احتمال تمدید دوره نخست وزیری الکاظمی به شرط پایبندی به برنامه دولتی صدرمک منبع آگاه از دیدار نخست وزیر عراق و مقتدی صدر در نجف احتمال داد که دوره نخست وزیری مصطفی الپاظم

به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه به خبرگزاری شفق نیوز گفت: تعیین نامزد نخست وزیری عراق به دست فراکسیون اکثریت یا فراکسیونی است که می تواند خود را با توافق دو نماینده سوم برای رای گیری انتخاب کند.

این منبع اعلام کرد، نشستی که میان مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در الحنانه، مقر اقامت مقتدی صدر در نجف برگزار شد به درخواست الکاظمی بود. در این نشست درباره مسائل سیاسی و مکانیزم خروج از بنبست سیاسی و تشکیل دولت ملی اصلاح گرا به نفع شهروندان که به برنامه دولتی که فراکسیون اکثریت آن را اعلام کند پایبند باشد، صحبت شد.

این منبع اعلام کرد احتمالاً در صورت پایبندی الکاظمی به برنامه دولتی مجدد دوره وزیری وی تمدید می شود

عارف الحمامی، نماینده ائتلاف دولت قانون نیز احتمال داد که در نشست الکاظمی و مقتدی صدر درباره قانع کردن صدر برای بازگشت به توافق و مذاکرات با گروه های سیاسی صحبت شده باشد.

وی اعلام کرد، احتمالاً الکاظمی از صدر خواست که به مذاکرات سیاسی درباره تشکیل دولت برگردد. همچنین احتمالاً الکاظمی که مطمئن باشید مقتدی صدر همچنان از وی برای تصدی مجدد پست نخست وزید.

الحمامی دیدار کرد، طی روزهای آتی وضعیت سیاسی مشخص خواهد شد و تغییراتی در مواضع و ائتلاف ها ایجاد خواهد شد که به ویژه آن ها و تماس های غیرعلنی بین گروه های سیاسی وجود دارد.

مقتدی صدر شامگاه دوشنبه با الکاظمی در نجف دیدار کرد.

همچنین نخستوزیر عراق در زیارت مرقد امام علی (ع) در در دفت، عراق در شرایط پیچیده به سر میبرد و کسای هستند که برای ایجاد بنه طایفه های تلاش می کنند.

او کرد: بحران‌هایی در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای ما را احاطه کرده و عراق مشکلات عدیده‌ای دارد.کسانی هستند که می‌خواهند مردم را ناامید کنند و بین آنها فتنه کنند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری