آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سرقت بانک ملی ثبت شد.رئیس پلیس پایتخت جزئیاتی از روند رسیدگی به پرونده سرقت در حساب های بانکی دانشگاه را بیان کرد.

به گزارش ایسنا. صبح روز دوشنبه ۲۵ خردادماه امسال بود که خبر سرقت چند صندوق در محوطه دانشگاه بانک ملی ایران منتشر شد. ساعاتی پس از انتشار این خبر، سرهنگ علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت ظهر امروز از سرقت از بانک امانت خبر داد. بانک ملی ایران که خسارت محدودی به صندوق اجاره وارد کرده است، تحت نظارت پلیس و مراجع ذیربط است.

صبح روز بعد؛ یعنی روز سه شنبه ۲۶ خرداد ماه تعدادی از اموال مالباختگان در شعبه حاضر شده و خواستار رسیدگی فوری به این پرونده شدند که همگی حکایت از سرقت جدی و حساب شده داشتند، بنابراین شاید هیچ مال باختی نداشته باشد. آنها تصور می کردند پلیس کارنامه بی سابقه ای در میدان داشته است که کشف چنین سرقتی تاثیرگذار خواهد بود و عاملان این سرقت فجیع بدون کوچکترین سرنخی شناسایی می شوند و ۴۸ ساعت پس از اطلاع پلیس دستگیر می شوند. پلیس صبح جمعه به رسانه ها گفت در نهایت ۱۰ نفر از عاملان این جنایت دستگیر شده اند. دو مظنون دیگر این پرونده نیز در کشور همسایه ما شناسایی و دستگیر شده اند که به زودی از طریق اینترپل وارد کشور می شوند. پلیس همچنین بیش از ۹۰ درصد اقلام مسروقه را از این جعبه ها کشف و ضبط کرد.

آخرین پرونده رسیدگی به سرقت صندوق های امانات در بانک ملی

اکنون نزدیک به ۲۰ روز از دستگیری سارق صندوق امانات می گذرد، رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد. این خبر را رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد. گفت و گوی سردار حسین رحیمی با ایسناوی در خصوص آخرین تحولات رسیدگی به پرونده سرقت توسط واحد ملی دانشگاه ایران گفت: پی بردن به این پرونده در مدت زمان کوتاه کار بسیار بزرگی است و انشاالله پیگیری خواهد شد.

دغدغه اصلی پلیس تحویل اموال به مال باختگان است

وی درباره انتقاد برخی از مالکان از سرعت بازیابی اموال مسروقه گفت: دغدغه اصلی پلیس رسیدن به اموال مردم است. در این راستا تیمی مشارکتی با همکاری دادستانی، نیروی انتظامی و بانک ملی برای تشریح رویکرد به مالکان تشکیل شد. بنا شد تا مالکان بیایند و مدارک و مدارک ملک را ارائه کنند و در نهایت ملک را تحویل دهند.

کسانی که دارایی خود را از دست داده اند نباید با پلیس تماس بگیرند

رحیمی که پیش از این اعلام کرده بود که متوفیان برای تصرف اموال خود به پلیس مراجعه نمی کنند، با تکرار این مطلب گفت: این افرادی که دوستشان دارند نباید به پلیس مراجعه کنند. پلیس بلافاصله پس از کشف اموال مردم که بیش از ۹۰ کیلوگرم طلا و نقره است. او برای این محصول ارزش قائل شد و آن را شناسایی کرد و حتی کوچکترین وسیله موجود در قفسه سینه توسط سارق کشف شد.

وی گفت: این کار توسط تیمی ۲۰ نفره انجام شد و ظرف یک هفته تمامی اقلام به نمایش گذاشته شده شناسایی و وزن شدند. مشخصات وی طی مراحل قانونی به خزانه بانک تحویل داده شد.

ادامه مطلببستن شعب بانکی بدون وثیقه

رحیمی افزود: با توجه به اسکناس و مسکوک دریافتی، در روز دوم پس از وصول، دارایی ها به خزانه بانک ملی واریز شد. کار دیگری از دست ما برنمی آید و در حال حاضر در حال کار روی تشریفات انضباطی و قضایی و سایر دعاوی هستیم.

انتهای پیام/