آیا مکمل های روغن ماهی می توانند با کلسترول بالا مبارزه کنند؟

اگر کلسترول بالایی دارید و به دنبال یک درمان طبیعی برای کمک به کنترل آن هستید، ممکن است بخواهید از مکمل روغن ماهی طبیعی استفاده کنید. برای کشف دلایل به ادامه مطلب مراجعه کنید.

کلسترول در هر سلول بدن ما وجود دارد و عملکرد لازم را برای زندگی فراهم می کند. برای اینکه بدن ما به طور طبیعی کار کند، کبد چربی تولید می کند و هر سلول در بدن ما یک لایه خارجی دارد که از کلسترول تشکیل شده است.

کلسترول دارای عملکردهای بسیاری از جمله عایق کردن رشته های عصبی، متابولیسم ویتامین های محلول در چربی، کمک به تولید صفرا و کمک به تولید هورمون های جنسی است که برای تولید هورمون های آدرنال ضروری است و همچنین عملکردهای دیگر.

فقط چه چیزی باعث می شود سطح کلسترول در بدن ما بالا باشد؟ برخی تحقیقات وجود دارد که نشان می دهد برخی از علل ارثی هستند در حالی که برخی دیگر توصیه می کنند که رژیم غذایی شما مقصر است.

بررسی بیشتر این موضوع نشان داده است که دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند شما را دچار این مشکل کند، نه صرفاً رژیم غذایی یا دلایل ارثی. آن دلایل دیگر چربی های اشباع شده، اضافه وزن و عدم فعالیت، سن و جنسیت است. زنان پس از یائسگی به مردان مبتلا به کلسترول می رسند. همچنین، سلامت کلی، دیابت و کم کاری تیروئید می تواند باعث کلسترول بالا و همچنین سابقه خانوادگی و سیگار کشیدن شود.

با کمال تعجب، داروهایی وجود دارند که می توانند باعث افزایش سطح کلسترول شوند، مانند دیورتیک ها، بتا بلوکرها و غیره. آنچه تا به حال باعث ایجاد این وضعیت در افراد می شود، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را درگیر می کند.

اگر کلسترول LDL بیش از حد در کبد تولید شود و به داخل سلول ها منتقل شود و سلول ها بتوانند از آن بیشتر استفاده کنند، تجمع مضری ایجاد می شود و پس از آن خطر بیماری شریانی محتمل می شود.

از سوی دیگر، HDL، کلسترول خوب، به پیشگیری از بیماری قلبی کمک می کند زیرا برعکس LDL عمل می کند. کلسترول را از سلول ها می گیرد و به کبد باز می گرداند. سپس می توان آن را به عنوان زباله دفع کرد.

یک مکمل غذایی می تواند به این شرایط کمک کند. اسیدهای چرب امگا ۳ (روغن ماهی) چربی های غیراشباع چندگانه ای هستند که در ماهی و/یا مکمل روغن ماهی در رژیم غذایی وجود دارند. آنها چربی هایی هستند که باعث بیماری قلبی نمی شوند و در واقع به توقف مرگ ناشی از بیماری قلبی کمک می کنند. روغن ماهی به رقیق شدن خون کمک می کند و احتمال لخته شدن خون را کاهش می دهد. محققان می گویند حتی ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

اگر مصرف مکمل روغن ماهی را برای فواید سلامتی در نظر می گیرید، مطمئن شوید که به خوبی تحقیق کرده و برندی را انتخاب کنید که مکمل روغن ماهی طبیعی باشد. هزینه ممکن است کمی بالاتر باشد، اما ارزش آن چند سنت بیشتر خواهد بود. این ممکن است آغاز دنیای جدیدی از سلامتی برای شما باشد.

همیشه قبل از افزودن هر گونه ویتامین یا مکمل به رژیم روزانه خود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اولیه خود مشورت کنید.