آنچه باید در مورد مکمل های طبیعی برای کنترل کلسترول بدانید

به عنوان یک قاعده کلی، بسیاری از افراد از جمله برخی از افراد جامعه پزشکی به شدت درمان مسائل بهداشتی را با مکمل های طبیعی تشویق می کنند. اینها می توانند جایگزین یا تقویت کننده یک درمان دارویی با نسخه باشند. چرا این ایده سبز شدن در درمان نیازهای سلامتی شما مد شده است؟ بیایید نگاهی به برخی از این راه های طبیعی برای کاهش کلسترول بیندازیم.

مکمل های طبیعی چه چیزی دارند که داروها ندارند؟

در یک کلام طبیعی یعنی ارگانیک یا از زمین. در قرن گذشته، صنعت داروسازی محصولات با کیفیت زیادی را برای مبارزه با هر گونه نگرانی سلامتی که فکرش را بکنید، توسعه داده است. اگر بخواهیم منصف باشیم، بسیاری از داروها در واقع می توانند عملکردهای مثبتی در مبارزه با بیماری داشته باشند. یکی از تمایزهای مهم بین داروها و مکمل های طبیعی این است که داروها در طبیعت واکنش پذیر هستند و زمانی استفاده می شوند که بیماری به بدن هجوم آورده باشد، در حالی که داروهای طبیعی مانند روغن ماهی امگا ۳ یا سیر به عنوان ماهیت پیشگیرانه و ارتقای سلامتی مورد استفاده قرار می گیرند. پیشگیری از مشکلات قبل از وقوع، راه بهتری برای حفظ سلامتی شماست.

تفاوت مکمل ها چیست؟

انواع مختلفی از مکمل ها در بازار وجود دارد که می توانند فواید سلامتی متفاوتی داشته باشند، یکی از آنها کاهش کلسترول است. ابتدا به برنج مخمر قرمز نگاه می کنیم. این ماده در دهه نوزدهم به دلیل توانایی آن در کمک به کاهش HDL یا کلسترول بد مورد علاقه در نظر گرفته می شد. این دیگر در ایالات متحده فروخته نمی شود زیرا به عنوان یک مکمل طبیعی به بازار عرضه می شد و واقعیت حاوی لواستاتین بود. همانطور که از نام آن پیداست، این یک داروی استاتین بود که به عنوان یک درمان طبیعی برای کلسترول بالا به بازار عرضه شد. در افشای کامل، پزشک خودم به دلیل تأثیری که لواستاتین روی آنزیم‌های کبدی من داشت، این محصول را کنار گذاشت.

آیا سیر برای کاهش کلسترول مفید است؟

سیر هزاران سال است که به عنوان یک درمان برای بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. واقعیت این است که سیر در مطالعات ثابت شده است که توانایی کمک به کاهش کلسترول LDL در انسان را دارد. من شخصا از سیر به عنوان بخشی از رژیم مبارزه با کلسترول خود استفاده می کنم. تنها پوشش روی سیر این است که وارد سیستم بدن شما می شود و بوی آن هنگام تعریق از شما خارج می شود. این مشکل با خرید سیر بدون بو به راحتی حل می شود.

استرول ها و استانول های گیاهی چطور؟

این موجود کاملا طبیعی است و از مواد شیمیایی گیاهی موجود در گیاهان به دست می آید. استرول ها و استانول ها را می توان به عنوان مواد تشکیل دهنده یا به عنوان ماده اولیه برای چندین محصول که با کلسترول بد مبارزه می کنند، یافت. در حالی که مطالعات انجام شده در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن نشان داد که اینها برای مبارزه با کلسترول بالا مفید هستند، این مطالعه همراه با داروهای استاتین و نه به عنوان یک محصول مستقل انجام شد. علاوه بر این، مصرف این محصولات به زنان باردار توصیه نمی شود.

مورد روغن ماهی امگا ۳

روغن ماهی امگا ۳ از نظر بالینی ثابت شده است که به کاهش کلسترول کمک می کند. اسیدهای چرب طبیعی موجود در امگا ۳ معروف به DHA یا دوکوزاهگزانوئیک اسید و EPA که ایکوزاپنتانوئیک اسید است در ماهی فراوان است و علاوه بر کاهش کلسترول، فواید سلامتی بسیاری را نیز برای بدن فراهم می کند. تنها عارضه احتمالی آروغ زدن است.

نتیجه

این دلگرم کننده است که بدانید سبز شدن می تواند با کاهش طبیعی کلسترول بد، سلامتی را نیز تامین کند. اکنون که فواید سیر، استرول‌های گیاهی و روغن ماهی امگا ۳ را در ارتقای سلامتی و کاهش کلسترول می‌دانید، با پزشک خود در مورد گنجاندن این تلاش‌ها در مبارزه با کلسترول بالا مشورت کنید و خوب زندگی کنید!