از مقصد گردشگری تا شهر ارواحیکی از شهرهای برزیل که مقصد محبوب گردشگران بود حالا با خطر تبدیل شدن به یک ویرانه است.

به گزارش ایسنا و به نقل از یورونیوز، شهر «آتافونا» در بزریل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محبوب ش. ردشگران با وجود هتل، خانه‌های تفریحی و تفرجگاه‌ها و آسمان آفتابی «آتافونا» به این شهر سفر می‌کر.

اما اکنون روند تبدیل این مکان به شهر ارواح آغاز شده است، چرا که افزایش شدید سطح آب دریا این مقصد د

روند فرسایش ساحل از حوالی دهه ۶۰ میلادی در «آتافونا» مشخص شده بود.

موقعیت مکانی این هدف و تاثیرات شدید تغییراتی که از قرن بیستم دریا افزایش می یابد ۲۰ سانتی متری در جهان را به همراه، این پدیده را به وجود آورده است.

فقط در «آتافونا»، اقیانوس اطلس در هر سال ۶ متر پیش‌روی می‌کند و به دنبال آن املاک نزدیک سواحل دچ. مجموعه در مجموع ۱۴ ساختمان و ۵۰۰ خانه در درون دریا غرق شده و سواحل این شهر را به گورستان غرق دد آب می کند.

اما افزایش سطح دریا تنها مشکلی نیست که این مقصد گردشگری با آن دست و پنجه نرم می کند. رودخانه نزدیک به این شهر نیز به دلیل تولید و کشاورزی مفرط کم‌آبی شده است.

به گفته یک زمین‌شناس حجم آب این رودخانه در طول ۴۰ سال به طور جدی کاهش یافته است و این یعنی ای آن. با کاهش شن، سواحل این شهر دیگر قادر به جایگزینی طبیعی شن و بیش از پیش پس‌روی می‌شوند.

مقامات محلی برنامه و طرح را برای توقف تحلیل سواحل مورد بررسی قرار داده اند. با این‌که خیلی امیدوارند مشکلات «آتافونا» حل شود اما برای برخی از ساکنان رونق این سواحل به خاطر است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری