از «سفر چزابه» تا «بازی بزرگ»


نمایشگاه «بازی بزرگ» از ۹ مردادماه، اطلاعیه «ابلق»، معرفی مدیران تئاتر مقاومت، نقد و بررسی «سفر چزابه»، انتشار فراخوان همایش سراسری آغاز می شود. تئاتر جوانان با همکاری سازمان اوج و بنیاد داستان فتح از جمله اخبار دریافتی سینما و تئاتر است.

نمایش «بازی بزرگ» به نویسندگی و کارگردانی زهرا بهروزی نیا از یکشنبه ۳۰ مردادماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به روی مخاطبان تئاتر می رود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، «بازی بزرگ» عنوان یکی از نمایش های جدید مجموعه تئاتر شهر است که از یکشنبه ۹ مردادماه به نویسندگی و کارگردانی برای مخاطبان پخش می شود. توسط زهرا بهروزی نیا در تالار قشقایی.
این نمایش که از ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه پذیرای علاقه مندان به تئاتر است (به ترتیب حروف الفبا) عطیه جاوید، فاطمه سرلک، مریم سرمدی، مریم معینی، بهناز نادری، هدا ناصح از بازیگران آن هستند.
امیر مشهدی عباس طراح صحنه، آهنگساز بهزاد عبدی، آهنگساز رضا خضرایی، طراح نور، رضا مهدی زاده عکاس و طراح، مهدی آروم تصویربردار، هادی بادپا معاون کارگردان، عصمت باپیران منشی تئاتر، جاوید علیپور تهیه کننده و محصول هستند. ارتقاء، حامد قریب مشاور رسانه ای.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است: تعدادی از زندانیان زن در راه نمایش تئاتر زندانیان هستند. پاداش آوردن آنها به زندانبان عفو ​​مشروط است. در راه، ماشین خراب می شود و آنها تصمیم می گیرند تا تئاتر خود را تا رسیدن خودروی نجات تمرین کنند. هر کدام داستان زندگی خود را بازی می کنند و…”
زهرا بهروزی نیا یکی از هنرمندان تئاتر کشورمان است که علاوه بر نویسندگی و تنظیم، به عنوان مدرس دانشگاه و عضویت در هیات علمی دانشکده سینما و تئاتر فعالیت می کند.
کارگردانی نمایش های “ستاره آبی – ۱۳۷۶ – نمایش تئاتر دانشجویی”، “آخرین گل – ۱۳۷۹ – نمایش تئاتر دانشجویی”، “هیچ – ۱۳۸۱ – مجموعه تئاتر شهر”، “رویا – ۱۳۸۶ – خانه هنرمندان ایران”، “او گفت” به من” امروز می بینمت و فردا و فردا می بینمت – ۱۳۸۸ – مجموعه تئاتر شهر” ، “به ستاره ها برمی گردم – ۱۳۹۳ – خانه هنرمندان ایران” از جمله سوابق بازی های بهروزی نیا در این عرصه است. از تئاتر آثار
شرکت و دریافت جوایز در چندین جشنواره بین المللی تئاتر و تئاتر عروسکی در روسیه، بلغارستان، صربستان، جمهوری چک، قزاقستان، لهستان، پاکستان و بلاروس از دیگر فعالیت های تئاتری بهروزینی نیا است. علاوه بر این، ترجمه و نگارش کتاب های علمی مختلف درباره تئاتر و تئاتر عروسکی از دیگر فعالیت های این کارگردان تئاتر است.
نمایش «بازی بزرگ» به نویسندگی و پخش زهرا بهروزی نیا ۹ مرداد ساعت ۲۰:۱۵ یکشنبه به مدت ۹۰ دقیقه و بلیت آن ۸۰ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر پخش می شود.

پوستر «ابلق» در روز اکران رونمایی شد

پوستر فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی در روز اکران رونمایی شد.

از جانب

این فیلم از ششم مردادماه در سراسر کشور اکران می شود.
پوستر «ابلاق» طراحی شده توسط میشم میرزایی.
این فیلم در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برنده چهار سیمرغ بلورین شد و در ده رشته نامزد شد.
همچنین «ابلق» برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد.
بهرام رادان، الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، مهران احمدی، گلاره عباسی، گیتی معینی، شادی کرم رودی، امین میری و فاطمه کریمیان بازیگران این فیلم هستند.
«ابلق» محصول بانو فیلم است.

مدیران گروه نمایش و رادیو معرفی شدند

مدیران بخش تئاتر و رادیو هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر معرفی شدند.

به گزارش مرکز خبر جشنواره بین المللی تئاتر، سید وحید فخر موسوی، هجدهمین دبیر تئاتر بین المللی مقاومت طی حکمی میلاد اکبرنژاد را به سمت مدیر گروه تئاتر خیابانی و فرهاد امینی را به عنوان مدیر گروه تئاتر رادیو تئاتر منصوب کرد.
میلاد اکبرنژاد دارای مدرک مدیریت تئاتر است. او بیش از ۵۰ نمایشنامه، کارگردانی و نویسندگی بیش از ۳۵ نمایش رادیویی و کارگردانی چندین تله تئاتر را در کارنامه خود دارد.
فرهاد امینی دکترای هنر است. او نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر و از اساتید دانشگاه هنر تهران است. امینی بیش از ۲۰۰ قسمت رادیویی برنده جایزه را نوشته است.
هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی فتح به دبیری سید وحید فخر موسوی در فاصله شهریور تا آذر ۱۳۰۱ در سراسر ایران و کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

نقد و بررسی “سفر چزابه”

دومین نشست از مجموعه «پارتره سینما» بنیاد سینمایی فارابی به تحلیل سیر اندیشه «رسول ملاقلی پور» و تحلیل و تحلیل «سفر چزابه» می پردازد.

دومین جلسه برنامه «تصویر سینما» با تحلیل فیلمبرداری رسول ملاقلی پور توسط رامتین شهبازی و سیدعلی روحانی و تماشای فیلم «سفر چزابه» تحلیل می شود.

برنامه «سینما پرتره» سه شنبه ۴ مردادماه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در خیابان ولیعصر، توانیر، نبش خیابان لنکران (احتشام سابق) ساختمان شماره ۳ فارابی برگزار می شود.

نشست های «سینما پرتره» یکی از برنامه های سنتی فارابی با محوریت افزایش دانش فیلم و علاقه مندان به سینما است که با همکاری دانشگاه سوره به بررسی و تحلیل روند فکری کارگردانان بزرگ اختصاص دارد. سینمای ایران و جهان در قالب سلسله نشست های «سینما پرتره» و سه شنبه در ساختمان شماره سه برگزار می شود.

اولین برنامه «پرتره سینما» شامگاه سه شنبه ۱۳ مردادماه با اکبر نبوی منتقد، نویسنده و پژوهشگر سینما و امیررضا نوریپرتو به عنوان دبیر نشست، با تحلیل «اندیشه های سینمایی رسول ملاقلی پور» و اکران فیلم «شب پرواز» در ساختمان شماره ۳ بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

شرکت در این برنامه برای تمامی علاقمندان به سینما رایگان است.

فراخوان «همایش ملی تئاتر جوانان» منتشر شد.

اطلاعیه «همایش تئاتر ملی جوانان» با محوریت نوجوانی از سوی دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات اداره کل امور هنری منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای دراماتیک، فراخوان «همایش ملی تئاتر جوانان» دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات اداره کل هنرهای دراماتیک با هدف تشویق سیاست گذاران، کارشناسان، دانشگاهیان و تئاتری حرفه ای در کشور با رویکرد تعاملی با محوریت حوزه عصر، طحناری در قالب سخنرانی، ارائه مقاله و برگزاری همایش های پژوهشی منتشر می شود.

موضوع اصلی این همایش که در آبان ماه سال جاری برگزار می شود، توجه ویژه به تئاتر حرفه ای به ویژه جوانان ایران است.

مهمترین نکات فراخوان همایش ملی تئاتر جوانان

۱. اهمیت و ضرورت تئاتر جوانان برای جامعه ایرانی-اسلامی (تشویق و ترغیب جامعه تئاتر حرفه ای کشور به تولید نمایش های جوانان)
۲. جایگاه تئاتر جوانان در سیاست های فرهنگی کشور (با توجه به مستندات ذکر شده، تجربه سایر ملل و گروه های حرفه ای تئاتر جوانان در سایر کشورها)
۳. تئاتر جوانان، هویت ملی، جامعه و فرهنگ (جوانان و توسعه جامعه ایرانی اسلامی، همگرایی اجتماعی، یادگیری مهارت های زندگی و راه های مقابله با جهانی شدن)
۴. تئاتر جوانان و نوجوانان
۵. مخاطبان، سلایق و ترجیحات جوانان ایرانی در تئاتر نوجوان
۶. زیبایی تئاتر نوجوانان (ویژگی ها و عناصر محتوایی و سبک هنری تئاتر نوجوانان، تفاوت ها و تمایزات تئاتر نوجوانان با تئاتر کودک و بزرگسال)
۷. برگرفته از متون کهن و ادبیات داستانی و نمایشنامه های تئاتر جوانان است
۸. تئاتر آموزشی و جوانان (رابطه تئاتر جوانان با آموزش، نظام آموزشی کشور و کتب درسی)
۹. وضعیت تئاتر جوانان (بررسی دلایل عدم رشد و توسعه کمی و کیفی تئاتر جوانان در ایران)
۱۰. تکنولوژی، فضا و تئاتر جوانان

برنامه همایش:
مهلت ارسال مقالات تا ۱۵ شهریور می باشد
اعلام نتایج بررسی آثار ارسالی تا ۲۹ شهریور
آخرین مهلت ارسال مقالات ۲۰ مهرماه می باشد
اعلام مقالات برگزیده تا ۳۰ مهر
زمان ملاقات: نوامبر ۱۴۰۱

الزامات کلی:
۱. شرکت در همایش و ارسال چکیده با ثبت نام در سایت انتشارات نمایشگاه به آدرس: namayesh.org انجام می شود.
۲. ارائه آدرس محور انتخابی، عدم شرکت در جلسات دیگر و رعایت دستورالعمل نگارش مقاله الزامی است.
۳. آثار برتر توسط مطبوعات نمایشگاه منتشر خواهد شد.

راه های ارتباط با دبیرخانه کنفرانس:

شماره دبیرخانه: ۰۲۱۶۶۷۵۴۶۹۶
ایمیل: [email protected]

همکاری مشترک بنیاد فرهنگی داستان فتح و انجمن هنری رسانه ای اوج

در این نشست که توسط روسای بنیاد فرهنگی فتح و انجمن هنری رسانه ای اوج برگزار شد، چگونگی برگزاری رویدادهای هنری انقلاب اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، نشست سطح پایین سید محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح با احسان محمد حسنی رئیس سازمان هنری رسانه ای اوج روز شنبه مردادماه برگزار شد. ۲۲ در ساختمان مرکزی بنیاد فرهنگی فتح با حضور تعدادی از مدیران این دو نهاد فرهنگی تاکید شد که رویدادهای هنری انقلاب اسلامی را به صورت مشترک برگزار کنند.

در این دیدار که بسیار عمیق بود، رؤسا و مدیران بنیاد فرهنگی فتح و سازمان رسانه ای اوج در خصوص ارتباط و پیوند این دو نهاد مهم و موثر صحبت کردند و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری بین تولیدات فرهنگی و هنری اعلام کردند. کارگروه های مشترک در حوزه های مختلف و ضرورت ایجاد زیرساخت های جدید برای ارتقای دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس تاکید کردند.

در انتهای پیام