آیا رفتار خوردن توسط میکروبیوم روده ما کنترل می شود؟


آیا هوس ما توسط میکروارگانیسم های کوچکی که در روده ما زندگی می کنند کنترل می شود؟ این میکروارگانیسم های کوچک، همچنین نامیده می شوند حشرات روده، ممکن است بیش از آنچه می دانیم بدن ما را کنترل می کند. ما به معنای واقعی کلمه داریم تریلیون ها از این موجودات کوچک که در روده ما زندگی می کنند. تحقیقات نشان داده است که این میکروارگانیسم ها ممکن است از طریق مغز ما با مغز ما ارتباط برقرار کنند محور روده و مغز، همچنین به عنوان شناخته شده است عصب واگ. مانند هر موجود زنده ای، این حشرات روده نیاز به خوردن دارند، و زمانی که انواع خاصی از غذا به آنها داده شود، رشد می کنند. مطالعات نشان می دهد که آنها ممکن است با مغز ما ارتباط برقرار کنند، و از آنجایی که آنچه می خورند به آنچه می خوریم بستگی دارد، ممکن است سیگنال هایی به مغز ما ارسال کنند تا غذاهایی را که می خواهند بخورند میل کنند. ما میزبان این موجودات کوچک هستیم و ممکن است به دلیل سیگنال‌هایی که این حشرات روده به مغزمان می‌فرستند و به ما می‌گویند غذاهای خاصی بخوریم، هوس غذایی داشته باشیم.

فلور روده خود را برای سلامت روده متعادل کنید

روده ما سیگنال هایی را به مغز ما می فرستد

که جای فکر کردن زیاد است! قبل از اینکه خیلی وارد این بحث شویم، باید کمی بیشتر در مورد اشکالات روده ای که ما را تشکیل می دهند صحبت کنیم فلور روده. در مورد وجود دارد ۱۰۰ تریلیون میکروارگانیسم هایی که در روده ما زندگی می کنند. اگر همه آنها سیگنال هایی به مغز می فرستند که به ما بگویند انواع مختلف غذاها را بخوریم، چه پیام هایی دریافت می کنیم؟ آیا همه آنها به یکباره سیگنال می فرستند؟ اینجاست که وضعیت واقعاً جالب می شود. تحقیقات به این واقعیت اشاره می کند که برخی از افراد بیشتر از سایرین انواع خاصی از میکروارگانیسم ها را در داخل روده آنها زندگی می کنند. مانند اثر انگشت، هیچ دو میکروبیوم روده یکسان نیستند. برخی از افراد دارای جمعیت حشرات روده بسیار متنوع هستند در حالی که برخی دیگر دارای تنوع کمتری از این موارد هستند میکروب های روده.

بقای مناسب ترین میکروارگانیسم ها

بنابراین، که بهتر است، جمعیت متنوع حشرات روده یا جمعیت کمتر متنوع؟ تحقیقات نشان می دهد که الف بیشتر گوناگون، متنوع جمعیت است بهتر برای سلامت کلی، اما مزیت واقعی یک میکروبیوم متنوع این است که وجود گونه های مختلف باکتریایی توانایی میکروب ها را برای کنترل رفتار غذایی ما از طریق سیگنال های انتقال دهنده عصبی رام می کند. با یک جمعیت متنوع از حشرات روده ای که در روده ما زندگی می کنند، شرایطی داریم که کلنی های مختلف باید با یکدیگر رقابت کنند. این بدان معناست که این موجودات انرژی را صرف رقابت با یکدیگر برای بقا می کنند و سطح سیگنال های انتقال دهنده عصبی ممکن است محدود باشد.

پروبیوتیک های خلقی

یک میکروبیوم متنوع بهترین است

در مقابل، تنوع کمتری از جامعه میکروب‌ها به این معنی است که کلنی‌های خاصی از این موجودات شروع به رشد کرده و با دیگر گونه‌ها رقابت می‌کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، میکروب های بزرگتر و غالب می توانند انرژی را به روش های دیگری مانند ارتباط با مغز مصرف کنند. اکنون این مستعمرات بزرگتر شروع به کنترل سیگنال های ارسال شده به مغز ما می کنند، مانند آنچه بخوریم، و از این رو با غذاهایی که می خواهند تغذیه می شوند تا حتی قوی تر شوند. این می تواند منجر به یک اثر فرار شود که در آن یک میکروب خاص قوی تر و بیشتر می شود. این مانند تلاش برای کنترل جمعیت علف های هرز در باغ خود است. اگر باغبانی انجام داده اید، می دانید که یک بار گونه های مهاجم شروع به افزایش سرعت می کند، خلاص شدن از شر آن بسیار دشوار است. همین موضوع در مورد باکتری های روده شما نیز وجود دارد.

بنابراین اگر میکروبیوم روده ای داریم که متنوع نیست، ما ممکن است در معرض خوردن غذاهایی باشیم که میکروب های غالب تمایل دارند و ممکن است غذا برای ما مفید نباشد. آیا این می تواند منجر به پرخوری یا حتی شود چاقی? آیا هوس غذاهای خاصی دارید؟ البته شما انجام می دهید، همه ما انجام می دهیم. با این حال، به فکر می کنم که این هوس ها ممکن است به دلیل میکروبیوم روده ما باشد یک سوال جذاب است.

آیا به دلیل سلامت روده اضافه وزن داریم؟

بسیاری بر این باورند که پرخوری به دلیل نداشتن اراده یا کنترل نفس است. با این حال، شاید داستان چیزهای بیشتری وجود داشته باشد، یک تصویر بزرگتر در جریان است. زمانی که ما یک میکروبیوم ناسالم روده، ممکن است شرایطی داشته باشیم که میکروارگانیسم ها سیگنال هایی را برای ما ارسال می کنند که غذای ناسالم بخوریم. از طرفی برخی لاکتوباسیلوس گفته می شود که پروبیوتیک ها توده چربی را کاهش می دهند. به طور مشابه، بیفیدوباکتریوم بریو نشان داده شده است که افزایش وزن را در موش هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند کاهش می دهد. بنابراین، منطق چنین است که انواع دیگر باکتری‌ها می‌توانند اثر معکوس داشته باشند یا با کنترل عادات غذایی خود از طریق هوس، باعث افزایش وزن ما شوند.

ما می دانیم که میکروب ها می توانند رفتار ما را دستکاری کنیم. برخی از مردم شکلات دوست دارند در حالی که افراد دیگر متفاوت هستند. به طور کلی، دانشمندان دریافته اند که افرادی که شکلات دوست دارند، به طور کلی متفاوت هستند میکروبیوتا از مردم متفاوت به شکلات. باز هم، اینها به احتمال اینکه میکروبیوم روده باعث ترجیح شکلات شود اشاره می کند (میکروب های من باید واقعا مثل شکلات!)

آیا هوس شکلات دارید؟

در کارآزمایی کنترل‌شده دیگری مشخص شد که خلق و خوی به طور قابل‌توجهی با دادن دادن به آزمودنی‌ها بهبود می‌یابد لاکتوباسیلوس کازئی. شاید منطقی باشد که بگوییم اگر این میکروب ها بتوانند خلق و خوی ما و تمایل ما به شکلات را کنترل کنند، می توانند رفتار غذایی ما را نیز کنترل کنند. این میکروب ها ممکن است تا حدی مقصر باشند اپیدمی چاقی در این کشور.

اگر میکروب‌ها می‌توانند بر عادات غذایی ما تأثیر بگذارند، پس آیا منطقی نیست که بدانیم کدام میکروب‌ها عادات مثبت یا سالم را تشویق می‌کنند؟

کتابشناسی – فهرست کتب

Alcock J، Maley CC، Aktipis CA. آیا رفتار خوردن توسط میکروبیوتای دستگاه گوارش دستکاری می شود؟ فشارهای تکاملی و مکانیسم های بالقوه مقاله های زیستی. ۲۰۱۴؛ ۳۶ (۱۰): ۹۴۰-۹۴۹. doi:10.1002/bies.201400071

برای دریافت اطلاعات در مورد سلامت روده در خبرنامه ما ثبت نام کنید!

#mc_embed_signup{background:#fff; روشن: چپ; فونت: ۱۴px Helvetica,Arial,sans-serif; width:300px;} /* اضافه کردن سبک فرم Mailchimp خود را در شیوه نامه سایت خود یا در این بلوک سبک. توصیه می کنیم این بلوک و پیوند CSS قبلی را به HEAD فایل HTML خود منتقل کنید. */

اشتراک در

(function($) {window.fnames = new array(); window.ftypes = new array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’BLOG’;ftypes[1]=’text’;}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);

سریعترین رژیم لاغری