاندار فارس و بوشهر گفت: برابری در تولید و مصرف با خشکسالی گسترده ارتباط مستقیم دارد و سیاست کلی صنعتی جلوگیری از قطعی برق و قطع مصرف داخلی و بین المللی است که صدها برنامه دارند. شناسایی و اعلام تکلیف کرد.»

یدالله حقیقی روز پنجشنبه ۵ خردادماه پس از سلسله نشست های مدیران مسئول به میزبانی استان فارس با اشاره به تاریخچه صنعت برق فارس و یک قرن پس از ساخت اولین نیروگاه خصوصی ۴ کیلوواتی در شیراز گفت: : در حال حاضر ظرفیت برنامه ریزی برق در مناطق فارس و بوشهر ۴ مگاوات است.

وی همچنین گفت: شرکت‌های برق دولتی در حال تولید و تحویل برق هستند، آن را به ایستگاه‌های توزیع می‌رسانند، به شرکت‌های توزیع ارائه می‌دهند و توجه به اینکه کجا هستند، تنها نیروگاه هسته‌ای کشور است. ۸۰ درصد کل خط لوله گاز کشور و نیاز به تامین انرژی مورد نیاز این خط انتقال.

وی با بیان اینکه صنعت برق در تلاش است تا برق قابل اطمینان، پایدار و با مدیریت بالایی داشته باشد، گفت: یکی از مهمترین شاخص های صنعت برق فراوانی آن است، به عنوان مثال تعداد سیکل ها. در نظر گرفته شود، بنابراین هرگونه تولید و مصرف متوازن منجر به مشکلاتی در تامین برق مشترکان بخش‌های مختلف خواهد شد.

این راهنما خاطرنشان می کند که عوامل مختلفی در عدم تعادل تولید و مصرف برق در سال های اخیر نقش داشته است که از جمله آنها می توان به خشکسالی، عدم توسعه نیروگاه ها متناسب با رشد مصرف، استفاده غیرمجاز و تحریم اشاره کرد.

وی گفت: ۱۰ درصد برق کشور توسط نیروگاه تولید می شود که تحت تأثیر خشکسالی و ۵۰ درصد تولید بارندگی در این بخش قرار گرفته است. افزایش و مدیریت مصرف برق در سطوح مختلف در صنعت، کشاورزی، مسکن و سایر بخش‌ها است.

مدیر برق منطقه ای فارس یادآور شد: نابرابری محصول در مصرف با قطعی های گسترده برق ارتباط مستقیم دارد و به طور کلی سیاست صنعت برق، پیشگیری از برق و عدم استفاده خانگی است. کاهش استرس، مدیریت بار و خاموشی در صنعت برق.

استراتژی این است که برق معمولی خانگی را قطع نکنید

وی ادامه داد: در حوزه های کشاورزی، صنعت، بازرگانی و اداری برنامه های مختلفی پیش بینی می شود که به کشاورزان با بیشترین همکاری ۴ ساعت برق رایگان داده می شود.

مدیر برق منطقه ای فارس با تاکید بر اینکه تمامی وظایف بخش ها در برنامه تعریف شده مشخص شده است، گفت: رویکرد اصلی ما پیگیری مردم است و این امر به ما کمک می کند در بحث استفاده از مسکن سکوت کنیم. “

حقی درباره معدن گفت: سیاست دولت در این زمینه مشخص است، شرکت های متقاضی صدور کد ارزی می توانند با مراجعه به وزارت صمت مجوزهای لازم را دریافت کنند.

مدیر شرکت برق استان فارس و بوشهر با بیان اینکه شرکت هایی که ارز قانونی تولید می کنند خودکفا هستند یعنی برق مورد نیاز خود را تولید کنند، گفت: روبه رو و تعطیل است.

حقیقی با اشاره به اینکه در صنعت انرژی، آلومینیوم جنوب بزرگترین شرکت برق کشور و فارس است، گفت: در حال حاضر مصرف برق این شرکت ۴ مگاوات است که طبق قرارداد با این گروه، برق ۹۱۳ مگاوات است. با ساخت این شرکت فاز اول آن با ظرفیت ۳ مگاوات سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی با تاکید بر اینکه صنایع بزرگ متعهد هستند بخشی یا تمام انرژی مورد نیاز خود را در ساعات کاری تامین کنند، ادامه داد: در مورد سایر صنایع انرژی زا در فارس مانند فولاد نی ریز و پاسادگاد تا زمانی که شبکه اجازه می دهد، برق را تامین کنند. خواهد گرفت.

وی در تشریح علت لغو مجوز نیروگاه خورشیدی استان به دستور استاندار، مدیر برق شهرستان فارس، گفت: رجوع به بهره برداری از نیروگاه خورشیدی شود که پس از بررسی لازم مجوز صادر می کند.

استراتژی این است که برق معمولی خانگی را قطع نکنید

انتهای پیام/