ادعای بایدن در مورد قصد پوتین برای استفاده از سلاح هسته ایچند ساعت پس از اینکه ولادیمیر پوتین گفت که قصد استفاده از سلاح هسته ای را ندارد، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که اظهارات مکرر رئیس جمهور روسیه در مورد سلاح هسته ای بسیار خطرناک است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در گفت و گو با نکستار گفت: اگر او (ولادیمیر پوتین) قصد (استفاده از سلاح هسته ای) ندارد، چرا به طور مکرر درباره چه چیزی صحبت می کند؟ روشی که او با این موضوع برخورد کرد بسیار خطرناک بود. او می‌توانست با ترک اوکراین به همه اینها پایان دهد.»

پوتین روز پنجشنبه در جمع کارشناسان سیاست خارجی گفت که استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی به نفع روسیه نیست.

رئیس جمهور روسیه گفت: ما نیازی به این کار نمی بینیم. این چه از نظر سیاسی و چه نظامی مفید نیست.

رئیس‌جمهور روسیه بارها چشم‌انداز استفاده از سلاح‌های هسته‌ای را مطرح کرده و بر توانایی هسته‌ای روسیه برای پاسخ به هرگونه تهدیدی از سوی غرب تاکید کرده است.

پوتین در سخنرانی ماه گذشته خود که برنامه خود را برای بسیج صدها هزار نیرو برای جنگ در اوکراین اعلام کرد، تاکید کرد که مسکو آماده استفاده از سلاح های هسته ای برای دفاع از هر بخشی از خاک خود است. او آمریکا و متحدانش را متهم کرد که «سلاح هسته ای دارند» و به سمت «ویرانی» کشورش می روند.

مقامات روسیه همچنین اوکراین را به آماده شدن برای استفاده از یک بمب کثیف متهم کرده اند که مقامات اوکراینی آن را رد کرده اند.

در انتهای پیام