آیا اوضاع برای BMW بدتر خواهد شد؟بی ام و پیش بینی تولید خود را کاهش داد و نسبت به سه ماهه دوم پرنوسان هشدار داد و از منابع انرژی در اروپا و چیپ ها در سراسر جهان به عنوان دو عامل کلیدی برای این خودروساز برای دستیابی به اهداف درآمدی تمام سال خود یاد کرد.

الیور زیپس، مدیرعامل بی‌ام‌و گفت که سفارش‌های جدید کند می‌شوند اما دفترچه سفارشات برای ماه‌های آینده پر است.

نیکلاس پیتر، مدیر امور مالی، افزود: به خصوص تقاضا برای مدل های الکتریکی بسیار زیاد است. وی گفت: این خودروساز لوکس در مسیر دستیابی به هدف خود برای دوبرابر کردن فروش خودروهای تمام برقی تا پایان سال قرار دارد و انتظار دارد به دلیل بازارهای قوی آسیایی، فروش کل ۵ تا ۱۰ درصد در نیمه دوم امسال رشد کند.

با این حال، BMW انتظار دارد تحویل پایان سال کمتر از رکورد ۲.۵۲ میلیون در سال گذشته باشد. تشدید تحریم ها علیه روسیه، تعلیق گاز و یا احتمال وقوع جنگ در اوکراین در این پیش بینی لحاظ نشده است.

BMW در آلمان و اتریش تقریباً ۳۵۰۰ گیگاوات ساعت انرژی در سال مصرف می کند که سه چهارم آن از گاز طبیعی تأمین می شود.

این نظرسنجی نشان داد که شرایط کسب و کار در خودروهای آلمان در ماه جولای با کاهش تقاضا و انتظارات کاهش قیمت ها بدتر شد.

بی ام و در مقابل رقیب مرسدس بنز که هفته گذشته پس از افزایش سود و درآمد در سه ماهه دوم علیرغم کاهش فروش واحد، درآمد خود را افزایش داد.

درآمد این خودروساز مستقر در مونیخ در سه ماهه دوم ۳۱ درصد کاهش یافت و به ۳.۴ میلیارد یورو (۳.۴۶ میلیارد دلار) رسید و اگرچه درآمد افزایش یافت، اما پیش‌بینی ۳.۱۳ میلیارد یورو را پشت سر گذاشت.

در انتهای پیام