اردوغان: نه تنها را رها می‌کنیم و نه روسیه رااردوغان گفت که ترکیه نه کشور را رها می‌کند و نه روسیه را.

به گزارش ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از آفریقا در جمع خبرنگاران گفت: در گفتگوی تلفنی با زلنسکی، رئیس جمهور جمهوری محلی استانی که کشورمان برای تمامیت ارضی مردم قائل است را اعلام کرد و گفت که ما هیچ ابتکاری را نمی دانم. توافقنامه مینسک را شکست، نمی پذیرد و آماده می کند تا از تشدید بیشتر بحران، سهم خود را برای

اردوغان افزود: در روزهای آینده با متحدان خود در ناتو درباره وضعیت وضعیتی که امنیت و ثبات دریای یی اجلاس سران ناتو را از طریق ویدئو کنفرانس داریم. امید ما این است که همسایگان ما از دریای سیاه، روسیه و هر چه زودتر به میز بازگردند.

وی گفت: ما دیپلماسی تلفنی را ادامه داد و امیدوارم موفق شویم و نتایج خوبی بگیریم.

رئیس‌جمهور ترکیه مشخص کرد: ما با روابط سیاسی سیاسی، نظامی و اقتصادی یکسانی داریم. اگر «اوکراین را رها کنید»، نمی‌توانیم، زیرا کشور ما در اینجا بسیار پیشرفته است. اگر نمی توانم از روسیه دست بکشم، فعلا نمی توانم از آن دست بکشیم، شراکت داریم، امیدواریم بدون دست کشیدن از هیچ کدام از این مشکلات را حل کنیم. ما با و هیأت خود تیمی فکر می کند به همین دلیل من برای نشست سران ناتو اهمیت زیادی قائل است. نجا دید که همه رهبران چه فکری می‌کنند و بعد از آن با دوستان خود می‌بینند.

اردوغان گفت: اجلاس سران ناتو نقطه مناسبی برای ما در این مقطع خواهد بود. بهتر است که دیدارم با پوتین بعد از نشستن ناتو باشد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری