آکسیوس: مذاکرات وین فردا از سر گرفته می شودپایگاه خبری اکسیوس به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که مذاکرات در وین درباره احیای برجام فردا پنجشنبه از سر گرفته می شود.

به گزارش ایسنا، یک منبع آمریکایی به پایگاه خبری آکسیوس گفت: با کم توقعی به وین برمی گردیم اما با حسن نیت تمام تلاش خود را انجام می دهیم.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز از عزیمت تیم مذاکره کننده کشورمان به وین برای ادامه مذاکرات برای رفع تحریم ها علیه ایران خبر داد.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه عصر امروز گفت: بر اساس مدل سیاسی لغو تحریم های وحشیانه در کشورمان، تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی باقری، رئیس مذاکرات جمهوری اسلامی ایران تا ساعاتی دیگر عازم وین می شود.

به گفته کنعانی، این دور از مذاکرات که مانند گذشته با کمک اتحادیه اروپا در خصوص نظرات طرفین از جمله ایده های ارائه شده از سوی جمهوری اسلامی ایران به طرف مقابل برگزار می شود. این هفته بحث و تبادل نظر خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافقی مطمئن و تضمین کننده حقوق و منافع ملت ایران تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که طرف‌های درگیر شرایط را حل کنند و تصمیمات لازم اتخاذ شود. . برای تمرکز واقعی بر حل مسائل باقی مانده، بحث های توسعه موثر را ارائه دهید.

انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا برای مذاکرات در وین نیز ساعاتی پیش عازم وین شد و در صفحه توئیتر خود نوشت: برای مذاکره برای اجرای کامل برجام بر اساس متن ارائه شده در مذاکرات، عازم وین هستم. هماهنگ کننده. [جوزپ بورل] در ۲۰ جولای. من از مقامات اتریش سپاسگزارم.

خبر از سرگیری مذاکرات در وین پس از آن منتشر شد که جوزپ بورل چند روز پیش در مقاله ای در فایننشال تایمز درباره توافق هسته ای نوشت: اجرای کامل این توافق به شدت تحت تاثیر تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از ایالات متحده است. ایالت ها. ۲۰۱۸ و اعمال کمپین “فشار حداکثری” به یک طرف گذاشته می شود. ایران همچنین فعالیت های هسته ای خود را به طرز نگران کننده ای افزایش داده است. متأسفانه ایران حتی اختیارات نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محدود کرده است و نتوانسته است به طور کامل با آژانس تحت دستور پادمان اولیه خود همکاری کند. «فشار حداکثری» علیرغم تلاش همه جانبه شرکت کنندگان در توافق شکست خورد، مردم ایران از مزایای کامل اقتصادی لغو تحریم ها محروم شدند.

در انتهای پیام