آیا سندرم نشت تشخیص مشروع است؟

دسته‌بندی نشده


من چندین بار در هفته ایمیل های شنوندگان را دریافت می کنم. نامه های درخواست یک قسمت برای نشت روده. آیا این چیز واقعی است؟ چگونه می دانید که آن را دارید؟ چگونه می توان روده نشتی را درمان یا از آن جلوگیری کرد؟

برای کمک به من در فهمیدن آنچه که به کوه واقعی افسانه ها و سوء تفاهم ها در این زمینه تبدیل شده است ، از تامارا دوکر فرویمان ، متخصص تغذیه و متخصص در سوء هاضمه ، دعوت کردم تا به پادکست Nutrition Diva بازگردد تا ظاهر بیشتری نشان دهد.

در اوایل سال جاری ، تامارا در پادکست به من ملحق شد و درباره کتاب خود ، نجوا شکمی پف دار ، به من گفت که در آن دلایل مختلف نفخ و نحوه تطبیق رویکرد با شرایط خاص شما را توضیح می دهد. اگر آن قسمت را شنیده اید ، می دانید که تامارا واقعاً چیزهای او را می داند. و من نمی توانم شخص بهتری را برای کمک به ما در درک پدیده اسرارآمیز (و به نظر برخی ، بسیار رایج) که در بین مردم به عنوان سندرم خلط شناخته می شود ، کمک کند.


ایده اصلی این است که چیزی – چه غذا ، چه ماده افزودنی ، چه سم محیطی و چه حتی استرس – باعث التهاب و تحریک خطوط دستگاه گوارش می شود. در نتیجه ، اتصالات محکم بین این سلولها معمولاً نفوذپذیرتر (یا “نشت”) می شوند. تصور می شود که این نفوذپذیری اجازه می دهد تا سموم ، باکتری ها یا غذای تا حدی هضم شده از روده “نشت” کرده و به گردش درآید ، جایی که باعث انواع علائم منسوب به روده نشت شده شامل خستگی ، سردرد ، درد مفاصل و علائم مختلف گوارشی می شود.

متخصصان طب جایگزین (یا سایتهای محبوب) می توانند بر اساس علائم شما تشخیص سندرم روده نشت را تشخیص دهند. یا ممکن است آزمایشات مختلف آزمایشگاهی مانند آزمایش ادرار ، خون یا مدفوع را برای تأیید تشخیص توصیه کنند.

مرحله بعدی پروتکل بهبود روده است. این معمولاً به معنی ناشتا بودن یا حذف غذاها و گروه های مختلف غذایی است که تصور می شود از رژیم غذایی ملتهب شده است. پروتکل های نشت روده همچنین ممکن است شامل معرفی غذاهای پروبیوتیک یا مکمل های پروبیوتیک به همراه بسیاری از مکمل های غذایی دیگر باشد. اغلب ، اما نه همیشه ، افرادی که از این پروتکل ها پیروی می کنند از برخی علائم که به نظر می رسد این روش را تأیید می کند ، رهایی می یابند.

در اینجا فقط یک قطره از حقیقت است که توسط اقیانوسی از اطلاعات غلط و سوءتفاهم احاطه شده است.

با این حال ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، فقط یک قطره حقیقت در اینجا وجود دارد که توسط اقیانوسی از اطلاعات غلط و سوءتفاهم احاطه شده است.

در مصاحبه خود ، ما با تامارا بحث می کنیم:

  • نفوذپذیری روده چیست (و نیست)
  • علل احتمالی نفوذپذیری روده
  • نفوذپذیری روده چه علائمی می تواند ایجاد کند
  • چگونه محققان تشخیص می دهند که آیا نفوذپذیری روده ای وجود دارد یا خیر
  • عوارض جانبی احتمالی پروتکل های روده نشت کننده
  • بهترین راه برای حفظ عملکرد سالم سد روده

اگر تا به حال فکر کرده اید که آیا علائم شما می تواند ناشی از نشت روده باشد ، باید به این قسمت گوش دهید!

درباره کتاب تامارا BloatedBellyWhisperer.com بیشتر بدانید و تامارا را در فیس بوک (thebloatedbellywhisperer) ، توییتر (tamaraduker) و اینستاگرام (tamarafreuman) دنبال کنید.

دریافت رژیم غذایی بیشتر DIVA

برای پیوستن به چت تغذیه ، با من در فیس بوک تماس بگیرید و توییتربه به Nutrition Diva در Apple Podcast ، Spotify ، Google Podcasts ، Stitcher یا پادکست مورد علاقه خود گوش دهید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *