آیا برنامه پذیرایی از زائران خراسانی محدود می شود؟ایسنا/ خراسان رضوی مدیر روابط عمومی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد از احتمال اعمال محدودیت برای پذیرایی از زائران خراسانی در این فرودگاه خبر داد.

حسن جعفری که در گفت وگو با ایسنا، درباره احتمال اعمال محدودیت برای پذیرایی از زائران در سرزمین وحی گفت: با توجه به اینکه حجم مهاجرت و ورود زائران زیاد است، پیشنهاد فرودگاه مشهد این است که خانواده ها. زائران نمی آیند در فرودگاه برای استقبال از آنها.

وی افزود: شنبه هفته آینده دانشگاه علوم پزشکی تصمیم می گیرد که اقامت خانواده های زائر در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد را محدود کند.

مدیر روابط عمومی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد ادامه داد: این پرواز ۲۵۶ مسافر دارد که اگر برای استقبال از هر مسافر ۱۰ نفر به سالن فرودگاه مراجعه کنند بیش از ۲۵۰۰ نفر در سالن فرودگاه جمع می شوند که مطمئنا مشکل ساز خواهد شد.

جعفری تصریح کرد: اگر روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی در فرودگاه اعلام کند در صورت وجود تعداد زیاد خانواده ها مشکل احتمالی وجود دارد، می توان محدودیتی برای حضور خانواده ها اعمال کرد.

وی ضمن صحبت درباره امکان انتقال محل هجوم زائران به محل سخنرانی گفت: نیازی به انتقال پروازهای حج به مکان دیگری نیست تا افرادی که پذیرای آنها هستند به سالن بزرگتری منتقل شوند.

مدیر روابط عمومی فرودگاه مشهد، هاشمی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا از زائران آزمایش کرونا انجام می شود یا خیر، گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای انجام آزمایش ویروس کرونا در فرودگاه تصمیم گیری می کند، اما این تصمیم گرفته می شود. ممکن است انجام شود. برای کنترل تمام یا بخشی از علائم زائر در دستور کار.دانشگاه علوم بهداشت مشهد.

لازم به ذکر است، موج بازگشت حدود ۶۰۰۰ زائر خراسانی از ۶ تیرماه تا ۱۵ مردادماه با ۲۶ پرواز به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد آغاز می شود.

در انتهای پیام