اختلال در بازی سیروان خسروی قطعا عمدی بوده استمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه این اغتشاش در اولین کنسرت سیروان خسروی در اهواز برگزار شد، گفت: از آنجایی که هیچ فردی پاسخگوی رفتار این افراد نیست، آنها را غیرقانونی می دانیم. در غیر این صورت، آنها مطمئنا صاحبانی دارند که مسئولیت آنها را بر عهده دارند و مطمئناً با هدفی به آنجا آمده اند. آیا ممکن است صدها نفر بدون برنامه آنجا بوده باشند؟ اما از آنجایی که اکنون هیچ کس نمی پذیرد که این نقطه قوت آنها بوده است، ما آنها را بی تکلف می دانیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام رضا کلاه کج – مدیرکل فرهنگ و ارشاد خوزستان – با اشاره به توقف اجرای چند اجرای سیروان خسروی در اهواز، گفت: روند صدور مجوز کنسرت ها مسیر خاصی دارد و ابزارهای مختلفی در آن دخیل است. . نهادهای نظارتی، امنیتی و مجری قانون همگی در صدور مجوز نقش دارند و راهنمایی گام نهایی است. پس از دریافت کلیه موافقت ها و تاییدیه ها، ارشاد تاییدیه را صادر می کند.

اضافه کردیم و گفتیم: آن روزها سه کنسرت اجرا کردیم. فراز همایی، علیرضا طلیسچی، مهدی احمدوند نمایشنامه ای ارائه کردند و یک روز بعد سیروان خسروی نمایشی را اجرا کرد، قرار بود سهراب پاکزاد نمایشی را اجرا کند، اما در این بین نمایش های سیروان خسروی و سهراب پاکزاد عملا بود. لغو شد.

وی در ادامه درباره دلایل لغو دو کنسرت گفت: مجوزها و مجوزهای رسمی شورای تامین اعم از استاندار، نیروی انتظامی، کلانتری و … و همچنین سایر مصوبات همگی موجود بوده است. بر روی آنها، مجوز اعطا شد. در حین انجام کار متوجه شدیم افراد ناشناس زیادی که هیچ کس مسئولیتی در قبال آنها ندارد مرتکب این عمل شده اند. در شهر اهواز هیچکس مسئولیت این گروهی را که خودرو آورده، آهنگ می نواختند، مزاحم مردم می شوند، مردم را آزار می دهند و وحشت ایجاد می کنند، نپذیرفته است.

اینجا را بخوانید:

تمدید کنسرت ها در اهواز منوط به تصمیم مراجع ذیصلاح است

معاون استاندار: استاندار اهواز به دلیل تنبلی استعفا داد

ماجرای توقف نمایش سیروان خسروی در اهواز به روایتی چند

حجت الاسلام کلاه کج به رفتاری که باعث ایجاد رعب و وحشت در بین مردم به ویژه زنان و دختران شد اشاره کرد و گفت: واقعا اتفاق ناخوشایند و تکان دهنده ای بود. وقتی سازمان دولتی مجوز را صادر می کند باید پای آن بایستد، چون اگر آن را لغو کند بی اثر می شود، اما ناگهان عده ای بیرون آمدند و زنجیر سینماها را بستند و بعد با پلیس درگیر شدند. وقتی دادستان اهواز که واقعاً حمایت می کرد، رسید، آن قفل شکسته شد، با یک ساعت تأخیر، تحقیقات در یک فضای وحشتناک انجام شد، در تحقیقات بعدی هم همین اتفاق افتاد و متوالی افراد آه. آنها را اذیت کردند و اذیت کردند و ببینید واقعاً آن افراد سینما را اشغال می کنند اما پلیس و دادستان واقعا تلاش کردند و فضا را کنترل کردند تا اجرا برگزار شود.

وی در خصوص توقف اجرای این نمایش برای امتحانات پیش رو و زیر سوال بردن امضاها، تصریح کرد: ارشاد دیده بان نیست و قدرت و توان ایستادن و مقاومت در مقابل بسیاری از افراد را ندارد. برخی شوکه شدند

وی درباره آن افراد صحبت کرد و گفت: چون کسی استعفا نداده است به آنها می گوییم مخالف، وگرنه قطعا خودشان هستند و مسئول هستند و در واقع با هدف آمده اند. آیا ممکن است بیش از صد نفر بدون برنامه آنجا بودند؟

کلاه کاج درباره لغو کنسرت شورای تامین شهر اهواز نیز گفت: پس از دو اجرای اجرای سیروان خسروی در روز اول، اواخر شب متوجه شدیم شورای تامین شهر اهواز تشکیل جلسه داده است. ما عضو این انجمن نیستیم و هیچ اطلاعی از محتویات این انجمن نداریم.

وی ضمن صحبت از تاریخ ابلاغ تصویب کنسرت و ارائه به شورای تامین، اداره ارشاد و شورای تامین که دو هفته پیش بود و تغییر یکباره امضای شورای مواد گفت: : باید از رئیس شورای مواد بپرسید. پاسخی که به ما دادند این بود که به دلیل کرونا و مشکلات ترافیکی این اتفاق افتاده است.

در انتهای پیام