اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه شهری در سال آیندهایسنا / فارس معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در سال آینده از محل اعتبار ۱۲ هزار میلیارد برای توسعه شهری در کشور تومان در نظر گرفته شده است که تمرکز قابل توجهی به شیراز تعلق می‌گیرد.

مهدی جمالینژاد جمعه ۲۹ بهمن در حاشیه تست گرم فاز اول خط دو قطار شهری شیراز و افتتاح همزمان پروژه شهری نیز گفت: در سال ۱۴۰۱ تخصیص خوبی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر شیراز بویژه اتوبوس داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شهرداری شیراز، جمالی نژاد با بیان اینکه در سه سال گذشته با بحران های مختلف و سختی از سیل تا صنعت را در کشور تجربه کرده ایم، اظهار داشت: علیرغم همه این بحران ها و مشکلات و با وجود همه تهدیدها و تحریم ها، روند اجرای پروژه‌های کشور نه تنها نمی‌شود، بلکه این روند نیز حذف نمی‌شود و این مهم انجام می‌شود.

سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به افتتاح بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ پروژه با اعتبار بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان در دهه فجر، گفت: افتتاح این حجم از پروژه اتفاق کمی نیست.

او با اشاره به بیش از ۱۶۰ هزار خانه مسکونی، زیرسازی جاده ها و ایجاد تاسیسات شهری که بر روی سیل در سال ۹۸ اثر تخریب شده بود، افزود: به برج انقلاب و دعای خیر خانواده های شهدا و ایثارگران، قطار سرعت پروژه های عمرانی در کشور کند. هم نشده و شاهد این جریان در تمام شهرهای کشورمان هستیم.

جمالیناد گفت: مسله بی اعتمادی مردم با مسوولین، یکی از مشکلاتی است که در برخی از شهرها با آن روبرو هستیم و این موضوع جای نگرانی دارد اما در شیراز با این مشکل روبرو نیستیم و مردم به دنبال تلاش مدیریت شهری را میبینند که این موضوع را نشان می دهد. اعتماد و اتحاد بین مردم و مسئولین در شهر شیراز است ..

او در ادامه به منطقه گردشگری شیراز و استان فارس اشاره کرد و گفت: امیدواریم که با وجود مدیرانی بتوانیم از جمله موضوعی مثلث طلایی شیرازی، اصفهان و یزد را دنبال کنیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به وجود اتحاد و همدلی بین مسئولین شهری و استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در شیراز، افزود: پیشرفت خوب و افتتاح این پروژه در شهر اتفاق مبارکی است که توسط شهرداری شیراز با همدلی مسئولین شیراز رخ داده است. است که البته جای تقدیر دارد.

راه اندازی خط دو مترو به توسعه متوازن شهر شیراز کمک می کند

شاخص فارس نیز در این مراسم با اشاره به نقطه جنوبی به شمال شهر به لحاظ جغرافیایی از طریق خط دو مترو تاکید کرد: بهره برداری از خط دو مترو توسعه متوازن شهر شیراز به دنبال خواهد داشت.

محمدهادی ایمانیه اظهار امیدواری کرد با جدیت و سرعت در هفته دولت سال ۱۴۰۱ دو مترو تا میدان.

او با اشاره به همتی که از دستاندرکاران این پروژه می‌خواهند این اقدام را انجام دهند، ادامه داد: آخرین جلسه شورایی را تحت عنوان کمک به مدیریت شهر متشکل از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شهردار شیراز، امام جمعه، استانداری قرار خواهد داد. و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تشکیل دادیم و با برگزاری جلسات ماهیانه، قرارهایی می‌گذاریم و در این جلسات، پروژه‌های کلان شهر شیراز مثل مترو، آبی به شهر شیراز، تالار مرکزی شهر، رودخانه خشک یا بیمارستان‌های بزرگ شیراز را بررسی کرده و مشکلاتشان را حل می‌کنند. می کنیم.

استاندارد فارس با اشاره به اینکه خط دووی شیراز در جنوب شهر شیراز را از نظر جغرافیایی به نقطه شمالی شهر متصل می کند، اظهار کرد: این اتفاق به توسعه متوازن شهر شیراز کمک می کند و از طرفی چون شروع این خط در کنار ورزشگاه پارس قرار گرفته است. با توجه به ورزش‌دوست بودن مردم شیراز، اتفاق خوبی است.

ایمانیه با بیان اینکه هفته پیش در خدمت وزیر ورزش و جوانان موضوع ورزشگاه پارس را مطرح کرد، گفت: با کمک وزارت ورزش و جوانان قسمت های پایانی ورزشگاه را تکمیل کرد و امیدواریم با راه اندازی خط دو قطار شهری بتوانیم از ورزشگاه پارس هم شکل بگیریم. املی بهره برداری کنیم.

او به کمک وزارت کشور به ناوگان اتوبوسرانی شهر شیراز اشاره کرد و افزود: اگر رامهای را به قطار شهری شیراز اضافه کنید، می توانید بیشتر از مترو استفاده کنید از میزان ترافیک شهری کاسته خواهد شد و از طرفی به سلامت جسمی، روحی و روانی مردم رفت. بسیار کمک خواهد شد.

استاندارد فارس همچنین حاشیه شهر شیراز را باید به این موضوع توجه کرد که نیازمند توجه ویژه است و در این گفت و گو: کمک به روستاهای حاشیه شهر شیراز و همچنین روستاهای استان در منطقه از مهاحرت را دنبال می کند و به حاشیه جدید کمک می کند که امیدواریم به آن. توجه ویژه شود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری