آیا رنگ خوراکی مصنوعی برای کودکان بی خطر است؟ در اینجا چیزی است که باید بدانید

دسته‌بندی نشده


آیا رنگ های غذایی برای کودکان مضر است؟ آیا رنگ های مصنوعی کودکان را بیش فعال می کند؟ در اینجا حقایقی وجود دارد که باید بدانید!

آیا تا به حال فرزند شما دارای رنگ آبی از آبنبات چوبی یا لب مات صورتی بوده است؟ و آیا تا به حال با توجه به اینکه آیا رنگهای روشن و رنگارنگ بی ضرر یا مضر هستند ، مضطرب شده اید ، به خصوص پس از خواندن مطالب ترسناک در مورد رنگ آنلاین؟

من هم همین احساس را داشتم. رنگهای غذایی مدتهاست که بحث برانگیز است و هنوز بحث ، سردرگمی و اطلاعات غلط وجود دارد. بنابراین من برای دستیابی به پاسخ هایی که همه ما به آن نیاز داریم ، وارد تحقیق شدم.

رنگهای غذایی مصنوعی چیست؟

دو نوع رنگ به غذاها و نوشیدنی ها اضافه می شود:

 1. رنگهای غذایی مصنوعی رنگهای مصنوعی هستند و بیش از 150 سال است که به غذا عرضه می شوند. نه رنگ مصنوعی برای استفاده در غذا مورد تأیید FDA است ، اما رنگهای قرمز 40 ، زرد 5 و زرد 6 رنگهایی هستند که بیشتر روی برچسب ها مشاهده می کنید.
 2. رنگهای غذایی طبیعی به طور عمده از گیاهان ، از جمله سبزیجات و میوه ها ، مانند آب چغندر (قرمز یا صورتی) و زردچوبه (زرد) به دست می آید.

چگونه می توانم بفهمم که یک محصول حاوی رنگ است؟

لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید. همه رنگهای غذایی مصنوعی باید با نام و رنگ ذکر شوند (به عنوان مثال “قرمز 3” یا “آبی 2”). اگر محصول حاوی رنگهای طبیعی است ، ممکن است لیست شامل کلماتی مانند “عصاره پاپریکا (رنگ)” باشد. در اینجا بخش دشوار اما مهم وجود دارد: اگر فقط “رنگ های مصنوعی” یا “افزودن رنگ” را در لیست مواد تشکیل دهنده مشاهده می کنید ، در واقع به این معنی است که آنها حاوی رنگ های طبیعی هستند و در این مورد ، “مصنوعی” به این معنی است که رنگی که در اصل اضافه نشده است اضافه شده است.

برچسب مواد تشکیل دهنده با رنگ مواد غذایی مصنوعی

چه غذاهایی رنگ غذایی مصنوعی دارند؟

غذاهای رنگی غیر طبیعی (فکر کنید آب نبات و نوشیدنی های رنگ روشن) اغلب حاوی رنگ های مصنوعی هستند. اما رنگهای مصنوعی را می توان در برخی از مکانهای شگفت انگیز مانند وافل یخ زده ، ترشی ، سس سالاد ، کیک وانیلی و مارشمالو سفید نیز یافت.

در ایالات متحده ، ما بیش از پنج برابر رنگهای غذایی مصنوعی نسبت به دهه 1950 استفاده می کنیم. کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان از رنگ های غذایی استفاده می کنند. این امر منطقی است زیرا بسیاری از “غذاهای کودک” اغلب با استفاده از رنگ هایی مانند غلات با رنگ روشن و نوشیدنی های میوه ای تهیه می شوند. غذاها و نوشیدنی های رنگی عمدتا توسط کودکان مصرف می شود به گفته محققان، هستند:

 • نوشیدنی های با طعم میوه
 • بستنی و بستنی
 • پوست میوه / تنقلات میوه ای لاستیکی
 • جوش شیرین
 • تزئینات سردخانه و پخت (به عنوان مثال آبپاش)
 • غلات
 • ماست

رنگهای غذایی در پزشکی چطور؟

حتی اگر غذاهای رنگی نخرید ، داروهای فرزند شما ممکن است حاوی آنها باشد. رنگها معمولاً برای جلوه دادن رنگهای دارویی طعم دار (مانند دارویی با طعم بنفش بنفش) اضافه می شوند.

در یک مطالعه منتشر شده سم شناسی مواد غذایی و شیمیایی، محققان میزان رنگ خوراکی در مکمل ها و داروهای کودکان را اندازه گیری کردند. آنها دریافتند که ویتامین ها و قرص ها منبع مهمی از رنگ برای کودکان نیستند. با این حال ، مسکن ها و شربت های سرفه / سرماخوردگی / آلرژی در برخی موارد بیشتر از “میزان قابل قبول” FDA بودند.

در واقع ، آنها دریافتند که شماره قرمز وجود ندارد. 40 ممکن است برای برخی از مسکن ها دو برابر و برای برخی از شربت های سرفه / سرماخوردگی / حساسیت سه بار قابل قبول باشد. بنابراین اگر می خواهید از رنگ ها اجتناب کنید ، برچسب داروها را بخوانید ، به دنبال گزینه های بدون نسخه باشید و از داروساز خود در مورد داروهای تجویزی بپرسید.

آیا رنگ غذا واقعاً از روغن ساخته شده است؟!

بله ، اما بلعیدن نفت خام یکسان نیست – این تاکتیک معمول ارعاب است که در آنجا خواهید دید. خیلی پیچیده تر است روغن منبع غنی کربن ، هیدروژن و اکسیژن است ، بنابراین این مولکول ها از روغن استخراج شده ، تصفیه شده و به پودر یا مایعات تبدیل می شوند که در غذا و نوشیدنی ها استفاده می شود. این یک فرایند دیوانه کننده به نظر می رسد ، اما محصولات دیگری که احتمالاً به طور منظم استفاده می کنید ، مانند برخی ویتامین ها ، صمغ ها و داروها ، از مولکول های روغن یکسانی ساخته شده اند.

برای مشاهده پاسخ به پایین بروید!

آیا رنگ های مصنوعی مواد غذایی مضر هستند؟

FDA می گوید می گوید رنگ های خوراکی ، مانند همه افزودنی های غذایی مورد تایید آنها ، بی خطر هستند. با این حال ، FDA چندین توصیه دارد:

 • زرد 5 می تواند باعث خارش و کهیر در برخی افراد شود.
 • عصاره کارمین / کوچینال ، رنگ قرمز تهیه شده از حشرات ، می تواند در برخی افراد واکنش آلرژیک ایجاد کند. بنابراین این رنگ ، اگرچه یک رنگ “طبیعی” است ، اما همیشه به طور خاص در لیست مواد تشکیل دهنده ذکر می شود.
 • رنگ های مصنوعی می توانند رفتار برخی از کودکان را تحت تأثیر قرار دهند. FDA می گوید در حالی که شواهد نشان می دهد که اکثر کودکان عوارض جانبی ندارند ، برخی از کودکان ممکن است به آنها حساس باشند.

گروه حمایت از مصرف کنندگان (CSPI) همچنین ادعا می کند که رنگ زرد 5 و زرد 6 (دو رنگ غذایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند) می توانند به بنزیدین ، ​​یک ترکیب مرتبط با سرطان ، آلوده شوند. اگرچه FDA در حال بررسی بنزیدین است ، CSPI می گوید محدودیت های ایمن تعیین شده برای کودکانی که بیشتر رنگ می زنند و بدن کوچکتری دارند مناسب نیست.

آیا رنگهای غذایی مصنوعی کودکان را بیش فعال می کند؟

دانشمندان دهه هاست که رنگ های مصنوعی مواد غذایی و رفتار کودکان را مطالعه می کنند. در دهه 1970 ، بن فینگولد ، متخصص آلرژی کودکان ، رژیم غذایی حذف کننده ای را برای از بین بردن مشکلات رفتاری و توجه کودکان ایجاد کرد ، بنابراین رنگ ها (و سایر افزودنی های غذایی مانند شیرین کننده های مصنوعی و برخی از مواد نگهدارنده) را حذف کرد که برخی از والدین امروزه نیز از آن استفاده می کنند.

از آن زمان ، برخی از این مطالعات ارتباط احتمالی بین رنگها و رفتار را نشان داده اند:

 • تجزیه و تحلیل مطالعه نتیجه گیری شد که حدود هشت درصد از کودکان مبتلا به ADHD علائم ایجاد یا بدتر شدن از رنگ را دارند. هشت درصد از کل کودکان تشخیص داده شده در ایالات متحده کار می کنند تقریبا نیم میلیون که ممکن است تحت تأثیر رنگ قرار گیرد.
 • 2007 مطالعه انگلستان دریافتند که بخشی از کودکان خردسال (از جمله آنهایی که ADHD تشخیص داده نشده اند) تنها در یک ساعت پس از نوشیدن یک نوشیدنی رنگی بی احتیاطی ، تکانشگری و بیش فعالی را نشان دادند. (برخی از این مطالعه انتقاد کردند زیرا این نوشیدنی همچنین حاوی مواد نگهدارنده بود که می تواند بر کودکان نیز تأثیر بگذارد.)
 • گزارش جدید EPA کالیفرنیا نتیجه گرفت که رنگهای مصنوعی مواد غذایی می توانند باعث بیش فعالی و سایر مشکلات رفتاری عصبی مانند بی دقتی و بیقراری در برخی از کودکان شوند و به نظر می رسد که کودکان حساسیت های متفاوتی نسبت به رنگهای غذایی دارند.
آب میوه برای کودکان

چرا برخی از کودکان به رنگ غذا حساس هستند (و برخی دیگر حساسیت ندارند)؟

هیچ کس دقیقاً نمی داند ، اما دانشمندان چندین نظریه ارائه کرده اند:

 • این رنگ می تواند باعث آزاد شدن هیستامین از سلول ها شود که می تواند بر مغز تأثیر بگذارد.
 • رنگ می تواند از روده ها به بدن نشت کند (مفهوم کلی “روده های نشت کننده” بحث برانگیز است).
 • غذاهای رنگی تمایل بیشتری برای پردازش دارند و کودکان می توانند به رژیم غذایی به طور کلی کمتر مغذی و بسیار فرآوری شده پاسخ دهند.

چقدر رنگ برای بچه ها زیاد است؟

محققان می گویند کودکان در مطالعات بیشتر به 50 میلی گرم یا بیشتر از این رنگ پاسخ دادند (اگرچه برخی از کودکان کمتر پاسخ دادند). در اینجا مقادیر هر وعده برای برخی نوشیدنی های معمولی آمده است (منبع: مقادیر رنگهای غذایی مصنوعی در نوشیدنیهای رایج و تأثیرات رفتاری احتمالی بر کودکان):

 • لیموناد صورتی به وقت کشور: 0.2 میلی گرم
 • آهک لیمو Gatorade: 3.4
 • سبز پانچ هاوایی: 19 میلی گرم
 • پرتقال پاوارد: 22.1 میلی گرم
 • خرد کردن پرتقال: 33.6 میلی گرم
 • توت فرنگی نارنجی Sunny D: 41.9 میلی گرم

در اینجا قسمت های برخی از غذاهای رایج (منبع: رنگهای غذایی مصنوعی و قندهای افزودنی در غذاها و شیرینی پزی که بیشتر کودکان مصرف می کنند):

 • نوار توت فرنگی NutriGrain: 2.5 میلی گرم
 • شیارهای میوه (1 کیسه): 3.7 میلی گرم
 • Red Fla-vor-Ice pop pop: 3.8 میلی گرم
 • بستنی نعناع Coldstone Creamery (1 فنجان): 6.0 میلی گرم
 • مخلوط کیک مخمل قرمز Duncan Hines: 9.5 میلی گرم
 • گیلاس مات PopTart: 10.1 میلی گرم
 • Jell-O نارنجی: 12.2 میلی گرم
 • کراکر پنیر و کره بادام زمینی (8 عدد کراکر): 14.4 میلی گرم
 • حلقه های میوه: 14.6 میلی گرم
 • سنگریزه میوه: 19 میلی گرم
 • جارو قرمز (کوچک): 22.4 میلی گرم
 • بیسکویت وافل توت فرنگی (3): 24.2 میلی گرم
 • اسکیتلز (1 بسته): 33.3 میلی گرم
 • تریکس: 36.4 میلی گرم
 • Cap’n Crunch Oops همه انواع توت ها: 41.3 میلی گرم

آیا این رنگ ها در اتحادیه اروپا ممنوع نیست؟

خیر ، اما برچسب های هشدار دهنده روی محصولات وجود دارد. آژانس استانداردهای غذایی (نسخه FDA اتحادیه اروپا) 2010 شروع به درخواست برچسب های هشدار دهنده برای همه محصولات دارای رنگ کرد. برچسب هشدار دهنده می گوید: “ممکن است بر فعالیت ها و توجه کودکان تأثیر منفی بگذارد”. بسیاری از شرکت ها برای جلوگیری از برچسب های هشدار دهنده به استفاده از رنگ های طبیعی (مانند آب چغندر و آناتتو) روی آورده اند.

2011 FDA در مورد نیاز به برچسب های هشداردهنده مشابه در ایالات متحده رای داد ، اما تصمیم گرفت که شواهد کافی وجود ندارد (رای مخالف برچسب ها 8 تا 6 بود-به هیچ وجه به اتفاق آرا). این کمیته گفت که تحقیقات بیشتری در مورد اینکه آیا رنگ غذا برای کودکان بی خطر است یا خیر لازم است. سناتور ایالت کالیفرنیا اخیراً لایحه ای را معرفی کرد نیاز به برچسب های هشدار دهنده بر روی غذاها و نوشیدنی های رنگی در کالیفرنیا.

چرا همه شرکت ها از رنگ های طبیعی استفاده نمی کنند؟

رنگ های مصنوعی ارزان تر ، راحت تر استفاده می شوند و رنگ ثابت تری می دهند. از آنجا که رنگهای طبیعی از گیاهان می آیند ، تفاوت آنها بیشتر است و رنگها روشن تر و ظریف تر نیستند.

آیا باید از رنگ های مصنوعی غذا اجتناب کرد؟

برخی از والدین از افزودنی هایی مانند رنگهای غذایی مصنوعی و شیرین کننده های مصنوعی اجتناب می کنند و این انتخاب درستی است. رنگهای خوراکی برای هیچ هدفی غیر از رنگ مناسب نیستند – و بیشتر شرکتها به دلیل تقاضای مصرف کنندگان به رنگهای گیاهی تغییر می کنند. بنابراین یافتن نسخه هایی با رنگ طبیعی مانند ماست با طعم میوه راحت تر از همیشه است.

اگر از خود می پرسید که آیا رنگ بر رفتار فرزند شما تأثیر می گذارد یا خیر ، آنها را بردارید و ببینید آیا متوجه تفاوت می شوید. من با والدینی صحبت کردم که هنگام اجتناب از رنگ آمیزی متوجه تغییرات شده بودند و دیگران که متوجه این تغییرات نشده بودند.

این همون چیزیه که من انجام می دم

شخصا ، من تمایلی به خرید محصولاتی ندارم که حاوی رنگ هستند زیرا جایگزین های زیادی برای رنگ های طبیعی وجود دارد. اما منظور من نه جشن کیک تولد است و نه یک بستنی گاه به گاه. اگر فکر می کردم بچه هایم نسبت به نقاشی حساس هستند ، این کار را متفاوت انجام می دادم.

آیا کودکان مبتلا به ADHD باید از رنگهای غذایی اجتناب کنند؟

برخی از کودکان مبتلا به ADHD ممکن است از رژیم غذایی بدون رنگ بهره مند شوند. دیگران ممکن است تفاوت را احساس نکنند. در مورد آن بیشتر بخوانید: آیا رژیم ADHD م thatثر است؟

من این کاپ کیک ها را با رنگ غذایی طبیعی درست کردم و عالی شدند!

چگونه می توان محصولات بدون رنگ غذایی مصنوعی را پیدا کرد؟

بررسی من در مورد غذاهای رنگ طبیعی را مرور کنید.

آیا می توانم رنگ های غذایی طبیعی را خودم تهیه کنم؟

آره! اینجاست 3 روش برای تهیه یخ طبیعی رنگیبه و در اینجا دستور العمل است انواع توت های صورتی طبیعیبهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *