احتمالا قله پیک ششم عبور کرده‌ایم / تولید واکسن امیکرون توسط ۲ شرکت ایرانیایسنا / کرمانشاه معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: احتمالاً از قله پیک ششم عبور کرده‌ایم.

بهرام دارایی، امروز (پنجم اسفند) در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، توان کشور را در کنترل پیک شششم فوق العاده توصیف کرد و افزود: احتمالاً از قله پیک ششم عبور کرده ایم و امیدواریم روند کاهش تعداد بیش از یک نفر افزایش یابد. ند.

وی ادامه داد: آنطور که آمارها نشان می دهد، در این پیک نسبت به سایر مناطق دنیا وضعیت بهتری داشتیم که این مسئله به دلیل وجود واکسیناسیون صدمه دیده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین از تامین ۲۱۰ میلیون دوز واکسن داخلی و خارجی توسط وزارت بهداشت خبرداد و افزود: در حال حاضر حدود ۸۵ درصد از جمعیت کشور علیه این بیماری واکسیناسیون شده اند.

وی تصریح کرد: تزریق دوز سوم واکسن در کشور در حال انجام است و برای افراد در معرض خطر برنامه ریزی شده است که سال آینده دوز چهارم را هم تزریق می کند.

دارایی به توان شرکت های داخلی در تولید واکسن اشاره ای داشت و گفت: شرکت های داخلی درحال حاضر این توان را ماهانه دارند که از ۵۰ میلیون دوز واکسن تولید می کنند.

وی از موفقیت دو شرکت ایرانی در تولید واکسن سویه امیکرون خبرداد و افزود: اولین کشوری هستیم

سازمان غذا و کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱ شرکت ایرانی وارد فاز تولید واکسن داور با پلتفرم های مختلف شده اند، ادامه داد: واکسن برکت لیست واکسن های جهانی قرار گرفتن و مراحل نهایی تصویب جهانی را می گذراند و سایرین. واکسن های ایرانی هم در مرحله ارزیابی قرار دارند.

وی تاکید کرد: توان شرکت های ایرانی در تولید واکسن های مشخص از آن است که اگر به این شرکت می رسد

دارایی در دیگران از سخنانش به درخواست رئیس جدید دانشگاه علوم کرمانشاه برای کمک به توسعه تجهیزات پزشکی استان اشاره کرد و گفت: بخش های پزشکی در حوزه پزشکی وجود دارد، بگونه ای که می تواند منطقه خود را هم پوشش دهد.

وی با تاکید براینکه وزارت بهداشت در زمینه تجهیزات نگاه ویژه ای به کرمانشاه خواهد داشت، عنوان کرد: از زمانی که بیماری های پزشکی را داشته ایم، می تواند ایم از این فرصت بسازیم و در مورد پزشکی رشد داشته باشد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در بحث های PICU و NICU در این مدت رشد خوبی داشته ایم و قرار است تعدیل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در کنار همه پیشرفت ها، مشکلات مالی هم باعث شده تا مطالب جامعه پزشکی عقب بیافتد، عنوان کرد: در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی حدود هشت هزار میلیارد تومان از بیمه ها طلب دارند و از آن سو حدود ۱۲ می باشند. میلیارد تومان به شرکت های دارویی و تجهیزات بدهکار هستند که از نظر آنها در این زمینشک.

دارایی در پایان از زحمات محمودرضا مرادی رئیس پیشین علوم پزشکی قدردانی و دانشگاه امیدواری کرد که روزهای خوبی با حضور قباد محمدی رئیس جدید دانشگاه پیش روی حوزه پزشکی کرمانشاه باشد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری