آیا خوردن تخمه سیب خطرناک است؟ – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


سیب قرمز خوشمزه ارگانیک رسیده 114579 13614 - آیا خوردن دانه های سیب خطرناک است؟

Ar آیا خوردن تخمه سیب خطرناک است؟

سیب آنقدر مفید و مفید است که برخی افراد این میوه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار داده و به طور منظم از آن استفاده می کنند. سیب از دیرباز به عنوان نماد سلامتی در جوامع مختلف شناخته شده است و دارای خواص زیادی مانند کاهش و تنظیم کلسترول خون ، افزایش میکروب های مفید در دستگاه گوارش و کمک به حفظ قند خون است.

بسیاری از مردم فکر می کنند دانه های سیب سمی هستند و آنها را با دقت می خورند. دانه های سیب حاوی ترکیب گیاهی به نام آمیگدالین هستند. همچنین در دانه های میوه هایی مانند سیب ، بادام ، زردآلو ، هلو و گیلاس یافت می شود. اما آیا دانه های سیب واقعاً سمی هستند و باید از آنها اجتناب کرد؟

هنگام جویدن یا هضم یک دانه ، آمیگدالین به سیانور یا سیانید تبدیل می شود که در دوزهای بالا سمی و حتی کشنده است. با این حال ، فردی که به طور تصادفی چند سیب بخورد ، هیچ عارضه جانبی نخواهد داشت ، علائم مسمومیت با سیانید تنگی نفس و تشنج است ، بنابراین می تواند هوشیاری خود را از دست بدهد.

آمیگدالین بخشی از حفاظت شیمیایی دانه ها است. هنگام جویدن یا هضم غلات ، آمیگدالین به سیانید تبدیل می شود. اگر به طور تصادفی دانه سیب می خورید ، نگران نباشید ، زیرا مقدار کمی آمیگدالین توسط آنزیم های بدن سم زدایی می شود. با این حال ، مقادیر زیاد می تواند خطرناک باشد. محتوای سیانید در دانه های سیب بسیار کمتر از میوه های دیگر است ، اما به خاطر داشته باشید که تعداد زیادی دانه سیب می تواند بیمار شود.

برای استفاده از Dr. رژیم آنلاین رویا خادمیان ، روی این لینک کلیک کنید:

دریافت رژیم دکتر رویا خادمیان به صورت آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *