آخرین مورد از مالیات گران خودرومالیات خودروهای بیش از یک میلیارد دلاری یکی از پایه های مالیاتی جدید در قانون بودجه سال گذشته و امسال است و از انواع خودروهای سواری و خودروهای دو بعدی با شماره های منحصر به فرد پلیس اخذ می شود.

به گزارش ایسنا، براساس قانون بودجه سال گذشته، مالکان انواع خودروهای سواری و دو طبقه متعلق به اوایل دهه ۱۴۰۰ به شرح زیر محاسبه شدند.
۱) اشخاص حقوقی غیردولتی برای هر وسیله نقلیه بیش از یک میلیارد تن.
۲) تعداد واقعی افرادی که از اتومبیل و فرزندان زیر ۱۸ سال مراقبت می کنند بیش از یک میلیارد است.

این در حالی است که مالیات سالانه کل هزینه روزانه انواع خودروهای سواری و دو دیفرانسیل به شرح زیر است:

۱- حدود ۱.۵ میلیارد گوجه فرنگی نسبت به تولید یک میلیارد تومان که معادل یک درصد است.

۲- حدود سه میلیارد تومان نسبت به تولید ۱.۵ میلیارد تومانی معادل دو درصد.

۳- حدود ۴.۵ میلیارد نسبت به تولید سه میلیارد تنی معادل سه درصد.

۴- نسبت به تولید ۴.۵ میلیاردی که معادل چهار درصد است

آخرین اطلاعیه سازمان مالیاتی ایسنا حاکی از آن است که سال گذشته حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار مالیات از این پارکینگ اخذ شده است. رسیدها بود

همچنین بررسی عملکرد درآمدی سازمان در دو ماهه نخست سال جاری نشان می دهد که در این مدت معادل ۵ میلیارد و ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از عوارض خودروهای سواری و دوچرخ وصول شده است. اعداد انضباط شخصی گران قیمت

البته قابل ذکر است که مالیات خودروهای گرانقیمت امسال نیز اعمال می‌شود، به گفته مدیرکل طراحی و تحلیل، آیین‌نامه مالیاتی خودروهای لوکس اوایل امسال محاسبه شد و ناجا باید اطلاعات خود را ارائه کند. مدیریت مالیات؛ بنابراین مشخص نیست ۵ میلیارد درآمد مالیاتی سازمان مالیاتی در دو ماهه نخست امسال مربوط به خودروهای لوکس و شناسایی شده در سال جاری است یا سال گذشته.

لازم به ذکر است مالیات خودروهای لوکس در سال جاری کل قیمت واحد نیست، هر خودرو بیش از یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شود.

انتهای پیام/