استاندار: حق مردم کرمانشاه برخورداری از خدمات درمانی بهتر استایسنا/کرمانشاه تعدادی از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، امروز(۲۲ اردیبهشت) با حضور استاندار افتتاح شد.

اولین پروژه افتتاحی بخش ام آر آی بیمارستان طالقانی بود که دستگاه ام آر آی ۱.۵ تسلا در آن نصب و راه اندازی شده است.

به گزارش ایسنا، تورج شیرزادیان مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حاشیه افتتاح این بخش در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این سومین دستگاه ام آر آی ۱.۵ تسلا در استان است، گفت: گفت: پیش از این دو دستگاه ام آر آی از همین نوع در بیمارستان امام حسین(ع) و بیمارستان فارابی نصب شده و امروز شاهد نصب سومین دستگاه در بیمارستان طالقانی هستیم.

شیرزادیان با اشاره به ویژگی خاص این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های ام آر آی، گفت: این دستگاه از کیفیت بالای تصویر برخوردار است و سرعت تصویربرداری هم در آن بالاست که همین امر از استهلاک زودهنگام دستگاه جلوگیری می کند.

این مسئول اعتبار راه اندازی بخش ام آر آی بیمارستان طالقانی را بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این میزان هزینه هم شامل خرید دستگاه و هم شامل راه اندازی بخش ام آر آی است.

شیرزادیان با اشاره به خرید یک دستگاه دیگر ام آر آی برای بیمارستان اسلام آبادغرب گفت: این دستگاه نیز تحویل بیمارستان شده و به زودی نصب می شود.

وی با بیان اینکه فاکتورهای خاصی از جمله فاکتور جمعیتی برای نصب دستگاه ام آر آی در شهرستان ها لحاظ می شود، گفت: در حال حاضر سه شهرستان اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب و کنگاور واجد این شرایط هستند که ام آر آی شهرستان اسلام ابادغرب تامین شده است.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به وضعیت سی تی اسکن های استان هم اشاره کرد و افزود: طی چهار سال گذشته تعداد این دستگاه ها در استان ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

شیرزادیان گفت: در حال حاضر در تمامی شهرستان های استان بجز گیلانغرب دستگاه سی تی اسکن داریم و نیازی به ارجاع بیماران این شهرستان ها به مرکز استان در این زمینه نیست.

در ادامه بخش جراحی مردان بیمارستان طالقانی با حضور استاندار کرمانشاه به نام دکتر فتاح فرخی نامگذاری شد، پزشک فداکاری که سالیان بسیاری از عمرش را صرف خدمت به مردم کرمانشاه و درمان بیماران آن کرده است.

پزشکی که هشت سال جنگ تحمیلی را در کنار مردم کرمانشاه مانده و در زیرزمین بیمارستان طالقانی به جراحی مجروحین جنگ تحمیلی پرداخته است.

بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه در این مراسم با قدردانی از تلاش این پزشک خدوم گفت: ماندگاری نام دکتر فرخی به خاطر خدماتی است که ایشان در طول هشت سال جنگ تحمیلی و سالهای پس از جنگ در استان داشته اند.

وی افزود: در سالهای جنگ تحمیلی و در شرایطی که کمتر پزشکی حاضر به حضور در استان شد، ایشان با فداکاری هرچه تمام تر لحظه‌ای از مداوای بیماران دست نکشیدند.

امیری مقدم با بیان اینکه باید این پزشک فرهیخته به عنوان چهره ماندگار استان تجلیل شود، از مسئولین دانشگاه و خانواده ایشان خواست تا خاطرات این پزشک برجسته را ثبت و ضبط کنند.

وی تاکید کرد: این پزشک فداکار باید به الگویی برای پزشکان جوان تبدیل شود تا بدانند که نباید نگاه مادی به این رشته و حرفه مقدس داشته باشند و باید همواره برای نجات جان مردم فداکاری کنند.

استاندار کرمانشاه در ادامه از نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بازدید کرد.

دراین نمایشگاه که با حضور ۲۱ واحد فناور برگزار شده بیش از ۴۰ محصول فناورانه عرضه شده است.

امیری مقدم همچنین در ادامه با حضور در بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی، پروژه توسعه بخش PICU این بیمارستان را افتتاح کرد.

تعداد تخت های این بخش با صرف اعتبار ۲۶ میلیارد تومان از هشت تخت به ۱۶ تخت رسیده است.

استاندار کرمانشاه در این بازدید هم بر زیبا سازی محیط بیمارستان ها تاکید کرد و افزود: تمامی بیمارستان ها باید محیطی آرامش بخش برای بیماران داشته باشند و باید در کنار درمان جسم آنها، درمانی برای روح آنها هم باشند.

وی افزود: این مهم در بیمارستان مربوط به کودکان بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجهی ویژه شود که خوشبختانه تلاش های خوبی از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این رابطه صورت گرفته است.

امیری مقدم بر ارتقا خدمات بهداشتی و درمانی استان تاکید کرد و افزود: حق مردم کرمانشاه در این زمینه بیش از چیزی است که هم اکنون داریم و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام