اتحادیه اروپا: قانون اساسی دوره قبلی افغانستان متعهد خواهد بودنماینده اروپا در امور افغانستان اعلام کرده است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به احترام به قانون تشکیل می دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، و سفیر اتحادیه اروپا در امور افغانستان در حساب رسمی توئیتر خود اعلام کرد که هیئت رئیسه به ریاست امیرخان متقی، سرپرست این گروه در وزارت خارجه افغانستان در دوحه مطمئن است که به قانون اساسی دوره جمهوریت رسیده است. این کشور واگذار خواهد شد.

وی تأکید می کند که هیئت طالبان درمورد بازگشایی مدارس دخترانه و پسرانه و احترام گذاشتن به قانون اساسی فعلی متعهد شده و مطمئن است که در هماهنگی با همه لایه های جامعه قانون جدید را ارائه خواهد کرد.

نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان همچنین اعلام کرد که “بحران اقتصادی، حقوق بشری، سیاسی و مورد استفاده قرار نگرفتن خاک افغانستان از جمله مسائل دیگری بود که در نشست های هیئت کابل با نمایندگانی از موارد مختلف مورد بحث و گفتوگو قرار گرفت.”

در همین راستا، وزارت امور خارجه در افغانستان نیز با انتشار بیانیه‌های اعلام کرد «هیئت هم اکنون در دیدار با نمایندگان اتحادیه اروپا در قطر مطمئن است که از خاک افغانستان در برابر کشورهای دیگر استفاده نمی‌شود. شرکت کنندگان این نشست نیز انجام دادند».

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری