اختتامیه همایش بین المللی ترجمه و نشر اندیشه های دفاع مقدس در ملایرایسنا/ همدان معاون شهردار و شهردار ویژه همدان در مراسم اختتامیه اولین همایش بین المللی نهضت تفسیر و نشر اندیشه های دفاع مقدس استانی همدان با عنوان «تهاجم اندیشه، داستان بلند» از میزبانی این شهر خبر داد. وی گفت: این همایش شهریورماه سال جاری در دانشگاه ملی ملایر برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، سلمان اسماعیلی روز سه شنبه ۲۹ خردادماه در نشست هماهنگی اختتامیه همایش بین المللی ترجمه و نشر اندیشه های دفاع مقدس در استان همدان از فراهم شدن شرایط لازم برای برگزاری این مهم خبر داد. رویداد فرهنگی در ملایر

اسماعیل با بیان اینکه روشنفکران از ۲۰ کشور جهان در پایان کنفرانس مالایالام حضور داشتند، افزود که “هر یک از این روشنفکران می توانند سفیران سنتی در کشورهای خود باشند”.

وی گفت: این همایش با محوریت موضوع ادبیات پایدار و معرفی کتاب های «من رضا هستم» که شامل زندگینامه شهید «داروس (رضا) ساکی»، کتاب «حاج جلال» و زندگی نامه پدر است. از شهید حاجی بابای و ترجمه کتاب الکرخ «احمد روستایی» به عنوان شهید معرفی شده است.

اسماعیل تاکید کرد: باید از همه توان شهرستان برای برگزاری بهترین اختتامیه همایش بین المللی ترجمه و نشر اندیشه های دفاع مقدس در منطقه همدان استفاده شود.

وی خواستار مقدمات برگزاری این همایش در دانشگاه ملی مالزی شد و گفت: باید مقدمات بازدید فرهنگیان از جاذبه های مذهبی و گردشگری مالزی در قالب برنامه همایش فراهم شود.

کمیته ویژه شهردار نیز بر لزوم برپایی نمایشگاهی برای نمایش عملکرد شهر در این همایش تاکید کرد.

اسماعیل فرهنگ انقلاب، ارزش‌های دفاع مقدس و ارزش‌های اسلام را بسیار غنی و سرشار از جهاد، ایثار و شهادت دانست و افزود: این شهر مکانی آماده برای نشر افکار است. دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای ۱۱۰۰ شهید.

رئیس ویژه ملایر در ادامه گفت: با وجود فرهنگ و ثروت غنی همچون شهدا، مجاهدان و ایثارگران، کار چندانی در تولید محتوا برای نشر اندیشه های ارزشمند دفاع مقدس نداریم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع امروز قالب طرح پیشنهادی است، گفت: هنوز نتوانسته ایم اصل اندیشه دفاع مقدس و عمل به ایثار و شهادت را بر اساس سلیقه افراد هدف و مردم ارائه کنیم. سن. بچه های امروز.”

معاون استاندار همدان سرود «سلام فرمانده» را نسخه ای موفق از مفهوم و ارزش های دفاع مقدس دانست که جهانی شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش دفاع مقدس استان همدان برگزاری همایش بین المللی تفسیر و نشر اندیشه های دفاع مقدس استان همدان را بر همین اساس در نظر گرفت. منویات رهبر فرزانه انقلاب و صدور انقلاب و ارزش های دفاع مقدس.

سردار مهدی ظفری با گرامیداشت یاد و خاطره شهادت ملایر و ظرفیت های فراوان این شهرستان برای ایثار و شهادت گفت: اتفاقی با درک متقابل و احساسی که در این شهر رخ داد.

ظفری با بیان اینکه افتتاحیه این همایش برای اولین بار در کشور در دانشگاه بوعلی سینا حمد برگزار شد، افزود: جهادی

وی با بیان اینکه اگر انقلاب بخواهد رشد کند باید کل جامعه رشد کند گفت: طبق قانون جامعه ما منتظر ظهور است باید جلو برویم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: برای گسترش ارزش‌ها و اندیشه‌های دفاع مقدس، همه افراد جامعه باید احساس کنند که شهید زنده هستند، غیر از ما. زیاد دارند

ظفری ادامه داد: از نظر تاریخی افراد خاصی بزرگ شده اند اما جامعه امروز ما مانند گذشته نیست و بزرگانی داریم که تاریخ ساز شده اند.

وی با اشاره به وجود قدرت‌های برتر دینی و منطقه‌ای در جمهوری اسلامی، گفت: این قدرت‌ها پتانسیل توسعه ارزش‌ها را دارند تا تبدیل به افراد گمنام و شخصیت‌های اصلی شوند که مادران شهدا بزرگ می‌شوند.

ظفری با تاکید بر ضرورت گسترش ایدئولوژی منطقه ای در جامعه گفت: باید انقلاب اسلامی را به تمام دنیا صادر کنیم.

رئیس کتابخانه ملی و مرکز اسناد غرب نیز در این نشست پیشنهاد کرد: برای برگزاری چنین همایش هایی باید روحیه مدارا را در ایران اسلامی صادر کنیم.

میثاق گودرزی ادامه داد: امروز در برهه ای تاریخی هستیم که با برگزاری همایش بین المللی نهضت ترجمه و نشر اندیشه های ارزشمند در دفاع مقدس تاریخ سازی خواهیم کرد.

انتهای پیام/