اجرای آزمایشی طرح استاد محور در دانشگاه ها/مزایای دانشجویان ممتاز دکتری «حق انتخاب استاد»معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اجرای طرح «استاد محوری» برای دانشجویان متخصص گفت: پذیرش دانشجو در سطح دانشگاه اولین گام در حوزه استاد محوری است. این طرح نه تنها برای دانشجویان دکتری، بلکه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد نیز قابل اجرا است. با اجرای طرح استاد محوری، دانشجویان برتر در اولویت انتخاب استاد خواهند بود.

دکتر. قاسم عمو عابدینی در گفتگو با ایسنا. وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، ۲۰ درصد از دانشجویان دکتری در سال آینده استاد می شوند، تصریح کرد: با اجرای طرح استاد محوری، بهترین دانشجویان در اولویت انتخاب هستند. استاد دکتری. داوطلب با رتبه ۱ کنکور ممکن است علاقه مند به یادگیری از استاد ریاضی برجسته دانشگاه سیستان و بلوچستان باشد. اما او مطمئن نیست که تیم به او اجازه چنین کاری را بدهد. بنابراین فکر می کنیم همه معلمان سازمان سنجش قوانین خاص خود را دارند و بهترین افراد در کنکور می توانند استاد مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در صورت اجرای طرح «معلمان» عدالت آموزشی برقرار می شود. معلمان با این کالیبر برای تبدیل شدن به دانش آموزان ممتاز نیازی به مهاجرت به پایتخت ندارند.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: این قانون تصویب شده و قانون در حال طی مراحل تصویب است. پس از ابلاغ، قانون در تالار سنجش و پذیرش اجرا می شود. به دلیل اینکه طرح معلم محور در سال آینده اجرا می شود، آخرین فرصت برای ابلاغ قوانین مهر یا آبان است.

دکتر دکتر با اشاره به تقسیم بندی دانشگاه های ایران به سه سطح الف، ب و ج. عموعابدینی تصریح کرد: طرح استاد محوری در تعدادی از دانشگاه های «الف» و «ب» اجرا شده است. در همین راستا قرار است به زودی اسامی دانشگاه هایی که استاد در این طرح حضور دارند اعلام شود.

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه این طرح «مستر اصلی» یکی از مفاد برنامه سیزدهم تغییر دولت در حوزه آموزش عالی است، تأیید کرد که این طرح از سوی وزارت علوم، تحقیقات و تحقیقات ابلاغ شده است. فن آوری. ما موظف به اجرای آن هستیم.

وی با بیان اینکه بررسی ها و بررسی های انجام شده نشان می دهد که موضوع استاد تنها به آموزش و پژوهش محدود نمی شود، گفت: تجربه اجرای طرح را ثابت کرده است. “تیم اصلی” چندان موفق نیست. بنابراین با توجه به نتایج مطالعات بین المللی در حوزه پژوهش و فناوری می توان گفت که استاد مرکز توسعه است، از نظر تجربیات بین المللی، این پروژه محوریت استاد مورد توجه وزارت علوم قرار گرفته است. ، تحقیق و فناوری.

در پایان دکتر عمو عابدینی خاطرنشان کرد: اساتید می توانند از کودکی تا بزرگسالی به فرد آموزش دهند. همچنین سنت شاگردی در بطن فرهنگ ایرانی و اسلامی وجود دارد. به همین دلیل می خواهیم فرهنگ معلم و دانش آموز را احیا کنیم.

در انتهای پیام