آمریکا ۱۲ عضو هیئت روسیه در سازمان ملل را اخراج کرد / مسکو: باعث ناامیدی استدولت آمریکا ۱۲ دیپلمات روسیه که از اعضای هیئت مسکو در سازمان ملل بودند، به دلیل اینکه «فعالیت‌های ا .ا ا» در مقابل روسیه این اقدام را «خصمانه» توصیف کرد و متعهد شد به آن پاسخ دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، منابع دیپلماتیک آمریکایی و روسی گفته اند که ایالات متحده ۱۲ چهره دیپلمات روس در سازمان ملل را به دلیل “نگرانی های امنیت ملی” اخراج کرده است.

هیئت ایالات متحده در سازمان ملل متحد روسیه را به عنوان “عوامل اطلاعاتی” توصیف کرد که “با فا”

اولیویا دالتون، هیئت دائمی آمریکا در سازمان ملل گفت: «این رویه چند ماه است که در حال.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل هم با تایید این خبر به خبرنگاران گفت که از دیپلمات‌ها ش ر.

او گفت که روسیه به این اقدام پاسخ خواهد داد.

نبنزیا این موضوع را در ابتدای جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره وضعیت انسانی در مورد مردم مطرح کرد و اقدام آمریکا را «خصمانه» و نفوذات خود را به عنوان کشور میزبان سازمان ملل در نیویورک توصیف کرد.

ریچارد میلز، معاون سفیر آمریکا در سازمان در پاسخ گفت: «دیپلماتهایی که از ترک آنها خواسته دولت آمریکا را درگیر فعالیت‌ها می‌کردند که با مسئولیت‌ها و پرداخت‌های خود به دیپلمات‌های همخوانی نداشتند».

وی گفت که از آنها خواسته شده است که “به منظور آسیب رساندن به امنیت ملی کشور میزبان” را ترک کنند و این تصمیم را کاملاً مطابق با توافق نامه مقر سازمان ملل متحد اضافه کند.

آناتولی آنتونوف، سفیر واشنگتن در واعلام کرد که روسیه اخراج ۱۲ دیپلمات روسی عضو هیئت این ککور در سازمان ملل را «اقدامی خصمانه» علیه مسکو میداند.

آنتون گفت: “اقدامات ایالات متحده باعث نادیده گرفتن آنها می شود.” علیه کشور ما است.”

وی ادامه داد: واشنگتن واشنگتن “برای تلطیف اوضاع بین المللی و حفظ سطوح لازم دوجانبه بین قدرتهای بزرگ که امنیت صلح و امنیت جهانی را به ویژه بر دارند، نیست.”

نتونوف در پایان تاکید کرد که سفارت روسیه با دیپلمات خود اعلام همبستگی می‌کند و آرا را آماده می‌کند.

حمله روسیه به اول صبح پنجشنبه آغاز شد که واکنش‌های منفی را به دنبال داشت.

انتهای پیام