احداث بیمارستان در شهرکرد نیاز استایسنا / چهارمحال و بختیاری چهارمین بیمارستان و بختیاری با اشاره به اینکه آیا بیمارستان در شهر شهرکرد باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: این بیمارستان می‌تواند در تمام استان‌های اهالی خدمات ارائه دهد، بنابراین صدور مجوزها و مجوزها از منابع مختلف پیگیری و تسریع شود.

غلامعلی حیدری ۳۰ بهمن ماه در جلسه هماهنگی اجرای پروژه های عمرانی توسط قرارگاه سازندگی خاتمالانبیا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این استان از سالهای گذشته با مشکلاتی نظیر بالا بودن نرخ بیکاری و محرومیت در حوزه های مختلف دست و پنجه نرم افزار، اظهار کرد: قرارگاه خاتمالانبیا. یک توان مهم برای محرومیت زدایی و کاهش بیکاری در استانها می شود، برای کاهش نرخ بیکاری و رسیدن به متوسط ​​کشوری نیازمند استفاده از امکانات دولتی و خصوصی هستیم.

چهارمین بختیاری با توجه به این موضوع بر روی مشارکت قرارگاه سازه خاتمالانبیا در پروژه های عمرانی، مزایای بسیاری دارد، می گوید: این قرارگاه در اجرای پروژه های عمرانی متعدد در حوزه راه و شهرسازی، پروژه های کشاورزی، احداث بیمارستان و … در داخل و خارج از کشور شور مشارکت داشته است که این پروژه ها با کیفیت بالا و تکنولوژی روز اجرا شده اند.

وی افزود: عموما قرارگاه سازندگی خاتمالانبیا در اجرای پروژه های عمرانی از نیروها و متخصصان بومی در استان ها استفاده می کند، ورود این قرارگاه به پروژه های عمرانی می تواند نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری را کاهش دهد.

حیدری در ادامه با اشاره به تکمیل پروژه نیمهتمام باند دوم محور بروجن- لردگان به ایذه، توضیح داد: تکمیل این پروژه می تواند دچار مشکل تردد و آمار بالای حوادث رانندگی در این اجتماع را مرتفع و همچنین دسترسی به بنادر و استان مجاور را کند.

چهارمین بختیاری با بیان اینکه ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری و کشاورزی در استان وجود دارد، گفت: اما بررسی زیرساخت های گردشگری در استان مطلوب نیست، باید از همه ظرفیت ها برای سرمایه گذاری در این دو حوزه استفاده شود.

وی ادامه داد: طبق پیگیریهای صورت گرفته شده است که قرارگاه امام حسن (ع) بهمنظور محرومیتزدایی در حوزه آب و راه روستایی ورود پیدا کند، با افزایش رفاه و پایداری در روستاها شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هستند.

حیدری با اشاره به احداث بیمارستان در شهرکرد از موارد ضروری می‌شود، عنوان کرد: این بیمارستان می‌تواند به تمامی خدمات استانی ارائه دهد، بنابراین مجوزها و اعتبارات از منابع مختلف پیگیری و تسریع.

چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: کمیسیون‌های مورد نیاز برای مشارکت در پروژه‌های عمرانی استان در اولین فرصت ایجاد می‌شود، پیشنهاد می‌شود در پروژه‌ای سه راهی هفشجان ورود کند، این پروژه برای استان دارای اهمیت است.

وی در پایان گفت: امیدواریم با مشارکت در قرارگاه خاتم‌الانبیا در برخی از پروژه‌های عمرانی چهارمحال.

بیمارستان هاجر شهرکرد از استانداردهای لازم وجود ندارد

در ادامه جلسه ارسلان خالدیفر- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، اظهار کرد: درحال حاضر و بختیاری با چهارمین بیمارستان بیمارستانی در حال حاضر نیاز به ایجاد ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی برای نزدیک شدن به استانداردهای وجود دارد.

وی افزود: احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۱۰۰۰ تختخوابی در مرکز چهارمحال و بختیاری یکی از موارد ضروری است، این بیمارستان می تواند به کل شهرستانها نیز خدمات ارائه دهد.

خالدیفر گفت: بیمارستان جراح شهرکرد از استانداردهای لازم نیست و نیاز است تا برای جبران تخت بیمارستانی در چهارمحال و بختیاری باید صورت بگیرد.

اجرا از قرارگاه خاتم‌الانبیا در چهارمحال و بختیاری استفاده نشده است

در پایان جلسه سردار علیمحمد اکبری- فرمانده حضرت قمربنیها (ع) چهارمحال بختیاری با بیان اینکه سپاه بهخوبی از وضعیت قرارگاه خاتمالبیا در استان برای محرومیت زدایی استفاده نشده است، اظهار داشت: برای رفع محرومیت در این استان نیازمند حضور در خاتم هستیم.

وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتمالانبیا می تواند در پروژه های مختلف در حوزه کشاورزی برای آبیاری نوین، احداث بیمارستان تخصصی، تکمیل پروژه راه آهن چهارمحال و بختیاری، تکمیل محورهای مواصلاتی، طرح های زیرساختی شهری و … جهت سرمایه گذاری و مشارکت اجرا شود.

اکبری تاکید کرد: باتوجه به وجود برخی محرومیت ها در حال حاضر و بختیاری ضرورت دعوت و حمایت از بخش های مختلف جهت سرمایه گذاری قرار می گیرد، باید پیش بینی سرمایه گذاری در استان بررسی شود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری