آیا باید راه های طبیعی مقابله با کلسترول را در نظر بگیرید؟

داروهای طبیعی که برای کاهش سطح کلسترول بالا استفاده می شوند نه تنها بی خطر هستند بلکه بسیار مؤثر نیز هستند. رژیم غذایی سالم و ورزش منظم بهترین درمان طبیعی برای کلسترول بالا هستند. گزارش ها نشان می دهد که آنها می توانند سطح کلسترول را تا ۳۵ درصد در هفته کاهش دهند و با ترکیبی از مکمل های طبیعی سطح کلسترول را تا حد زیادی کاهش می دهد. کبد بیشتر کلسترول را در بدن ما تولید می کند و برای عملکردهای خاصی در بدن ما استفاده می شود، هر چند مقدار زیاد آن مضر است.

گفته می شود که کلسترول یک ماده مومی مانند چربی است که در عوض در خون حل نمی شود، برای حرکت در بدن یا توسط کلسترول کم چگالی که کلسترول بد است یا کلسترول با چگالی بالا که کلسترول خوب است حمل می شود. LDL مقداری از کلسترول را روی دیواره سرخرگ ها در حالی که به مقصد مورد نظر خود حرکت می کند، رسوب می کند. این رسوبات تجمع می‌کنند و پلاک‌هایی را تشکیل می‌دهند که به آن پلاک می‌گویند، با این حال کلسترول خوب (HDL) هر از گاهی رسوبات را پاک می‌کند. درمان‌های طبیعی می‌توانند از سه طریق مؤثر باشند، یکی این که یا مقدار کل کلسترول را کاهش می‌دهند، یا سطح HDL را بالا می‌برند یا سطح LDL را کاهش می‌دهند.

پزشکان اغلب داروهای کلسترول را برای درمان تجویز می‌کنند، به‌عنوان مثال، استاتین‌ها، اگرچه بسیار مؤثر هستند، نگرانی‌هایی وجود دارد که این دارو خیلی خوب عمل می‌کند و با تولید آنتی‌اکسیدانی به نام کوآنزیم Q10 (COQ10) که برای عملکرد طبیعی همه افراد مورد نیاز است تداخل ایجاد می‌کند. ماهیچه های بدن از جمله عضله قلب. پس از تایید آن، توصیه شد که Q10 باید به ترکیب استاتین اضافه شود و نه به عنوان مکمل، بلکه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر رابدومیولیز استفاده شود، در اصطلاح عامیانه این چیزی است که پزشکان آن را مرگ عضلانی می نامند. به همین دلیل است که اکثر افرادی که مشکلات کلسترول بالا دارند، داروهای طبیعی را انتخاب می کنند.

وزن خود را حفظ کنید؛ افزایش وزن نشان می دهد که ارقام کل کلسترول شما افزایش یافته است. مهمتر از همه، اطمینان از افزایش سطح کلسترول خوب و کاهش سطح کلسترول بد برای حفظ سلامتی است. ورزش نه تنها شما را تناسب اندام نگه می دارد، بلکه با کاهش کلسترول بد و افزایش سطح کلسترول خوب، سطح کلسترول شما را نیز کاهش می دهد.

خوردن یک رژیم غذایی سالم و به ویژه غذاهای کم کلسترول و غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ مانند ساردین، ماهی تن، ماهی خال مخالی به کاهش سطح LDL و خطر لخته شدن خون کمک می کند. سبزیجات مختلف فواید مختلفی دارند اما همه سبزیجات سطح کلسترول شما را کاهش می دهند تا زمانی که به گونه ای پخته شوند که مواد مغذی آن حفظ شود.

در نتیجه کلسترول بالا در بدن مشکل نگران کننده ای است و به خصوص برای فردی که دچار سکته مغزی یا حمله قلبی شده است و در این مواقع استیصال ایجاد می شود و این افراد برای تهیه بهترین داروی کلسترول موجود در بازار فقط برای استفاده از آن عجله می کنند. این بار دوباره در بیمارستان از بیماری دیگری که ناشی از مصرف دارو است رنج می برد. استفاده از داروهای طبیعی ایمن ترین راه برای درمان مشکلات کلسترول بالا است که ممکن است مدتی طول بکشد تا بتوانید نتایج را ببینید، اما ارزشش را دارد.

سریعترین رژیم لاغری