ابزار بومی «Linerhandler» در ساختمان مس سرچشمه رفسنجان معرفی شدایسنا/ کرمان با حضور استاندار کرمان دستگاه بومی «لاینر هندلر» در ساختمان مس سرچشمه رفسنجان ارائه شد.

به گزارش ایسنا، مجری طرح شناورسازی سرباره مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و مدیر معدن مس کارور شامگاه ۲۹ مهرماه در مراسم افتتاح تجهیزات لاینر راهنمای مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: کار این تجهیزات قرار است نصب شود و با برداشتن میله های فلزی که هر چند ماه یک بار انجام می شود، به تدریج فرسوده می شوند و انجام این کار با دست بسیار دشوار است.

محمد سلیمانی با بیان اینکه ارز مربوط به این تجهیزات با قیمت بسیار بالایی وارد می شود، گفت: قیمت تمام شده تولید در کشور حدود ۱۱۰ هزار یورو است اما هزینه تولید ۱.۲ میلیون یورو و یورو است که می شود. صرفه جویی ده برابر تولید داخلی .

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۶ با تاکید بر بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت، مهندسی جایگزینی و تولید قطعات وارداتی، تصمیم بر این شد که قطعات صنعت مس تاسیس و از خارجی ها بی نیاز شود.

مجری طرح شناورسازی سرباره مجتمع مس سرچشمه رفسنجان از ساخت این تجهیزات توسط یکی از شرکت های دانش بنیان در منطقه کرمان خبر داد و گفت: در دستور کار تولید و آوردن قطعاتی هستیم که بیشتر وارداتی است. ساخته شده . . در داخل منطقه

بر اساس این گزارش، دستگاه Liner Handler یکی از دستگاه های توسعه یافته فراز کرمان شرکت دانش بنیان فراز کرمان است که در کارخانه شناورسازی سرباره مس سرچشمه تولید و ارائه شده است.

مدیر پروژه فلوتاسیون سربرهمس سرچشمه رفسنجان در خصوص این تجهیزات گفت: لاینر هندلر ابزاری برای حذف لایه های فلزی مورد استفاده در مجتمع مس سرچشمه است.

محمد سلیمانی پور افزود: این تجهیزات ابتدا با مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو وارد کشور شد و هم اکنون در ایران با قیمت ۱۱۰ هزار یورو ساخته می شود و یکی از مواردی است که این کشور به آن افتخار می کند که توسط مهندسان داخلی طراحی شده است. ، قطعات مورد نیاز صنعت به خصوص صنعت مس داخلی است.

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاح دستگاه بومی «لاینر هندلر» در ساختمان مس سرچشمه رفسنجان عصر امروز با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، رضایی استاندار رفسنجان، احمدی از اعضای هیئت مدیره این شهرستان برگزار شد. مدیران شرکت ملی صنعت مس ایران و مدیر ساختمان مس سرچشمه رفسنجان و جمعی از افسران و معاونان و مدیران این ساختمان بازداشت شدند.

در انتهای پیام