آیا افزایش سطح کلسترول باعث بیماری قلبی می شود؟

علیرغم این واقعیت که کمتر کسی با من موافق است، من قویاً معتقدم که فرضیه کلسترول اشتباه است. تا زمانی که این فصل را به پایان رساندید، امیدوارم که شما را نیز به این واقعیت متقاعد کرده باشم. قبل از شروع کار تخریب، باید اعتراف کنم که برای سال‌ها، من نیز معتقد بودم که افزایش سطح کلسترول باعث بیماری قلبی می‌شود. در ظاهر شواهد بسیار زیاد به نظر می رسید، و همچنین به نظر می رسید که منطقی باشد.

قوی ترین حقایق، حداقل برای من، موارد زیر بود:

حقیقت اول: پلاک های آترواسکلروتیک حاوی مقدار زیادی کلسترول هستند که باید از خون گرفته شده باشد. بنابراین بیماری قلبی باید با لیپوپروتئین های حاوی کلسترول ارتباط داشته باشد.

واقعیت دوم: افراد مبتلا به هیپرکلسترولمی خانوادگی (FH) در سنین پایین به دلیل بیماری قلبی می میرند، گاهی اوقات تا پنج سالگی.

واقعیت سوم: استاتین ها سطح کلسترول را کاهش می دهند و از بیماری قلبی محافظت می کنند. واقعیت چهارم: افراد «عادی» (بدون FH) با سطح کلسترول بالاتر احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی را دارند. این حقایق ملموس و غیرقابل بحث به نظر می رسید. هر بار که مجله‌ای باز می‌کردم یا مقاله‌ای می‌خواندم، تأیید می‌شدند. دوباره و دوباره. اما این حقایق واقعاً تا حدی درست است.

آن‌ها بیشتر شبیه ساختمان‌های جبهه کاذب مورد استفاده در وسترن هستند. اگر از جلو به آنها نگاه کنید، می بینید که یک شهر کامل در مقابل شما قرار گرفته است. اما اگر کمی به طرفین حرکت کنید، می توانید ببینید که ساختمان های ظاهراً جامد فقط تخته سه لا به ضخامت چهار اینچ هستند که اصلاً هیچ چیز پشت آنها نیست. و در بخش دوم فرضیه کلسترول نیز همینطور است، افزایش کلسترول/LDL باعث بیماری عروق کرونر قلب می شود: از یک زاویه، حقایق محکم به نظر می رسند. اما به محض اینکه تصمیم به ترک “تور راهنمای رهبر عقیده” بگیرید، دیدگاه کاملا متفاوتی خواهید داشت.