آلودگی پلاستیکی در اقیانوس در حال افزایش است – در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید

دسته‌بندی نشده


پایداری بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما متعهد به پیشبرد آن با ابتکارات و استراتژی های جدید با متحدان همفکر هستیم.

همانطور که در سال 2021 اعلام کردیم. در روز زمین ، HUM بسته بندی خود را به 100 درصد تغییر داد. پلاستیک های متصل به اقیانوس برای کاهش آلودگی پلاستیک و تأثیر خود ما بر محیط زیست.

ما در حال حاضر هیجان زده هستیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی و غیرانتفاعی که به حفاظت از اقیانوس ، امواج و سواحل ما برای همه افراد از طریق یک شبکه قدرتمند از فعالان اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی از آسیب آلودگی پلاستیک و چگونگی اقدام شما برای ایجاد تغییرات مثبت را افزایش می دهیم.

درباره آسیب های مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه کمک به حفاظت از اقیانوس و محیط زیست به طور کلی بیشتر بیاموزید.

آلودگی میکروپلاستیک در هنگام تمیز کردن ساحل Surfrider

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک تجزیه پذیر نیست ، به این معنی که تقریباً تمام پلاستیک هایی که تا به حال تولید شده اند هنوز به نوعی وجود دارد – بیشتر آن به شکل آلودگی است.

تولید مداوم اولین پلاستیک ها ، همراه با افزایش تجمع این مواد در طول زمان ، عواقب را تشدید می کند ، بنابراین یادگیری بیشتر در مورد مشکل و اقدام بسیار مهم است.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس مهم است؟

این که بدانید آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مشکل جدی است یک چیز است ، اما نکته دیگر این است که با آمار واقعی این مشکل روبرو شوید.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد آب را تشکیل می دهد. با این حال ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که حدود 80 درصد از زباله های دریایی است و حیات و بقای گونه های اقیانوس را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک وارد محیط طبیعی می شود ، به جای تجزیه زیستی ، به قطعات کوچکتر و کوچکتر تجزیه یا تجزیه می شود – حتی قطعات کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها وارد هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما می شوند.
 • در یک مطالعه بین المللی ، محققان دریافتند که هر دو بطری و آب لوله حاوی میکروپلاستیک هستند ، اما غلظت ذرات پلاستیک در آب بطری به میزان قابل توجهی بیشتر از آب لوله کشی است.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، محققان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، اندام های حیاتی و سیستم های عصبی ، نقص عملکرد سیستم ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را افزایش دهند.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی به شکل امروزی پایدار نیست زیرا اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، عرضه جهانی آب و غذا و سلامتی خود را به خطر می اندازد. بر اساس سال 2020 انتظار می رود این گزارش تا سال 2040 ارائه شود. در صورت عدم اقدام شدید ، آلودگی پلاستیکی در اقیانوس سه برابر می شود.

خبر خوب این است که اگر اقدامی را انجام دهیم ، حفظ اقیانوس و کاهش مشکل آلودگی پلاستیکی نه تنها ممکن است بلکه قابل دستیابی است. سازمانها و افراد می توانند با ایجاد تغییرات وسیع که می توانند به طور کلی نتایج قابل توجهی را به بار آورند ، تأثیر بگذارند.

پروبیوتیک HUM Gut Instinct در یک بطری پلاستیکی اقیانوس پایدار

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیک

وقتی به سراغ بسته بندی های پلاستیکی می رویم که فقط در اقیانوس ها استفاده می شود ، هدف کوتاه مدت ما صرفه جویی 6 میلیون بطری تا پایان سال است. از سال 2021 اوت با خرسندی اعلام می کنیم که 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و به سمت این مرحله حرکت می کنیم.

سپس تا سال 2025. هدف ما این است که:

 • جلوگیری از ورود بیش از 50 میلیون بطری آب به اقیانوس
 • حذف اولین استفاده از پلاستیک و حذف کامل پلاستیک های یکبار مصرف در زنجیره تامین ما

پلاستیک های موجود در اقیانوس ها 30 مایل از خط ساحلی بدون زیرساخت های بازیافت رسمی فاصله دارند و آنها را در معرض خطر بالای آلودگی اقیانوس ها قرار می دهد. به زبان ساده ، مردم محلی برای این زباله جمع آوری می شوند ، که پس از آن از طریق بازیافت دقیق مواد اولیه انجام می شود. نتیجه: بطری های پلاستیکی اقیانوسی قابل بازیافت که نیاز به تولید پلاستیک خالص را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم بیشتر پلاستیکی که تولید می کنیم در اکوسیستم باقی مانده است ، تغییر ما در استفاده از پلاستیک محدود به اقیانوس ، رد پای ما را کاهش می دهد زیرا ما از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی خود استفاده می کنیم.

در همین حال ، ما مشتاقانه منتظر همکاری با بنیاد Surfrider هستیم تا تعهدات و اهداف پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما برای محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی بود که برای دستیابی به این اهداف مشترک با بنیاد سرفایدر متحد شویم.

شبکه محلی ملی Surfrider از طریق تمیز کردن ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادهایی که به آموزش مردم کمک می کند و در نهایت تغییر سیاست را برای محافظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده انجام می دهد ، داوطلبان را در جوامع سراسر کشور درگیر می کند.

تیم Surfrider می گوید: “شبکه فعالان سرفیدر قدرت افراد را در تأثیرگذاری بر جهان پیرامون درک می کند.” فلسفه HUM مبنی بر اجازه دادن به افراد برای “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا تأثیر خود را بر محیط زیست و نحوه یافتن راه حل ها با هم درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای حمایت و درک مسائل م affectثر بر اقیانوس ها و سواحل و نحوه انجام هر یک از ما در مبارزه با آلودگی پلاستیک آغاز می کند. “

در عین حال ، ما امیدواریم نه تنها آگاهی خود را در مورد این مسائل افزایش دهیم ، بلکه مخاطبان خود را نیز تشویق کنیم تا از هر طریق ممکن اقدام کنند.

زنی دستگیره های بطری را در دست دارد که در نهایت آلودگی پلاستیکی در اقیانوس است

چگونه می توان آلودگی پلاستیک را به دلیل اثرات طولانی مدت کاهش داد

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی مبارزه با آلودگی پلاستیک برای محافظت از اقیانوس ، کره زمین و یکدیگر آمده است:

این نکته به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، بیشتر احتمال دارد که در ابتکارات پایداری خود گام بردارید. علاوه بر این ، ممکن است از شما الهام گرفته شود که یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا جلوه ای از درک و فعالیت ایجاد کنید.

البته نمی توان در یک پیام عظمت این مشکل را توصیف کرد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا آمار و ارقام آلودگی اضافی را بخوانید و به دنبال منابع معتبری مانند Surfrider باشید تا بتوانید تغییرات را ردیابی کرده و بیشتر بیاموزید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید

راه های زیادی برای ادغام این توصیه در زندگی روزمره وجود دارد. در حالی که ساده هستند ، توجه داشته باشید که این عادات می توانند در دراز مدت تأثیر زیادی داشته باشند.

در اینجا نکاتی برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف وجود دارد:

 • سعی کنید کیسه های خرید مجدد خود را به فروشگاه های مواد غذایی و سایر سفرهای خرید ببرید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات عمده را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی در مقایسه با پلاستیک خریداری کنید. شما حتی می توانید کیسه های چندبار مصرف برای محصولات تهیه کنید تا میوه و سبزیجات تازه دریافت کنید. جمع آوری اقلام خشک از ظروف نیز به همین ترتیب است. (پاداش: احتمالاً حتی در هزینه خود نیز صرفه جویی خواهید کرد!)
 • از بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید تا ردپای پلاستیک و کربن را با هم کاهش دهید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد انتخاب کنید که روزانه مرطوب شود. برای نوشیدن آب تمیز و نیازی به خرید بطری های یکبار مصرف روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری نکنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا یک عدد قابل استفاده مجدد بخرید.
 • وسایل پلاستیکی منزل خود مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و سایر اقلام را همراه داشته باشید. در صورت امکان ، جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیکی کنید.
 • از برندهایی که ابتکارات سبز را نشان داده و حمایت خود را از اقدامات خود اعلام می کنند ، حمایت کنید. به طور مشابه ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی پایداری کنند.

3. در مقیاس بزرگتر درگیر شوید

در آخر اما نه کم اهمیت ، می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برسانید تا به صورت تیمی تغییرات اساسی ایجاد کنید:

 • با اتصال به یک مرکز تمیز کردن با Surfrider محلی خود ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. حساب اینستاگرام ما را دنبال کنید و از پاکسازی های بعدی HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان یا دوستان خود را در یک رویداد نزدیک پیدا کنید! اگر بخش Surfrider یا ساحل در این نزدیکی وجود ندارد ، می توانید سهم خود را با تمیز کردن استخر محلی و گزارش نتایج خود به پایگاه داده Surfrider انجام دهید.
 • با تماس با مقامات منتخب خود در مورد موضوعاتی که بر آلودگی اقیانوس و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما تأثیر می گذارد ، سیاست ها و قوانین را حفظ کنید که به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند. Surfrider این کار را به آسانی از طریق رایانه در مرکز هشدار عمل انجام می دهد.
 • مثال را دنبال کن. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که آموخته اید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک سهیم باشیم. به همراه Surfrider ، ما امیدواریم که به آموزش و الهام بخشیدن به جوامع مشترک خود بپردازیم و از شما دعوت کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *