آیا رژیم غذایی بدون گلوتن نیاز دارند و چرا؟غلات کامل، بخش مهمی از رژیم غذایی سالم هستند و منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده و همچنین برخی از ی هستند.

به گزارش ایسنا، از آنجاییکه غلات کامل به طور طبیعی دارای میزان فیبر زیاد است، ممکن است به احساس سیری برای مدت زمان بیشتری کمک کند که در نتیجه آنها در رژیم غذایی روزانه، وزن سالم بدن را آسان تر می کنند. مصرف بیشتر غلات کامل می تواند فشار خون را نیز کاهش دهد.

با این حال، برخی از افراد به نوعی از داروهایی هستند که باید از مصرف «گلوتن»، از ترکیبات استفاده کنند بیماری «سلیاک» که به آن «اسپروی سلیاک» یا «آنتروپاتی حساس به گلوتن» نیز گفته می شود، یک واکنش آگ. در حالیکه علت بروز بیماری سلیاک مشخص نیست، این بیماری در حال شایع تر شدن است.

مصرف گلوتن در بیماران مبتلا به سلیاک باعث ایجاد واکنش ایمنی در روده کوچک می شود. با گذشت زمان، این واکنش به جداره‌ای که آسیب کوچکی می‌دهد می‌زند و از برخی مواد مغذی جلوگیری می‌کند. سیب روده باعث می شود اصهال، کاهش و کاهش وزن، نفخ خونی می تواند منجر به عوارض جدی شود.

در چنین شرایطی داشتن یک رژیم غذایی بدون گلوتن برای مدیریت علائم و نشانه های بیماری سلیاک و سایر بیماری های مرتبط با گلوتن از جمله بیماری های گلوتن غیر سلیاکی، آتاکسی گلوتن و آتاکسی گلوتن به گندم است.

رعایت یک رژیم غذایی بدون گلوتن مستلزم توجه به انتخاب نوع ماده غذایی، مواد موجود در غذاها و هم.

حذف گندم و جو از رژیم غذایی ممکن است غیر ممکن است به نظر برسد. با این فرد که به این بیماری مبتلا می شود، کمی از گلن در رژیم غذایی می تواند مضر باشد.

در عین حال گلوتن را می توان در غذاها و محصولات غیر خوراکی از جمله داروها، ویتامین های مکمل و دو.

بنابر این متخصص تغذیه می تواند در برنامه ریزی برای یک رژیم غذایی سالم و بدون گلوتن کمک کند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، با این حال بیمار مبتلا به سلیاک همچنان می تواند از مصرف سلامتی مصرف غل. برای این افراد یک رژیم غذایی بدون گلوتن شامل گندم سیاه، ذرت، کتان، ارزن، کینوا و برنج ه جو نیز در حالی که به طور طبیعی بدون گلوتن است اما ممکن است در حین تولید با گندم، جو یا چاودار ش. جو دوسر و محصولات جو دو سر که دارای برچسب گلوتن هستند نیز مشکل ساز هستند. با این حال، برخی از افراد مبتلا به بیماری سلیاک نمی توانند جو دو سر بدون گلوتن را تحمل کنند.

انتهای پیام